برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کنسول بعدی ایکس باکس سال ۲۰۲۶ عرضه می‌شود

زودتر از روال معمول

کنسول بعدی ایکس باکس سال ۲۰۲۶ عرضه می‌شود ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول بعدی ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که کنسول نسل بعدی ایکس باکس سال ۲۰۲۶ عرضه خواهد شد.

حدود ۴ سال از عرضه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و پلی استیشن به بازار می‌گذرد و در حالی که با ورود به نیمه دوم چرخه عمر این نسل برخی از بازیکن‌ها منتظر عرضه کنسول‌های میان نسلی نظیر PS5 Pro به بازار هستند، لیکن به نظر می‌رسد که ایکس باکس زودتر از انتظارها به استقبال نسل جدید می‌رود.

در واقع، ردموندی‌ها در این نسل نیز در برابر ژاپنی‌ها شکست خوردند و به همین خاطر، گزارش‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها دیگر به دنبال رقابت مستقیم و همزمان با پلی استیشن نیستند و در عوض به تنهایی قصد دارند که با عرضه کنسول جدید خود، به ادامه کسب‌وکار خود بپردازند.

به بیان دیگر، ظاهرا چرخه عمر کنسول‌‎های نسل نهم در سال ۲۰۲۸ میلادی به پایان می‌رسد. با این حال، بر اساس گزارش اخیر The Ghost of Hope، اینسایدر قابل اعتماد صنعت بازی‌ها، ظاهرا مایکروسافت کنسول بعدی ایکس باکس را در سال ۲۰۲۶ میلادی روانه بازار خواهد کرد.

از طرفی، این منبع مدعی است که بازی Call of Duty 2026 همزمان با این کنسول به دست بازیکن‌ها می‌رسد و در حقیقت به عنوان بازی روز عرضه این کنسول به شمار می‌رود. در صورتی که این ادعا صحت داشته باشد، می‌توان گفت که مایکروسافت قصد دارد از رقابت کنسولی فاصله بگیرد و با تمرکز روی استراتژی خود، نسل جدید را زودتر و به تنهایی آغاز کند.

در این حالت، رقیب اصلی ایکس باکس جدید، پلی استیشن 5 پرو بوده که از نظر قدرت احتمالا ضعیف‌تر از کنسول نسل دهم ایکس باکس خواهد بود. البته، گروهی با عرضه این دستگاه در سال ۲۰۲۶ میلادی مخالف هستند؛ چرا که به عقیده آن‌ها، ردموندی‌ها هنوز مجموعه‌ کاملی از بازی‌های خود را برای ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر نکرده‌‎اند و از پتانسیل این نسل به درستی استفاده نشده است.

دقت داشته باشید که مایکروسافت هنوز واکنشی از خود در قبال این اظهارات نشان نداده و گفته‌های فوق در حد یک شایعه به شمار می‌روند. با این حال، این اولین باری نیست که گزارش‌ها از عرضه کنسول بعدی Xbox در سال ۲۰۲۶ میلادی حکایت دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments