برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

احتمال پشتیبانی کنسول بعدی ایکس باکس از فروشگاه استیم

خیز ردموندی‌ها برای تصاحب بازار

احتمال پشتیبانی کنسول بعدی ایکس باکس از فروشگاه استیم ۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول ایکس باکس استیم

شواهد امر گویای این موضوع است که کنسول بعدی ایکس باکس به صورت ۱۰۰ درصدی از فروشگاه استیم پشتیبانی می‌کند.

حدود چهار سال از عرضه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و پلی استیشن به بازار می‌گذرد و در حالی که با ورود به نیمه دوم چرخه عمر این نسل برخی‌ها منتظر عرضه کنسول‌های میان نسلی هستند، لیکن به نظر می‌رسد که ردموندی‌ها از همین حالا مشغول توسعه کنسول بعدی Xbox برای نسل نهم هستند.

در همین راستا، اگرچه هنوز جزئیات خاصی از سخت‌افزار و قابلیت‌های این دستگاه در دسترس نیست، لیکن ساعاتی قبل جز کوردن، خبرنگار رسانه ویندوز سنترال، در پیامی اعلام کرد که کنسول بعدی ایکس باکس به طور ۱۰۰ درصدی از فروشگاه استیم پشتیبانی می‌کند.

پشتیبانی کنسول جدید ایکس باکس از استیم بدین معنا است که گیمرها می‌توانند به راحتی به تمام بازی‌های حاضر در این پلتفرم نیز دسترسی باشند. خبر خوب این است که کاربرهای Xbox می‌توانند تمام عناوین انحصاری و فرست پارتی پلی استیشن که برای کامپیوتر منتشر شده را نیز تجربه کنند.

در واقع، افرادی که نسل بعدی ایکس باکس را در اختیار داشته باشند، می‌توانند بازی‌های ارزشمندی نظیر The Last of Us Part 1 و God of War و Uncharted 4 و سری Horizon به همراه Ghost of Tsushima و Helldivers 2 را تجربه کنند. از طرفی، با توجه به ادامه روند پورت بازی‌های انحصاری پلی استیشن برای پی‌سی، قاعدتا در آینده بازی‌های بیشتری از این طریق در ایکس باکس قابل تجربه خواهند بود.

دقت داشته باشید که شرکت مایکروسافت هنوز واکنشی از خود در قبال این ماجرا نشان نداده و اظهارات جز کوردن در حد یک شایعه به شمار می‌رود. با این حال، به خاطر ارتباط نزدیک ویندوز سنترال با مدیران مایکروسافت، تحقق این موضوع چندان دور از انتظار نیست و آن‌طور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت نسل بعدی را زودتر از تصورها و به نحو احسن آغاز خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments