عنوان فیلم جدید بتمن از نظریه‌های بزرگ جوکر پشتیبانی می‌کند

یک جوک مرگبار

عنوان فیلم جدید بتمن از نظریه‌های بزرگ جوکر پشتیبانی می‌کند علی طوسی ۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان
عنوان فیلم جدید بتمن

عنوان فیلم جدید بتمن با نام The Batman Part II دنباله رسمی اقتباس ۲۰۲۲ مت ریوز خواهد بود و ممکن است تئوری جالبی پشت خود نهفته باشد

در میان اخبار بسیار زیاد دنیای جدید دی سی یو (DCU)، جیمز گان (James Gunn) به‌روزرسانی‌ در مورد عنوان فیلم جدید بتمن (The Batman) و دنباله آن، The Batman Part II ارائه کرد که ممکن است برخی از نظریه‌های محبوب در مورد داستان را تأیید نماید. اعلام و توضیح جیمز گان در مورد آینده پروژه‌های DC به وضوح نشان می‌دهد که فرنچایزهای محبوبی مانند بتمن مت ریوز (Matt Reeves) و اسپین آف‌ها و دنباله‌های آن در کنار فیلم جوکر (Joker) تاد فیلیپس (Todd Phillips) به وضوح به عنوان DC Elseworlds به کار خود ادامه خواهند داد. این بیانیه به این معنی است که آنها به کانون مرکزی DCU گره نخواهند خورد، اما تیم‌های خلاق پشت هر پروژه آزادی ایجاد دنیای خود را بدون هیچ مانعی خواهند داشت که ایده‌ای بی‌نظیر از سوی مدیران جدید تلقی می‌گردد.

با در نظر گرفتن این موضوع، عنوان فیلم جدید بتمن با نام The Batman Part II دنباله رسمی محصول ۲۰۲۲ با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) در نقش بتمن، همچنان بر شوالیه تاریکی گاتهام و سرکشان بی انتهای این شهر تمرکز خواهد داشت. بتمن جوایز و نامزدی بخش‌های متعددی را دریافت کرده است؛ موفقیت‌های کسب‌شده در بخش نقدهای ارائه‌شده با 85 درصد امتیاز منتقدان و 87 درصد امتیاز تماشاگران در وب‌سایت Rotten Tomatoes نشان از موفقیت این اثر دارند. فیلم The Batman در میان 10 فیلم برتر از DC قرار داشته که آن را تبدیل به تنها اثر منتشرشده از دنیای دی سی کرده که در میان 10 فیلم برتر منتشر شده پس از همه‌گیری کرونا حضور دارد. این موفقیت باورنکردنی تضمین می‌کند که انتظارات برای دنباله بسیار بالاست و عنوان فیلم جدید بتمن ممکن است به کشف بخشی از داستان مرموز آن کمک نماید.

عنوان فیلم جدید بتمن ممکن است به معنای حضور جوکر به عنوان شرور اصلی داستان باشد

به جای دنبال کردن اولین عنوان در سری با کمی تغییر نام، مشابه چیزی که در مورد بتمن تیم برتون (Tim Burton) اتفاق افتاد، یا همانند بتمن‌های کریستوفر نولان که Batman Begins و سپس The Dark Knight نام داشتند؛ عنوان فیلم جدید بتمن نشان‌دهنده تغییر ظریف‌تری است. اغلب، دنباله‌هایی با عنوان “قسمت ۲” به نقطه‌ای می‌رسند که اصلی‌ترین مطالب را به روشی بسیار قوی‌تر به مخاطب نشان می‌دهند. برای مثال می‌توان به آثاری همچون Harry Potter and The Deathly Hallows – Part 2 یا The Godfather Part II اشاره نمود که همگی در نهایت به مضمونی می‌رسند که فیلم های قبلی خود آغازگر مقدمه آن بودند. پایان بتمن زمینه‌ای برای بیان چندین داستان بالقوه از جمله تمرکز بر جوکر بود که عنوان فیلم جدید بتمن نوید آن را می‌دهد.

کاراکتر ریدلر (Riddler) پل دینو (Paul Dano) با جوکر بری کیوگن (Barry Keoghan) در تیمارستان آرکهام (Arkham) ملاقات می‌کند و این صحنه به شدت به همکاری این دو برای ایجاد ویرانی اشاره می‌نماید. بتمن پتینسون یک خداحافظی صمیمی اما مختصر با سلینا کایل (Selina Kyle) زوئی کراویتز (Zoë Kravitz) قبل از اینکه توسط سیگنال خفاشی تازه نصب شده فراخوانده شود، انجام می‌دهد و گاتهام در تلاش برای بازسازی پس از ویرانی حمله ریدلر تلاش می‌کند. این پایان مطمئنا تعدادی فرضیه جالب در ذهن مخاطب رها می‌سازد که می تواند در ادامه با گاتهام فاسد در حال پوسیدگی دنبال شود؛ جنگ قدرت بین رؤسای جنایتکار و حداقل دو شرور بدنام که در سلول‌های خود برای آرکهام نقشه می‌کشند، می تواند فرض اصلی برای عنوان فیلم جدید بتمن باشد.

چرا جوکر نباید شرور اصلی عنوان فیلم جدید بتمن باشد؟

در حالی که بتمن مطمئنا پایه و اساس یک ماجراجویی باورنکردنی را ایجاد کرد که جوکر را در ادامه به همراه خواهد داشت، او نباید به آنتاگونیست اصلی تبدیل شود. یکی از جذاب‌ترین عناصر بتمن، توانایی آن در برقراری تعادل بین طیف گسترده‌ای از کلاهبرداران کثیف ساکن گاتهام بود. فالکون، پنگوئن، ریدلر و گروهی از رهبران فاسد درون نخبگان گاتهام مشخص گردید که باعث جرم و جنایات می‌شوند، یا گاهی چشمانشان را روی تمام رنج‌ها و سیاهی‌های شهر می‌بندند.

این درونمایه حسی را ایجاد کرد که بتمن در مبارزه خود علیه بی عدالتی تنها بود؛ مت ریوز بیشتر از ایجاد یک آنتاگونیست، این حس را ایجاد کرد که خود گاتهام مسموم شده است. این شهر محل پرورش جنایت و ظلم شده و تلاش‌های هوشیارانه بتمن به عنوان یک واکنش ناامیدانه در این تاریکی معنا پیدا می‌کند. تغییر این تمرکز از یک اپیدمی شر در سراسر شهر به یک جنایتکار فردی در عنوان فیلم جدید بتمن، داستان بزرگتر و سفر بتمن برای تبدیل شدن به شوالیه تاریکی (Dark Knight) را نادیده می گیرد؛ حتی اگر این شرور دشمنی در هیبت جوکر باشد.

4 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا