آیا داستان فیلم اسپایدرمن 4 در دنیای سینمایی سونی روایت می‌شود؟

شایعه‌ای که در عین جذاب بودن، ترسناک و نگران‌کننده است!!

آیا داستان فیلم اسپایدرمن 4 در دنیای سینمایی سونی روایت می‌شود؟ پارسا خلیلی ۴ ۳۰ آبان ۱۴۰۲ مارول
داستان فیلم اسپایدرمن 4

طبق یک شایعه جدید، سونی پیکچرز قصد دارد داستان فیلم اسپایدرمن 4 و قسمت‌های بعدی سه‌گانه دوم را در دنیای سینمایی محکوم به شکست خود روایت کند.

سونی پیکچرز و استودیو مارول اولین بار در سال ۲۰۱۵ برای استفاده مشترک از شخصیت اسپایدرمن با یکدیگر به توافق رسیدند. به‌همین خاطر پیتر پارکر توانست با حضور افتخاری غیرمنتظره‌اش در فیلم Captain America: Civil War به دنیای سینمایی مارول پا بگذارد. خوشبختانه استقبال بی‌سابقه طرفداران باعث شد تا ماجراجویی‌های اسپایدرمن با یک سه‌گانه‌ و دو حضور افتخاری بزرگ در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame ادامه پیدا کند.

البته توافق سونی و مارول در مقطعی با یک مشکل بزرگ مواجه شده بود، چراکه بعد از اکران فیلم Spider-Man: Far From Home، مدیران سونی پیکچرز تصمیم گرفتند که دیگر به کمک استودیو مارول نیازی ندارند و خودشان می‌توانند با خلق یک دنیای سینمایی بهم پیوسته مشابه دنیای سینمایی مارول، به روایت داستان‌های بزرگ‌تر بپردازند. اگر این تصمیم وحشتناک نهایی می‌شد، داستان فیلم Spider-Man: No Way Home کاملا تغییر می‌کرد. خوشبختانه عقل سلیم درنهایت پیروز شد و قرارداد جدیدی با استودیو مارول بسته شد.

با این حال به نظر می‌رسد تاریخ قراره دوباره تکرار شود، زیرا به‌گفته دنیل ریچمن (Daniel Richtman)، افشاگری که ابتدا خبر انتخاب شدن پدرو پاسکال (Pedro Pascal) برای نقش رید ریچاردز را منتشر کرده بود، به‌تازگی مدعی شده که داستان فیلم اسپایدرمن 4 قراره در دنیای سینمایی سونی روایت شود و ارتباطات بیشتری با سایر شخصیت‌های فرانچایز مثل ونوم، موربیوس یا حتی کریون شکارچی داشته باشد. این موضوع در عین جذاب بودن، به‌شدت ترسناک و نگران‌کننده است، چراکه دنیای سینمایی سونی رسما یکی از بدترین فرانچایزهای تاریخ سینما نام گرفته و اصلا وضعیت خوبی ندارد.

در واقع هر چقدر که دیدن اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) در کنار ونوم تام هاردی (Tom Hardy) و کریون شکارچی آرون تیلور جانسون (Aaron Taylor-Johnson) هیجان‌ انگیز است، اما به‌هیچ وجه ارزش ریسک کردن را ندارد. اگر داستان سه‌گانه دوم در فرانچایز محکوم به شکست سونی روایت شود، نه‌تنها ارتباط اسپایدرمن با سایر شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول آسیب می‌بیند، بلکه حضور پیدا کردنش در اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars نیز با مشکل مواجه می‌شود. خوشبختانه این موضوع در حد یک شایعه است، بنابراین فعلا جای هیچ نگرانی نیست.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Spider-Man 4 تاریخ اکران مشخصی ندارد اما انتظار می‌رود اوایل سال ۲۰۲۵ در سینماها اکران شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا