سازندگان انیمیشن Spider-Verse 2 داستان را به سبک انتقام جویان تمام خواهند کرد!

جماعت عنکبوتی‌ها Vs. ؟!

سازندگان انیمیشن Spider-Verse 2

طبق آخرین مصاحبه با سازندگان انیمیشن Spider-Verse 2 به نظر می‌رسد که آن‌ها قصد دارند تا پایان داستان سری را شبیه به Avengers: Endgame تداعی کنند.

مدت‌هاست که منتظر انیمیشن جدید مرد عنکبوتی هستیم؛ فیلمی که به تازگی تریلر جدید آن منتشر شده و مایلز مورالز (Miles Morales) را به سمت مولتی ورس عنکبوتی می‌کشاند! جایی که ظاهرا استودیو سونی پیکچرز (Sony Pictures) یک کانتینر پر اسپایدرمن (Spider-Man) خالی کرده و هرکدام از آن‌ها، ویژگی یا لباس خاصی دارند. با این وجود، درباره اینکه داستان عنوان Across The Spider-Verse به چه سبکی ختم می‌شود اطلاعی نداریم، اما ظاهرا سازندگان انیمیشن Spider-Verse 2 قصد دارند تا پایان داستان سری را به سبک انتقام جویان 4 تمام کنند!

در انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse مجددا شاهد حضور شامیک مور (Shameik Moore) در نقش مایلز مورالز خواهیم بود؛ کسی که در جهانی موازی، توسط یک عنکبوت رادیواکتیو نیش زده شده و درست مثل پیتر پارکر (Peter Parker)، قدرت‌های عنکبوتی دارد. با این وجود، مایلز می‌تواند نامرئی شود،‌ انرژی الکتریسیته داشته باشد و از همه جالب‌تر اینکه لباس متفاوتی دارد! با این حال، در تریلر این فیلم انیمیشنی دیدیم که او همراه با گوئن (Gwen) وارد محیطی در مولتی ورس می‌شود که پر از مرد و زن عنکبوتی است؛ موردی که به دید سازندگان، یک پتانسیل ناب برای تبدیل کردن پایان داستان به یک اتفاق شبیه به Avengers: Endgame است.

گفته‌های سازندگان انیمیشن Spider-Verse 2 و مقایسه آن با اندگیم!

طبق گفته ایری سانتوس (Ere Santos)، طراح ارشد و انیماتور انیمیشن‌های سری Spider-Verse، ظاهرا برنامه برای ساخت عنوان Across The Spider-Verse به این شکل بوده که پایان داستان آن، کاملا به بزرگی نبرد اندگیم یا همان انتقام جویان 4 روایت شود. این یعنی به جای اینکه فیلم سوم با عنوان Beyond The Spider-Verse منتشر شود، فیلم دوم به صورت یک اثر ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای ساخته شده و سپس پایان‌بندی آن به واسطه یک اتفاق و نبردی بزرگ انجام می‌شده است.

با این وجود، حال تیم سازنده با اضافه کردن برخی جزئیات، داستان را به سه قسمت تبدیل کرده‌اند و این نبرد نهایی، در فیلم Spider-Verse 3 رقم خواهد خورد. این یعنی اگر فیلم اول دارای یک نتیجه‌گیری نسبتا کامل بود، انیمیشن Spider-Verse 2 صرفا شما را برای اثر سوم آماده می‌کند و بیشتر حکم یک پیش‌درآمد بزرگ را خواهد داشت. با این حساب، احتمال اینکه توسط Across The Spider-Verse کمی نا امید شویم وجود دارد؛ چراکه سازندگان این انیمیشن داستان آن را به دو نیم تقسیم کرده و بخش بزرگی از اتفاقات را برای فیلم سوم نگه داشته‌اند!

با این حال، باید در نظر داشته باشید که فیلم Avengers: Endgame هم یکی از دلایل موفقیت و بزرگ شدنش، داشتن یک پیش‌درآمد درجه ۱ مثل Avengers: Infinity War بود. این یعنی اگر Across The Spider-Verse بتواند به خوبی زمینه را برای اتفاقات فراهم کند، هیچ بعید نیست که حتی Beyond The Spider-Verse خود رکورددار فروش شود و به سطح Endgame برسد. این در حالی است که ببینیم برنامه سازندگان برای انیمیشن Spider-Verse 2 چیست و اینکه داستان آن چگونه زمینه را برای اتفاقاتی بزرگ‌تر فراهم می‌کند. شک نکنید اگر یکی از سه مرد عنکبوتی دنیای سینمایی هم در یکی از این دو فیلم به آن اضافه شوند، برای منفجر شدن سالن‌های سینما کافی خواهد بود.

همچنین یک نکته بسیار خاص درباره این ایده سازندگان انیمیشن Spider-Verse 2 این است که اگر قرار باشد تا به زودی شاهد نبرد بزرگی بین عنکبوتی‌ها و دشمنان باشیم، دقیقا دشمن آن‌ها کیست؟! می‌دانیم که شخصیت اسپات (Spot) به عنوان ابرشرور دو فیلم انیمیشنی بعدی مرد عنکبوتی تایید شده، اما آیا به جمعیت صدها مرد عنکبوتی برای کشتن اسپات نیاز خواهد بود؟ قطعا نه. بدین ترتیب، حتما این شخصیت یا سایر ابرشرورهای داخل فیلم، جمعیتی از دشمنان مرد عنکبوتی را جمع خواهند کرد که در مقابل مرد و زن‌های عنکبوتی قد علم می‌کنند. با این حال،‌ فعلا اطلاعات ما بسیار درباره این موضوع محدود است و باید منتظر اخبار رسمی بیشتر درباره این موضوع باشیم.

انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse‌ برای پخش در تاریخ ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۲ (۲ ژوئن ۲۰۲۳) در نظر گرفته شده است.

4.3 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا