آیا انتشار بازی‌های پلی‌استیشن برای کامپیوتر برای سونی سودآور است؟

تغییر رویکرد انحصارگرایی چقدر به نفع ژاپنی‌ها بود؟

آیا انتشار بازی‌های پلی‌استیشن برای کامپیوتر برای سونی سودآور است؟ حمید توحیدلو ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های پلی استیشن

گزارش‌ها نشان می‌دهد که انتشار بازی های پلی استیشن روی کامپیوتر به طرز قابل توجهی در میزان درآمد سونی تاثیرگذار بوده است.

شرکت سونی در طول چند سال اخیر فعالیت خود در حوزه توسعه بازی‌‎های پی سی را افزایش داده و تا به امروز شماری از عناوین انحصاری پلی استیشن را برای کامپیوتر عرضه کرده است. آن‌طور که به نظر می‌رسد، این اقدام در افزایش میزان درآمد شرکت تاثیر مثبتی گذاشته و ژاپنی‌ها از این اتفاق احساس رضایت دارند.

به بیان دقیق‌تر، مدتی قبل جلسه‌ ارائه‌ گزارش مالی سه ماهه‌ اخیر سونی با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست اطلاعاتی در خصوص میزان درآمد شرکت در دسترس عموم قرار گرفت. بر اساس این گزارش، مجموع درآمد سونی از فروش لوازم جانبی و بازی‌های رایانه شخصی در سال مالی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳ میلادی به بیش از ۲.۴۹ میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که شرکت سونی در سال مالی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ میلادی از طریق فروش لوازم جانبی و بازی‌های پی‌سی تنها به درآمد ۱.۳۷ میلیارد دلار دست یافته بود. ذکر این نکته مهم است که درآمد حاصل از این بخش در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳ رشد قابل توجهی را تجربه کرده و از مرز ۱.۰۴۸ میلیارد دلار عبور کرده است. این موضوع را باید مدیون عرضه هدست PSVR 2 و همچنین نسخه کامپیوتر بازی The Last of Us Part 1 بود.

میزان فروش بازی‌های انحصاری این شرکت روی پی‌سی نسبت به سال پیش رو به رشد بوده است. گزارش مالی سونی برای سال مالی گذشته نشان می‌دهد که درآمد این شرکت در زمینه لوازم جانبی (شامل پلی استیشن وی‌آر ۱ و پلی استیشن وی‌آر ۲) به همراه فروش بازی‌ها روی پی‌سی به ۲.۴۹ میلیارد دلار رسیده است.

در ادامه می‌توانید میزان درآمد سونی در هر سه ماهه سال مالی را مشاهده کنید:

سال مالیسه ماه اولسه ماه دومسه ماه سومسه ماه چهارممجموع
۲۰۲۱ - ۲۰۲۲۳۴۶ میلیون دلار۳۰۳.۴ میلیون دلار۳۴۷.۴ میلیون دلار۳۹۷.۳ میلیون دلار۱.۳۷ میلیارد دلار
۲۰۲۲ - ۲۰۲۳۴۴۳.۷ میلیون دلار۳۹۹.۹ میلیون دلار۶۰۱.۸ میلیون دلار۱.۰۴۸ میلیارد دلار۲.۴۹ میلیارد دلار

گفتنی است که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در سال مالی گذشته شماری از بازی‌های مهم و انحصاری پلی استیشن از جمله لست آو آس، ریترنال، ریمستر اسپایدرمن و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را برای رایانه شخصی منتشر کرد.

طبق ادعای مدیر پلی استیشن، گویا روند عرضه بازی‌های فرست پارتی برای پی‌‎سی همچنان ادامه دارد و چه بسا از این پس قرار است که عناوین بیشتری برای پلتفرم مزبور منتشر شود. در پی این اظهارات، بسیاری از بازیکنان معتقد هستند که عناوین گوست آو سوشیما و بلادبورن در آینده نه چندان دور به دست کاربران پی‌سی خواهند رسید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با میزان درآمد سونی از انتشار بازی های پلی استیشن برای کامپیوتر چیست؟ به نظر شما، آیا این رویکرد در کاهش فروش کنسول‌های پلی استیشن تاثیرگذار خواهد بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا