سونی بازی‌های انحصاری بیشتری برای کامپیوتر منتشر می‌کند

درآمدزایی قابل توجه از کامپیوتر

سونی بازی‌های انحصاری بیشتری برای کامپیوتر منتشر می‌کند حمید توحیدلو ۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های پلی استیشن برای کامپیوتر

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی همچنان به انتشار بازی های پلی استیشن برای کامپیوتر ادامه می‌دهد.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، تمامی بازی‌های فرست پارتی سونی تا چند سال پیش به طور انحصاری برای پلی استیشن عرضه می‌شدند و انتشار آن‌ها برای کامپیوتر دور از تصور پی‌سی بازها بود. با این حال، ژاپنی‌ها در طول سال‌های اخیر رویکرد خود را به کلی تغییر داده‌اند و در حال حاضر شماری از عناوین انحصاری پلی استیشن در کامپیوتر نیز در دسترس بازیکنان قرار دارند.

به نظر می‌رسد که این رویه نه تنها به ضرر سونی نبوده و منجر به کاهش فروش کنسول‌های پلی استیشن نشده، بلکه درآمد شرکت از فروش بازی‌ها را نیز دو چندان کرده است. در همین راستا، ساعاتی پیش جلسه‌ ارائه‌ گزارش مالی سه ماهه‌ اخیر شرکت سونی با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، مدیر پلی استیشن به انتشار بازی‌های انحصاری بیشتری برای رایانه شخصی اشاره کرد.

شرکت سونی در این گزارش به صراحت به اسامی این عناوین اشاره نکرده و جزئیاتی از تاریخ انتشار بازی‌ها در دسترس نیست. بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها، انتظار می‌رود که ژاپنی‌ها به‌زودی بازی پرطرفدار گوست آو سوشیما یا بلادبورن را برای پی سی عرضه کنند. ناگفته نماند جیم رایان پیش‌تر گفته بود که اغلب بازی‌های انحصاری بعد از گذشت یک سال از انتشار آن‌ها برای پلی استیشن، برای پی سی نیز عرضه خواهند شد.

با توجه به این گفته‌ها، عرضه بازی The Last of Us Part II، هورایزن فوربیدن وست، گرن توریسمو ۷ و حتی گاد آو وار رگناروک برای پی سی چندان دور از انتظار نیست؛ به خصوص که تا به امروز بازی‌های پرطرفداری از جمله خدای جنگ، Marvel’s Spider-Man و Horizon Zero Dawn برای پی‌سی عرضه شدند. بازی نخست سری لست آو آس نیز به تازگی به دست کاربران پی‌سی رسید که به خاطر باگ‌ها و ایرادات فنی متعدد، با انتقادهای زیادی روبه‌رو شد.

گزارش مالی سونی نشان می‌دهد که انتشار بازی‌های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر تاثیر قابل توجهی در افزایش درآمد شرکت می‌گذارد. برای مثال، درآمد سونی در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۱ میلادی برابر با ۳۷۹.۱ میلیون دلار بوده که این رقم در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۲ میلادی به بیش از یک میلیارد و ۴۸ میلیون دلار رسیده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار بازی های پلی استیشن برای کامپیوتر چیست؟ شما منتظر عرضه کدام یک از آثار انحصاری سونی برای پی سی هستید؟ فراموش نکنید نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

3 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا