بازی‌های Spider-Man 2 و GoW: Ragnarök از راه نرسیده، رکورد زدند!

بازی‌های انحصاری پلی استیشن در صدر دنیای بازی‌های ویدیویی

بازی‌های Spider-Man 2 و GoW: Ragnarök از راه نرسیده، رکورد زدند! نیما خدارحمی ۱ ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازدید تریلر Spider-Man 2 و GoW Ragnarok

بازی‌های انحصاری پلی استیشن همیشه غوغا کرده و این بار نیز بازی God of War: Ragnarök و Spider-Man 2 از راه نرسیده با تعداد بازدید تریلر خود رکورد شکنی کرده‌اند.

پس از گذشت ۲۴ ساعت از مراسم PlayStation Showcase، تریلرهای دو بازی Spider-Man 2 و God of War: Ragnarök بیشترین تعداد پخش و استریم را به خود اختصاص دادند. هر دو عنوان انحصاری توانستند تعداد بازدید بیشتری را نسبت به نسخه پیشین خود در زمان مشابه کسب کنند. بازی Spider-Man 2 همه را در این مراسم غافلگیر کرد و از آنجایی که تنها کمی پیش‌تر استودیو Insomniac از بازی Marvel’s Wolverine رونمایی کرده بود، بسیاری انتظار معرفی این بازی را نداشتند.

در سوی دیگر ولی همه انتظار انتشار تریلر و اطلاعات جدید را از بازی God of War: Ragnarök که پیش‌تر استودیو سانتامونیکا آن را طی مراسم PlayStation در سپتامبر سال ۲۰۲۰ معرفی کرده بود را داشتند. البته رونمایی اولیه تنها به لوگو و تاریخ انتشار احتمالی بازی که حال به‌طور کامل تغییر کرده است اشاره داشت.

با وجود انتشار بخشی نسبتا طولانی از گیم‌پلی این بازی توسط سونی و سانتامونیکا، آن‌ها به هیچ تاریخ انتشار دقیقی اشاره نداشتند و به‌نظر هنوز تصمیم گیری برای رونمایی از زمان انتشار کار سختی‌ست. بااین حال تریلر منتشر شده همه را به‌وجد آورد و بار دیگر بخش بزرگی از چشم و گوش‌ها را در دنیای بازی‌های ویدیویی به خود اختصاص داده است.

یک روز پس از پایان مراسم PlayStation Showcase، آنالیزور صنعت بازی سازی یعنی Benji-Sales طی پستی در صفحه توییتری خود، لیستی از تریلرهایی با بیشترین میزان بازدید از این مراسم را منتشر کرد. بدون شک بسیاری نام خدای جنگ را زمزمه کردند و این مسئله درست است. تریلر بازی God of War: Ragnarök توانست با ۱۰ میلیون بازدید در یوتیوب مقام اول را کسب کرده و به دنبال آن Spider-Man 2 با بیش از ۹ میلیون بازدید در رده دوم قرار گرفت. رتبه سوم را Marvel’s Wolverine با بیش از ۷ میلیون بازدید و رتبه چهارم و پنجم را به‌ترتیب The KOTOR Remake و Gran Turismo 7 با حدود ۳ و ۱ میلیون بازدید از آن خود کردند. این آنالیزور همچنین روش خود برای دستیابی به این اعداد را توضیح داد.

او در ادامه نوشت که همه تریلرها با بیش از ۱۰۰ هزار بازدید درنظر گرفته شده و از سوی دیگر ویدیوهای عکس العمل طرفداران و استریمرها در این میان حساب نشده‌اند. او همچنین اشاره داشت که تریلر بازی Spider-Man 2 بیش از God of War: Ragnarök آپلود شده است، بااین حال تعداد بازدید تریلر خدای جنگ بیشتر بوده است.

شکی نیست که این اعداد به‌طور مداوم بالا رفته و به این زودی متوقف نخواهند شد. این نکته را نیز درنظر بگیرید که ما فاصله بسیار زیادی با انتشار دو بازی ابتدایی لیست داریم و باید انتظار انبوهی از بازدیدهای جدید و البته ویدیوها و تریلرهای بیشتر که بازهم رقم بازدید این تریلرها را تحت تاثیر قرار می‌دهند داشته باشیم. طی همین هفته استودیو سانتامونیکا ویدیویی با محوریت شخصیت ادین (Odin) را به اشتراک گذاشت و در سوی دیگر برایانا لیندزی (Bryanna Lindsey) رئیس بخش جلوه‌های بصری بازی Spider-Man 2 بخشی از مراحل ساخت این بازی را برای ما طی ویدیویی توضیح داد.

درحال حاضر هیچکس نمی‌داند که این دو بازی رکورددار چه زمانی منتشر خواهند شد یا اطلاعات جدیدی از آن‌ها دریافت خواهیم کرد، بااین حال بسیاری معتقدند که God of War: Ragnarök طی سال ۲۰۲۲ میلادی منتشر خواهد شد و به سال ۲۰۲۳ موکول نمی‌شود و بازی Spider-Man 2 فاصله زیادی داشته و فعلا نباید منتظر انتشار آن باشیم. شما بیشتر انتظار کدام بازی را کشیده و تریلر آن را بیشتر تماشا کرده‌اید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا