برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 جدیدی که با عنوان Spider-Man: Across The Spider-Verse

موشکافی تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 | ارتباط با انتقام جویان 4 و اسپایدرمن پلی استیشن!

سونی با کامیون مرد عنکبوتی آورده

1%
 • 0/10
موشکافی تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 | ارتباط با انتقام جویان 4 و اسپایدرمن پلی استیشن! ۰ ۲۳ آذر ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

در این مطلب قصد داریم تا به موشکافی تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 جدیدی که با عنوان Spider-Man: Across The Spider-Verse منتشر شده بپردازیم.

سال ۲۰۱۸ بود که اولین بار شاهد فیلم انیمیشنی Spider-Man: Into The Spider-Verse بودیم؛ اثری فوق‌العاده متفاوت، که داستان زندگی مایلز مورالز (Miles Morales)، در یک جهان موازی در دنیای مارول را به تصویر می‌کشید. این اثر که نشان دهنده وقایع مولتی ورسی بود، توانست توجه بسیاری از طرفداران به واسطه داستان خاص و همچنین طراحی بی‌نظیر خود به دست بیاورد. با این وجود طولی نکشید تا استودیو سونی پیکچرز (Sony Pictures) پس از پخش این اثر اعلام کرد که قصد دارد تا آن را به یک سه گانه تبدیل کند.

حال عنوان دوم از سری انیمیشن‌های اسپایدرمن، Across The Spider-Verse نام دارد که شب گذشته شاهد انتشار تریلر رسمی آن بودیم. در این ویدیو، می‌توانیم شاهد صحبت‌های مادر مایلز باشیم که به او هشدار و دلگرمی می‌دهد تا حین انجام فعالیت‌های ابرقهرمانی، همیشه مراقب خود باشد. با این وجود، همانطور که در کلیپ قبلی هم دیده بودیم، مایلز همراه با اسپایدر گوئن (Spider-Gwen) به سایر خط‌های زمانی می‌رود و در تریلر تازه منتشر شده، می‌توان شاهد هزاران مرد و زن عنکبوتی بود که ظاهرا سونی آن‌ها را با کامیون در این کلیپ کوتاه خالی کرده است!

جزئیات مهم و موشکافی تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2

در تریلر فیلم Spider-Man: Across The Spider-Verse پیش از هرچیز شنونده صحبت‌های مادر مایلز با او هستیم. حال اگر فیلم اول را دیده باشید، قاعدتا به یاد دارید که تمرکز این اثر روی پدر مایلز بود، در حالی که اینبار، به نظر می‌رسد که داستان بیشتر درباره نگرانی‌های مادر مایلز خواهد بود. همچنین در تریلر صحنه‌های فلش بک بسیاری وجود دارد که به عمو (شخصیت منفی Into The Spider-Verse) و همچنین استن لی (Stan Lee)، خالق کمیک‌های مارول و شخصیت مرد عنکبوتی اشاره می‌کند! با این حال جزئیات این تریلر تنها به همین چند مورد ختم نمی‌شود و به ترتیب آن‌ها را در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم.

اسپایدرموبیل و بازی اسکیت PS1

حین تریلر می‌بینیم که در یک صحنه، مایلز مورالز در حال گوش کردن به آهنگ است، در حالی که گوئن از طریق یک پورتال سراغ او می‌رود. پیش از آنکه گوئن مایلز را با خود به یک ماجراجویی تازه ببرد، به وسایل اتاق مایلز دقت کنید. پایین تخت او روی دیوار یک بازی پلی استیشن 1 با عنوان Top Scater دیده می‌شود که اشاره به عناوین سری Tony Hawk Pro Skater دارد. همچنین بین وسایل داخل قفسه اتاق مایلز، می‌توانید یک ماشین اسباب‌بازی کوچک از اسپایدرموبیل ببینید؛ چیزی که پنج سال پیش در فیلم Spider-Man: Into The Spider-Verse هم دیده بودیم. این ماشین در گذشته در کمیک‌های قدیمی سری مرد عنکبوتی هم دیده شده بود.

دقت کنید که در بازی‌های قدیمی Tony Hawk Pro Skater می‌توانستید با زدن یک کد خاص، از مرد عنکبوتی به عنوان شخصیت اصلی استفاده کنید تا اسپادرمن مشغول اسکیت‌سواری شود! در نظر داشته باشید که سایر وسایل اتاق مایلز هم به جزئیات جالبی از فیلم قبلی اشاره می‌کنند این دو مورد، مهم‌ترین‌های آن‌ها بودند.

شش ضلعی‌ها و مچ‌بندهای عنکبوتی – ارتباط با فیلم Avengers: Endgame

شاید اولین بار در فیلم Guardians of The Galaxy بود که حین سفرهای سفینه استار لورد (Star Lord) و روجرز (Ravagers)، در فضا حالت‌های شش ضلعی می‌دیدیم. سپس در سریال WandaVision شاهد طلسم شش ضلعی واندا بودیم و در نهایت با فیلم Doctor Strange متوجه شدیم که ظاهرا این اشکال شش ضلعی، طرح اصلی جادوی اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) هستند. این در حالی است که پورتال‌های بین جهانی دیده شده در تریلر انیمیشن جدید مرد عنکبوتی 2 هم به همین شکل شش ضلعی بوده و ظاهرا سفر بین جهان موازی،‌ با این طرح ارتباط خاصی دارد.

با این وجود، پس از رفتن مایلز به جهان موازی و جایی که به نظر می‌رسد خانه هزاران مرد و زن عنکبوتی است، یک اشاره جالب به فیلم انتقام جویان 4 دیده می‌شود. اگر به دست هرکدام از شخصیت‌های مرد عنکبوتی دقت کنید، ظاهرا یک مچبند مشابه با آنچه که تونی استارک (Tony Stark) در فیلم Avengers: Endgame برای انتقام جویان ساخته بود دیده می‌شود.

از اسپایدرمن بازی Marvel’s Spider-Man تا مرد عنکبوتی پلی استیشن 1

در این تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 انواع و اقسام مرد و زن‌های عنکبوتی حضور دارند که نسخه‌های قدیمی پلی استیشن 1 و همچنین ورژن بازی Marvel’s Spider-Man تنها دو مورد از آن‌ها هستند. در ادامه نام تک به تک عنکبوتی‌هایی که حداقل می‌دانیم و می‌توان شناخت را نام می‌بریم.

 • اسپایدرکاپ (پلیس عنکبوتی) از جهان Earth X
 • اسپایدرپانک
 • اسپایدرمن بازی Marvel’s Spider-Man PS4
 • اسپایدرمن آنلیمیتد
 • اسپایدرونوم (مرد عنکبوتی با لباس ونوم، شبیه به نسخه فیلم Spider-Man 3 با بازی توبی مگوایر)
 • اسپایدرمن Future Foundation از کمیک‌های اخیر مرد عنکبوتی
 • اسپایدرمن آهنی از انیمیشن Spider-Man دهه ۱۹۹۰
 • اسپایدرمن آهنی مارک ۲ از کمیک No One Dies
 • اسپایدرمن آهنی مارک ۳
 • لیدی اسپایدر (عمه می با قابلیت‌های عنکبوتی!)
 • مری جین واتسون – اسپینروب
 • انی – دختر مری جین واتسون
 • اسپایدرمن از جهان مانگا‌های ژاپنی!
 • اسپایدربگ (داستان این نسخه در تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 درباره وقتی است که پیتر پارکر سراغ مستر فنتستیک می‌رود و بعد از جدا کردن لباس ونوم، مجبور می‌شود تا لباس چهارشگفت‌انگیز را با یک جعبه بپوشد!).
 • اسپایدرگرگ! – از جهان ۷۰۸۵ که در آن ابرقهرمانان همه گرگینه می‌شوند
 • اسپایدروومن با بازی ایسا ری (Issa Rae)
 • اسپایدرمن ۲۰۹۹ با بازی اسکار آیزاک (Oscar Isaac) بازیگر نقش مون نایت در دنیای سینمایی مارول

مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ و سازمان آلکامکس

تریلر انیمیشن مرد عنکبوتی 2 جدیدی که با عنوان Spider-Man: Across The Spider-Verse

در واقع داستان کمیک‌هایی که به مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ اشاره می‌کنند، نشان دهنده وقایعی هستند که در آینده رخ می‌دهد و مردم آن از زمان حال به عنوان دوران ابرقهرمانی یاد می‌کنند. با این وجود، در تریلر انیمیشن جدید مرد عنکبوتی 2 می‌توانید ببینید که نسخه آینده اسپایدرمن که البته با آزمایش‌های مختلف خود را به این طرح درآورده، قابلیت‌های خاصی دارد؛ طوری که برای مثال، می‌تواند تارهای خود را با یک سطح انرژی خاص ارسال کند و همچنین، دارای پنجه‌های برنده باشد.

با این حال نکته جالب‌تری که درباره این شخصیت وجود دارد، این است که ظاهرا داستان Spider-Man: Across The Spider-Verse در قسمت‌های زیادی در جهان ۲۰۹۹ خواهد بود؛ جایی که شرکت آلکامکس (Alchamax) همه چیز را مدیریت می‌کند و می‌توانید آن را روی قطارهایی که حین تعقیب و گریز مایلز و میگل (Muguel‌ یا همان اسپایدرمن ۲۰۹۹) رد می‌شوند مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که آکامکس، شرکت خوبی نیست.

شخصیت منفی دو فیلم انیمیشنی Spider-Verse 2 و 3

البته تصویری از شخصیت اسپات (Spot) را پیش‌تر هم در انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse هم دیده بودیم، اما حال در این تریلر انیمیشن جدید مرد عنکبوتی 2 هم شاهد آن هستیم و به نظر می‌رسد که تهدید اصلی مولتی ورس، او خواهد بود. در واقع سازندگان اعلام کرده‌اند که این ابرشرور در هر دو فیلم Across The Spider-Verse و همچنین Beyond The Spider-Verse حاضر خواهد شد و جالب‌تر اینکه قابلیت اصلی او، توانایی سفر بین جهان‌های موازی است یا ساختن پورتال برای رفتن از هر مکانی به جای دیگر است!

به هرحال این موارد جزئیاتی بودند که طبق نسخه‌های مختلف مرد عنکبوتی که می‌شناختیم و می‌دانستیم که در دنیای کمیک، گیم یا سنیما وجود دارند. با این حال، به نظر می‌رسد که در این تریلر انیمیشن جدید مرد عنکبوتی تعداد بسیار بیشتری مرد عنکبوتی وجود دارد و به زودی با انتشار عنوان Across The Spider-Verse با آن‌ها آشنا خواهیم شد!

فیلم انیمیشنی Spider-Man: Across The Spider-Verse در تاریخ ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۲ (۲ ژوئن ۲۰۲۳) پخش خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments