1%
  • 0/10

خیزش شرکت Square Enix برای آینده!

آینده‌ای روشن در انتظار اسکوئر است؟

خیزش شرکت Square Enix برای آینده! ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
Square Enix

شرکت Square Enix پس از فروش چندین استودیوی خود، به دنبال خرید و ایجاد استودیو‌هایی جدید برای گسترش خود است.

صنعت ویدئوگیم طی چند سال اخیر، قرارداد‌های کاری و نقل و انتقالات بسیار قابل توجهی را به خود دید. مایکروسافت بمب‌های زیادی از قبیل خرید مثل مجموعه استودیو‌هایی Zenimax و Activision Blizzard را طی چند سال اخیر ترکاند و حسابی هم سر و صدا کرد. سونی نیز استودیوی Bungie را خرید و Take Two نیز موفق به خرید Zynga شد. حالا غول بازی‌سازی ژاپنی یعنی شرکت Square Enix نیز قصد دارد تا همین روند را پیش بگیرد و با خرید استودیو‌های جدید، سعی کند تا خود را به بهترین شکل ممکن بازسازی کند.

این تصمیم Square Enix روز گذشته و با انتشار گزارش پایان سال مالی مشخص شد. در گزارش کاری Square Enix قید شده که آنان قصد دارند تا IPهای خود را قدرت‌مندتر کنند و البته، استودیو‌های جدیدی احداث کرده و همچنین به دنبال خرید استودیو‌های دیگر باشند.

این تصمیم اخیر Square Enix بیشتر به دلیل فروش استودیوهای بزرگ و مهمی مثل کریستال داینامیکس، ایداس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال به کمپانی سوئدی Embracer Group با قیمت ۳۰۰ میلیون دلار بود. به همراه این استودیوها، این کمپانی سوئدی توانست آی‌پی‌های بزرگ و شاخصی مثل توم ریدر، دیاس اکس، ثیف و لگسی آو کین را به طور کلی مال خود کند که بسیاری از افراد علاقه‌مند به ویدئوگیم، از این خرید با عنوان خریدی فوق‌العاده و بسیار ارزان یاد کردند.

در حالی که بسیاری‌ها از این تصمیم Square Enix درست پس از فروش چندین استودیو به Embracer Group متعجب هستند، می‌توان این تصمیم را تصمیمی درست برای این کمپانی دانست، چرا که ممکن است به ایجاد آی‌پی‌هایی جذاب و دوست‌داشتنی برای ما علاقه‌مندان به ویدئوگیم منجر شود.

نکته‌ی مثبت در این موضوع، این مسئله است که Square Enix ترجیح داده که این استودیو‌های محبوب و معروف خود بفروشد و آنان را نبندد. به عنوان یکی از بارزترین مثال‌های برعکس نیز می‌توان از Electronic Arts نام برد. این کمپانی با بستن استودیو‌های محبوبی مثل Visceral Games و Pandemic Studios کار نادرست را انجام داد تا باز هم بین بسیاری‌ها منفور شود.

نظر شما در مورد تصمیمات اخیر Square Enix چیست؟ فکر می‌کنید این کمپانی با فروش استودیو‌های خود و سعی برای ایجاد استودیو‌های جدید، کار درستی را انجام داده است؟ ممنون و خوشحال می‌شویم که نظر خودتان را در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments