نقش مارولی سیدنی سویینی در فیلم مادام وب مشخص شد

معرفی شخصیتی محبوب به دنیای لایو اکشن

نقش مارولی سیدنی سویینی در فیلم مادام وب مشخص شد پارسا خلیلی ۲ ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ سینما
نقش مارولی سیدنی سویینی در فیلم مادام وب

ظاهرا شایعات اخیر درباره نقش مارولی سیدنی سویینی در فیلم مادام وب صحت داشته‌اند، زیرا این ستاره محبوب به‌تازگی خیلی صریح و بی‌پرده درباره نقش خود صحبت کرده است.

به‌لطف بازی در مجموعه تلویزیونی Euphoria، سیدنی سویینی (Sydney Sweeney)، یکی از ستاره‌های تازه وارد سینمای هالیوود به محبوبیت قابل توجهی بین مخاطبان در سراسر جهان دست پیدا کرده است. علاوه‌بر چندین پروژه سینمایی و سریالی مختلف، سویینی قراره به ایفای نقشی بزرگ در اسپین آف جدید کمپانی سونی پیکچزر بپردازد. پیش از این شایعه شده بود که این بازیگر قراره در قامت جولیا کارپنتر، معروف به دومین زن عنکبوتی در کمیک‌ها ظاهر شود، اما هیچ چیز تایید نشده بود، البته تا امروز.

درحالیکه بیشتر جزئیات فیلم جدید سونی کاملا مخفی نگه داشته شده، سیدنی سویینی در مصاحبه اخیر خود با ورایتی که قبل از آغاز اعتصاب اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) انجام شده بود، رسما تایید کرد که در فیلم مادام وب ایفاگر نقش جولیا کارپنتر ملقب به زن عنکبوتی است.

وقتی داشتم برای ایفای نقش جولیا کارپنتر با سونی قرارداد می‌بستم، نزدیک بود از هیجان سکته کنم. یادم می‌آید بعد از انجام کاغذ بازی‌‌ها به نزدیک‌ترین کمیک بوک فروشی محله رفتم و تمامی کمیک‌های مرتبط با شخصیتم را خریدم تا بتوانم برای هر سناریویی آماده باشم.

بااینکه هنوز اطلاعات زیادی درباره ظاهر کمیکی او در فیلم مادام وب در دست نیست اما وقتی از او درباره احتمال حضور داشتن شخصیتش در دنیای سینمایی مارول پرسیده شد، سیدنی سویینی بدون اینکه به جزئیات بپردازد صرفا گفت “بله”.

جولیا کارپنتر کیست؟

شخصیت جولیا کارپنتر اولین بار در رویداد کراس اوری جنگ‌های مخفی (سال ۱۹۸۴) ظاهر شد. کارپنتر پس از شرکت در یک آزمایش خطرناک، قدرت‌هایی مشابه مرد عنکبوتی به دست آورد و به پیروزی ابرقهرمانان در جنگ‌های مخفی کمک کرد. هنگامی که شخصیت‌های مختلف عنکبوتی توسط خانواده کریون شکار می‌شدند، کاساندرا وب ملقب به مادام وب اصلی، به‌شدت زخمی شد و در نتیجه، قدرت و نابینایی خود را به جولیا کارپنتر منتقل کرد تا بتواند از وقوع آینده‌ای تاریک جلوگیری کند. درحالیکه برخی از قهرمانان عنکبوتی تارهای ارگانیک دارند و برخی دیگر از وب شوتر استفاده می‌کنند، جولیا کارپنتر با ذهنش تار درست می‌کند که برخلاف پیتر پارکر و دیگر اسپایدرمن‌ها، قدرت تحمل ده تن وزن را دارد.

جولیا کارپنتر در طول سال‌ها عضو چندین سازمان دولتی و تیم‌های مختلف ابرقهرمانی از جمله انتقام جویان بوده است. البته او در مقطعی برای بزرگ کردن دخترش از قهرمان بودن فاصله گرفت و بارها با این چالش دست و پنجه نرم کرد. جولیا همچنین دومین فردی است که در کمیک‌ها با نام مادام وب شناخته شده و به نظر می رسد که آینده او در فیلم مادام وب نیز همین باشد. درست مثل مادام وب اصلی، جولیا با متصل شدن به تار زندگی و سرنوشت (The Web of Life and Destiny)، نه‌تنها قادر به دیدن تمامی اتفاقات رخ داده در اسپایدر ورس است، بلکه توانایی برقراری ارتباط با تمامی نسخه‌های مولتی‌ورسی اسپایدرمن را نیز داراست.

در اسپین‌آف Madame Web علاوه‌بر سیدنی سویینی و داکوتا جانسون (Dakota Johnson)، ستاره‌های مطرح دیگری همچون ایزابلا مرسد (Isabela Merced) و سلست اوکانر (Celeste O’Connor) را خواهیم داشت که طبق شایعات اخیر، قراره به ترتیب نقش آنیا کورازون و متی فرانکلین را بازی ‌کنند. درمورد اینکه این گروه عنکبوتی مقابل چه کسی قرار خواهند گرفت، اطلاعات زیادی در دست نیست اما اگر داستان فیلم برداشتی مستقیم از کمیک‌ها باشد، احتمال حضور شخصیت Ezekiel Sims با بازی طاهر رحیم (Tahar Rahim) به‌عنوان آنتاگونیست اصلی خیلی بالا می‌رود.

اسپین‌آف مورد انتظار Madame Web برای اکران در تاریخ ۱۴ فوریه سال ۲۰۲۴ (۲۵ بهمن سال ۱۴۰۲) تنظیم شده است.

4.6 9 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا