در فصل دوم سریال Star Trek: Picard احتمالا به ویروس کرونا اشاره خواهد شد

کرونا اکنون بخشی غیرقابل‌انکار از تاریخ بشریت است

فصل دوم سریال تلویزیونی Star Trek: Picard

با توجه به صحبت‌های اخیر مارک برناردین، احتمال می‌رود در فصل دوم سریال تلویزیونی Star Trek: Picard به بحران جهانی کرونا و تاثیرات آن اشاره شود.

وقتی نخستین بار اخبار مربوط به گسترش کووید-۱۹ در شهر ووهان چین در فضای مجازی منتشر شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که یک ویروس بتواند به این سرعت در دیگر کشورهای جهان شیوع یافته و یک بحران جهانی به وجود بیاورد. کرونا تقریبا تمام جنبه‌های زندگی بشری را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ مراکز علمی تعطیل هستند، سینماها بسته شده‌اند، مسابقات ورزشی برگزار نمی‌شوند، هیچ فردی اجازه‌ی ورود به مراکز مذهبی را ندارد و خیابان‌ها خلوت‌تر از همیشه هستند. در چنین شرایطی، یک سوال بسیار مهم به وجود آمده است: این ویروس در بلند مدت چه تاثیری بر زندگی و فرهنگ مردم در سراسر جهان خواهد داشت؟

چندی پیش قسمت جدید پادکست ویدیویی Fatman Beyond در فضای مجازی پخش شد. کوین اسمیت (Kevin Smith) و مارک برناردین (Marc Bernardin) در بخشی از آیتم این هفته سعی کردند تاثیر ویروس کرونا بر داستان فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی را مورد بررسی قرار دهند. به هر حال، کووید-۱۹ به بخشی انکارناپذیر از تاریخ بشریت تبدیل شده است. با توجه به صحبت‌هایی که برناردین در این بخش از پادکست انجام داده، به نظر می‌رسد در فصل دوم سریال تلویزیونی Star Trek: Picard به بحران جهانی کرونا و تاثیرات آن اشاره خواهد شد. البته این موضوع هنوز قطعی نشده است:

این موضوع فعلا قطعی نشده است اما فکر می‌کنم در جریان آخرین جلسه پیرامون آن صحبت کردیم. در حال حاضر سعی داریم بفهمیم در بلند مدت چه تاثیری بر زندگی انسان‌ها می‌گذارد. وقتی از تاثیر بلند مدت حرف می‌زنیم، منظورم فوت انسان‌ها در زمان همه‌گیری جهانی نیست، همان‌طور که تاثیرات حادثه‌ی ۱۱ سپتامبر تنها به مرگ افراد خلاصه نشد. منظورم تغییراتی است که در فرهنگ‌ها به وجود می‌آید.

روز گذشته به صوت آنلاین با فردی گفتگو می‌کردم. در بخشی از صحبت‌هایم از طرف مقابل پرسیدم: «آیا واقعا فکر می‌کنی مسابقات ورزشی باز خواهند گشت؟ فکر می‌کنی مردم دوباره در ورزشگاه‌ها حضور یافته و آن جاهای خالی را پر می‌کنند؟ چون در گذشته ۶۰ هزار نفر کنار هم می‌نشستند. فکر می‌کنی چقدر زمان نیاز است تا به نقطه‌ای برسیم که مردم با اتفاقات گذشته کنار بیایند؟»

مارک برناردین اواخر اسفند سال گذشته به عنوان تهیه‌کننده‌ی ناظر به تیم تولید Star Trek: Picard پیوست. این افراد در جریان جلسه‌هایی که با محوریت فیلمنامه‌ها برگزار می‌شود حضور یافته و ایده‌های خلاقانه ارائه می‌دهند. همچنین در روند بازنویسی به نویسنده‌ها کمک می‌کنند. پرونده‌ی کاری برناردین شامل حضور در تیم نویسندگی سریال‌های مختلف از جمله Castle Rock و Treadstone می‌شود. او همچنین سال ۱۹۹۳ میلادی به عنوان کارآموز در جریان ساخت سریال Star Trek: Deep Space Nine حضور داشت.

فصل اول سریال Star Trek: Picard هم اکنون به طور کامل قابل مشاهده است. فصل دوم هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا برای پخش در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده آماده شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا