فصل دوم سریال Star Trek: Picard از برخی جهات با فصل اول تفاوت خواهد داشت

مایکل چابون از اعتماد به نفس بیشتر تیم تولید برای فصل دوم می‌گوید

فصل دوم سریال Star Trek: Picard

با توجه به صحبت‌هایی که مایکل چابون اخیرا انجام داده است، فصل دوم سریال Star Trek: Picard در مسیری متفاوت قدم خواهد گذاشت.

قسمت پایانی فصل اول Star Trek: Picard چند روز قبل پخش شد و بسیاری از طرفداران را غافل‌گیر کرد. [آغاز اسپویل] در بخش‌های پایانی سریال Star Trek: The Next Generation فاش شد که لوب آهیانه‌ای (بخشی از مغز) کاپیتان پیکارد آسیب دیده و این شخصیت دیگر در برابر دژنراسیون مصون نیست. با آغاز سریال Picard متوجه شدیم که وضعیت سلامتی او وخیم‌تر از قبل شده و زمان زیادی تا مرگ او باقی نمانده است. در حالی که کمتر کسی مرگ پیکارد را پیش‌بینی می‌کرد، این شخصیت در قسمت پایانی فصل اول مُرد و سپس از طریق یک بدن مصنوعی به زندگی بازگشت. [پایان اسپویل]

اگرچه فصل اول Star Trek: Picard چندین پیچش داستانی جذاب داشت اما بازخوردهای متناقضی را از سوی طرفداران استار ترک دریافت کرد. بخش عمده‌ی بازخوردهای منفی به‌خاطر نادیده گرفتن برخی ویژگی‌های این فرنچایز و همچنین سرعت روایت داستان بود. با وجود بازخوردهای منفی، فصل دوم تایید شده و در ۱۰ قسمت ساخته خواهد شد؛ مایکل چابون (Michael Chabon) شورانر فصل اول اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Variety انجام داد و در بخشی از آن، توضیحات کلی را پیرامون فصل دوم Picard ارائه کرد:

فصل دوم از برخی جهات متفاوت خواهد بود. فصل دوم در مسیرهایی قدم می‌گذارد که فصل اول نگذاشت. شهرت و محبوبیت فرنچایز باعث شد تا در انجام بسیاری کارها دل و جرات به‌دست بیاوریم. تاکنون تنها یک بار به عنوان شورانر انتخاب شده‌ام اما فکر می‌کنم روال سریال‌سازی، به‌خصوص در دوران کنونی به این شکل باشد: فصل اول را باید از بسیاری جهات یک فرصت ببینی تا بتوانی نحوه‌ی تولید را یاد بگیری.

[وقتی می‌گویم نحوه‌ی تولید را یاد بگیری] منظور من تنها به مراحل ساخت یک اثر تلویزیونی نیست، روایت داستان به شکلی صحیح، درک بهتر بازیگران و چگونگی ایجاد ارتباط میان شخصیت‌ها به شکل غافل‌گیرکننده را هم شامل می‌شود.

مایکل چابون در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت تیم تولید اکنون با اعتماد به نفس بیشتری روی دنیای سریال Star Trek: Picard کار می‌کند:

فکر می‌کنم این مسئله تا حدودی برای سریال Star Trek: The Next Generation هم صدق می‌کند. آن زمان همه اتفاق نظر داشتند وقتی ریش‌های فرمانده ویلیام ریکر بلند شد، سریال از این جهت جذابیت بیشتری پیدا کرد. این اتفاق رخ داد چون آن‌ها به درک بهتری نسبت به بازیگر خود رسیدند. قصد داریم کارهایی که در فصل اول انجام دادیم را با اعتماد به نقس بیشتری در فصل دوم انجام دهیم چون الان به بینش کامل‌تری از سریال رسیده‌ایم.

در حال حاضر هیچ گونه جزئیاتی از فصل دوم موجود نیست و طرفداران نمی‌دانند چه چیزی انتظارشان را می‌کشد. با این حال، گمانه‌زنی‌هایی به وجود آمده که از کراس‌اُور دو سریال Star Trek: Picard و Star Trek: Discovery خبر می‌دهد. در ضمن، پنج ماه پیش گزارشی مبنی بر ساخت یک فیلم سینمایی با محوریت کاپیتان پیکارد منتشر شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا