#مهسا_امینی

ساخت سه‌گانه جدید اسپایدرمن به کجا رسیده است؟

نقل قول‌ای ضد و نقیض ادامه دارد

ساخت سه‌گانه جدید اسپایدرمن به کجا رسیده است؟ سورنا رضایی ۰ ۲۴ آذر ۱۴۰۰ سینما
ساخت سه‌گانه جدید اسپایدرمن

ایمی پاسکال در جریان رویداد فرش قرمزی که اخیرا در لس آنجلس برگزار شد، به سوالی پیرامون ساخت سه‌گانه جدید اسپایدرمن پاسخ داده است.

سونی پیکچرز حدودا یک دهه پیش به دنبال ساخت یک جهان مشترک بود که کاملا مستقل از Marvel Cinematic Universe باشد. این برنامه‌ریزی‌ها پابرجا بود تا اینکه The Amazing Spider-Man 2 به سینماها رفت و کمتر از قسمت اول فروخت. همین اتفاق کافی بود تا مدیران استودیو نسبت به برنامه‌ ریزی‌های خود مردد شده و پس از ملاقات با کوین فایگی (Kevin Feige) تهیه‌کننده مارول، به لغوشان تصمیم بگیرند. در پی این اتفاقات، نسخه جدید مرد عنکبوتی در Captain America: Civil War معرفی شد تا بخشی از فرنچایز MCU باشد. او تا به این لحظه دو اقتباس سینمایی دریافت کرده و اقتباس سومش هم به زودی راهی سالن‌های نمایش در سراسر ایالات متحده آمریکا می‌شود.

ایمی پاسکال در کنار کوین فایگی تهیه‌کننده فیلم‌های Spider-Man: Far From Home ،Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: No Way Home بوده است. او چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Fandango انجام داد و در بخشی از آن ساخت سه‌گانه جدید اسپایدرمن را تایید کرد؛ خبری که به نگرانی طرفداران نسبت به آینده نسخه تام هالند مرد عنکبوتی پایان داد. در حالی که مدت زیادی نمی‌گذشت، اینسایدرها مدعی شدند قسمت‌های چهارم، پنجم و ششم Spider-Man هنوز رسمی نشده است. از آنجایی که گزارش را یکی از وب سایت‌های معتبر کار کرده بود، طرفداران دچار سردرگمی شدند.

ایمی پاسکال اخیرا در مراسم فرش قرمز Spider-Man: No Way Home حضور یافت و همین اتفاق، فرصتی عالی را برای رسانه‌ها به وجود آورد تا سوالات خود را مطرح کنند. در جریان مراسم، خبرنگار Variety ترجیح داد یکی از سوالات خود را به ساخت سه‌گانه جدید اسپایدرمن اختصاص دهد. تهیه‌کننده آمریکایی در پاسخ به این سوال گفت:

تا زمانی که او [کوین فایگی] به ساخت فیلم‌های مرد عنکبوتی تمایل داشته باشد، شاهد ساخته شدنشان خواهیم بود.

من یک تهیه‌کننده هستم و طرز فکرم این است که تمامی مذاکرات به نتیجه می‌رسند [اشاره به مذاکره برای ساخت قسمت‌های بعدی].

اگر تصمیم با من باشد، قطعا قسمت‌های بعد تولید خواهند شد.

با توجه به صحبت‌های اخیر تهیه‌کننده آمریکایی، می‌توان به این نتیجه رسید که مذاکره سونی پیکچرز و مارول برای ساخت قسمت‌های چهارم، پنجم و ششم مرد عنکبوتی آغاز شده اما هنوز هیچ چیز قطعی نشده است. بنابراین، توصیه می‌شود طرفداران مدت زمان بیشتری را برای شنیدن اخبار رسمی منتظر بمانند.

با توجه به بازخوردهای اولیه، می‌توان Spider-Man: No Way Home را بزرگترین و احساسی‌ترین ماجراجویی پیتر پارکر روی پرده نقره‌ای دانست. در این قسمت، تعادل موجود میان جهان‌های موازی از بین رفته و شاهد تداخل میانشان هستیم. در نتیجه این تداخل، آنتاگونیست‌های فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی (دکتر اختاپوس، مرد شنی، الکترو، لیزارد و گرین گابلین) به جهان اصلی آمده و برای پیتر دردسر ایجاد می‌کنند. در همین حین، شاهد اختلاف میان مرد عنکبوتی و دکتر استرنج هستیم. جادوگر تاکید دارد سرنوشت آنتاگونیست‌ها به گونه‌ای نوشته شده که حین مبارزه با تارزن نیویورکی کشته شوند اما پیتر به دنبال راهی برای نجاتشان است.

مراسم فرش قرمز تنها شامل عکس گرفتن از دست‌اندرکاران نشده و پخش فیلم را هم در خود جای داده است. از آنجایی که برخی از اینفلوئنسرها و مردم عادی هم در مراسم‌های این چنینی شرکت می‌کنند، توصیه می‌کنیم حین گشت و گذار در فضای مجازی مراقب اسپویلرها باشید.

در انتها، لازم به ذکر است نسخه بلوری مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست برای انتشار از تاریخ ۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۲ آوریل سال ۲۰۲۲ میلادی) برنامه ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا