رسمی: حداقل یک اسپایدرمن در فیلم Morbius وجود خواهد داشت!

اما کدام اسپایدرمن؟

اسپایدرمن در فیلم Morbius

طبق اعلام رسمی، ظاهرا شخصیت اسپایدرمن در فیلم Morbius حضور خواهد داشت، اما اینکه کدام نسخه از مرد عنکبوتی وظیفه دوباره پوشیدن لباس قرمز و آبی خود را دارد، هنوز مشخص نشده است.

مایکل موربیوس (Micheal Morbius) هم یکی دیگر از شخصیت‌های حاضر در جهان مرد عنکبوتی است که سونی قصد دارد تا او را به عنوان کاراکتر بعدی فیلم سینمایی مارولی خود وارد عمل کند. به هر حال پیتر پارکر (Peter Parker) به حدی دشمن و دوست در شهر نیویورک دارد که اگر همه آن‌ها را در داستان‌های مختلف کمیک بوکی دنبال کنید، کاملا متوجه می‌شوید که منظور از جهان مرد عنکبوتی چیست!

با این وجود سونی از همان دوره انتشار سری فیلم‌های Spider-Man به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi)، قصد داشت تا این جهان مارولی جداگانه خود را با کاراکترهایی که حق استفاده از آن‌ها را دارد، بنا کند. اما درست همزمان با شروع روند ساخت فیلم The Amazing Spider-Man، ناگهان سر و کله استودیو مارول پیدا شد و دنیای MCU با فیلم Avengers به تکاملی ابتدایی رسید. با این حساب، دیگر توجه طرفداران چنان که باید و شاید روی کارهای جدید سونی نیوفتاد و در سال ۲۰۱۵، این شرکت هم تصمیم گرفت تا اجازه استفاده از یک پیتر پارکر متفاوت را به دنیای سینمایی مارول بدهد. اما آیا سونی اسپایدرمن‌های خود را فراموش کرده بود؟

هرگز! در واقع با فیلم Spider-Man: No Way Home دیدیم که چطور سونی هنوز هم با توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) سر بازی کردن نقش مرد عنکبوتی همکاری کرده و حتی با کمک استودیو مارول، آن‌ها را به همراه تام هالند (Tom Holland) همه در یک اثر قرار می‌دهد! با این وجود، بازگشت دو اسپایدرمن قبلی اخیرا باعث شده تا طرفداران بسیاری به این فکر باشند که بالاخره چه موقع باید شاهد بازگشت یکی از آن‌ها، برای یک اثر سینمایی دیگر باشیم؛ سوالی که شاید جواب آن باید The Amazing Spider-Man 3 می‌بود، اما حال Morbius عنوان رسمی آن است.

آیا توبی مگوایر یا اندرو گارفیلد نقش اسپایدرمن در فیلم Morbius را بازی می‌کنند؟

در حال حاضر جواب به این سوال واقعا امکان‌پذیر نیست، اما حداقل یک چیز به صورت رسمی تایید شده و آن هم حضور شخصیت مرد عنکبوتی در فیلم Morbius خواهد بود. به گفته دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa)، تقریبا در هر جهانی که شخصیت‌های مارولی در آن حضور داشته باشند، همیشه پای یک اسپایدرمن هم در میان خواهد بود. او مستقیما اشاره کرده است که مرد عنکبوتی در جهان فیلم Morbius حضور دارد و جالب‌تر اینکه اسپینوزا خیلی دقیق نام تونی استارک (Tony Stark) را هم به زبان آورده تا شاید او هم در این جهان سینمایی وجود داشته باشد!

این کارگردان می‌گوید که تقریبا در تمامی جهان‌های مارولی که در کمیک بوک‌ها وجود دارند، همیشه یک شخصیت در همه آن‌ها یکسان است و آن هم مرد یا زن عنکبوتی خواهد بود. به گفته او، ممکن است در جهان‌های مختلف و موازی، تونی استارک شرایط متفاوتی را با نسخه دیگر داشته و اصلا شبیه به نمونه دیگر خود در دنیایی دیگر نباشد، اما اسپایدرمن کاراکتری است که همیشه و تحت هر شرایطی به وجود می‌آید و در دنیای مارولی خود داستانی نسبتا یکسان را دنبال می‌کند.

در حال حاضر، درهای مولتی‌ورس به سمت جهان مارول باز شده و این اصلا عجیب نیست که سونی و استودیو مارول تصمیم بگیرند تا از این فرصت نهایت بهره را ببرند. با این حساب، اینکه اسپایدرمن در فیلم Morbius حاضر شود، هم از نظر داستانی و هم تجاری منطقی است. همچنین اگر به خاطر داشته باشید، حضور مرد عنکبوتی در تریلر دوم فیلم Morbius کاملا واضح با تصویر روی دیوار نشان داده شده بود. روی این عکس عبارت «قاتل» درج شده و به همین خاطر هم بسیاری از افراد او را به مرد عنکبوتی تام هالند ربط می‌دهند، با این حال، لباس این مرد عنکبوتی خیلی با نسخه تام هالند فرق می‌کند و بیشتر شبیه به لباس اسپایدرمن با بازی توبی مگوایر است.

کارگردان فیلم Morbius اظهار کرده که این مرد عنکبوتی اصلا آن نسخه‌ای که فکرش را می‌کنیم نیست، اما درباره اینکه دقیقا کدام‌یک از مردان عنکبوتی شناخته شده در این اثر حاضر می‌شوند، هیچ چیز گفته نشده است. آیا یک مرد عنکبوتی جدید قرار است تا به جهان مارول اضافه شود؟ باید صبر کنیم تا ببینیم.

در نظر داشته باشید که اندرو گارفیلد در حال حاضر بهترین گزینه برای ایفای نقش اسپایدرمن در فیلم Morbius است، چراکه داستان زندگی او طبق آنچه که در No Way Home گفته شد، بعد از مرگ گوئن استیسی (Gwen Stacy) کاملا تاریک شده و حتی لقب قاتل می‌تواند کاملا برازنده او باشد! چراکه خود این شخصیت گفته بود که از جایی به بعد، دیگر جلوی مشت زدن خودش را نگرفته و همین مورد می‌توان منجر به قتل شده باشد. همچنین دقت کنید که در تریلر دوم، لوگو برج آزکورپ کاملا مشابه با نسخه دیده شده در سری فیلم‌های The Amazing Spider-Man بود!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا