آیا کاراکتر دکتر استرنج در Infinity War با کانگ ملاقات کرده بود؟!

چرا سفر در زمان انتقام‌جویان، توسط TVA محکوم نشد؟

کاراکتر دکتر استرنج - کانگ - فیلم Avengers: Infinity War

طبق اتفاقاتی که اخیرا در دنیای سینمایی مارول افتاده، اخیرا این تئوری به وجود آمده که ظاهرا کاراکتر دکتر استرنج (Doctor Strange) در فیلم Avengers: Infinity War با کانگ (Kang) ملاقات داشته است.

بیش از یک دهه از تشکیل دنیای سینمایی مارول می‌گذرد؛ جهانی که در آن ابتدا با ابرقهرمانانی مثل مرد آهنی (Iron Man) و کاپیتان آمریکا (Captain America) آشنا شدیم، و سپس رفته رفته انواع شخصیت‌های قدرتمند دیگر نیز به آن اضافه شدند. داستان درباره تیمی از افراد فوق قوی روی زمین بود که از این سیاره در مقابل تهدیدها مختلف دفاع می‌کردند. با این وجود، پس از روی کار آمدن ثور (Thor) و همچنین اکران فیلم Avengers، دیدیم که چطور این شخصیت‌های قهرمان کنار همدیگر جمع می‌شوند تا با یک تهدید خارجی مقابله کنند؛ فضایی‌هایی که فراتر از مشکلات داخلی زمین بودند و قصد نابود کردن همه چیز را داشتند.

با این حال پس از لوکی (Loki) و برخی دیگر از ابرشرورهای مختلف، بالاخره تهدید اصلی مارول، پس از اتمام فیلم انتقام‌جویان مشخص شد؛ تایتان عصبانی، تانوس (Thanos)! در واقع تانوس قصد داشت تا با جمع کردن ۶ سنگ ابدیت و سوار کردن آن‌ها روی وسیله‌ای که بتوان از ظرفیت همه آن‌ها استفاده کرد، کاری کند که نصف جمعیت موجودات زنده در جهان حذف شوند! این اقدام در ابتدا در حد جنون به نظر می‌رسید و پس از جمع شدن انتقام‌جویان، بسیاری از افراد بر این باور بودند که آن‌ها جلوی این تایتان بنفش را می‌گیرند؛ در حالی که نهایتا در نبرد Infinity War، تانوس حتی پس از برخورد تبر ثور به سینه‌اش، بشکن معروف را زد و نیمی از زنده‌ها را پودر کرد.

این حرکت برای بسیاری از طرفداران پیش‌بینی نشده بود و تا مدتی تعجب خیلی از بینندگان را به همراه داشت. اما نکته فیلم Avengers: Infinity War، آنجا بود که دکتر استرنج با سنگ زمان انواع آینده‌های مختلف را پیش‌بینی کرد و سپس دید که در چندین میلیون از آن‌ها، فقط در یکی برنده خواهند شد. این جزئیات به نسبت الآن که می‌دانیم تمام سه‌گانه ابدیت را فردی با هویت He Who Remains (یا همان کانگ فاتح) برنامه‌ریزی کرده بود، کاملا منطقی به نظر می‌رسند؛ چراکه او فقط یک آینده و یک چیز را برای خط زمانی اصلی می‌خواست و عملا مانع از شکل‌گیری مولتی‌ورس شده بود. با این وجود، جدیدترین تئوری MCU نشان می‌دهد که همان ۱ دلیل خود با همکاری استرنج با کانگ بوده است.

درخواست کاراکتر دکتر استرنج برای نجات یا برنامه‌ریزی‌های خود TVA؟

پس از اتمام فاز سوم دنیای سینمایی مارول، سریال‌های دیزنی پلاس ادامه‌دهنده روایت‌های جدید MCU بودند. با این وجود، در میان تمامی سری‌های تلویزیونی پخش شده از استودیو مارول، سریال Loki جایگاه بسیار ویژه‌ای داشت؛ طوری که در آن، مولتی‌ورس ایجاد شد و با سازمانی آشنا شدیم که تحت عنوان TVA (نگهبانان زمان)، هر خط زمانی اضافه‌ای که دچار تغییر می‌شد را کامل پاک می‌کردند!

اما پایان سریال متفاوت بود و باعث شد تا زمینه برای کل فصل چهارم و همچنین ظهور ابرشروری بسیار بزرگ به نام کانگ فاتح فراهم شود. با این حال، در TVA ما متوجه شدیم که سفر در زمان و تغییر گذشته، از جمله مواردی است که خلاف محسوب شده و باعث می‌شود تا به کلی خط زمانی مورد نظر پاک شود. این در حالی است که ما در فیلم Avengers: Endgame، دیده بودیم که انتقام‌جویان عملا در زمان سفر کردند، گذشته را چندین بار تغییر دادند و در نهایت، جهان خود را با سنگ‌های از چند خط زمانی متفاوت نجات دادند. حال چطور TVA جلوی انتقام‌جویان را نگرفت و از همه مهم‌تر، در دادگاه زمان اعلام کردند که کار آن‌ها کاملا برنامه‌ریزی شده بود؟

یک تئوری جالب کاربران این است که ظاهرا در فیلم Avengers: Infinity War، کاراکتر دکتر استرنج عملا به آخر زمان رفته و دیده است که فردی به نام He Who Remains، در کنترل اوضاع قرار دارد. سپس او با این وارینت از کانگ صحبت کرده و به نتیجه رسیده که پس از بازگشت تنها راه شکست دادن تانوس را پیدا کند تا نیمی از جهان اصلی MCU کشته نشوند. دقت کنید که TVA عملا هر تایم‌لاینی که در آن به وجود آمدن نسخه‌های کانگ امکان‌پذیر باشد را پاک می‌کند؛ پس با این حساب، ظاهرا بعد از درخواست استرنج از کانگ در پایان زمان (همان جایی که در قسمت آخر سریال Loki دیدیم)، او بررسی کرده که اگر اونجرز در نبرد پیش رو در سیاره تایتان شکست بخورند، نهایتا تصمیم خواهند گرفت تا در زمان سفر کنند و این اجازه را داده است تا با انجام این کار، جهان را نجات دهند.

این احتمال وجود دارد که پس از اتمام کار و بازگشت اونجرز به زمان اصلی، سازمان TVA تمامی شاخه‌های زمانی تازه ساخته شده را پاک کرده باشد. البته لازم است بدانید که این کار، قاعدتا بعد از صحنه پایانی که استیو راجرز (Steve Rogers) سپر جدیدی را به سم ویلسون (Sam Wilson) می‌دهد، باید انجام شده باشد؛ چراکه پیش از آن، راجرز دوباره در زمان سفر کرده بود تا سنگ‌ها را به همان جایی که برداشته بودند، بازگرداند.

اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا استرنج واقعا با He Who Remains ملاقات داشته، یا اینکه همه چیز اصلا بدون در نظر گرفتن چنین تئوری، برنامه‌ریزی شده بود؟

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا