توسعه بازی‌های پلی‌استیشن و کامپیوتر توسط ناتی داگ

این رویکرد ادامه دارد

توسعه بازی‌های پلی‌استیشن و کامپیوتر توسط ناتی داگ حمید توحیدلو ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های ناتی داگ

استودیوی ناتی داگ وعده داده که همچنان به توسعه بازی ها برای هر دو پلتفرم پلی استیشن و کامپیوتر ادامه می‌دهد.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی تا چند سال قبل رویکرد کاملا انحصارگرایی داشت؛ به طوری که تمام بازی‌‎های فرست پارتی این کمپانی فقط برای پلتفرم پلی استیشن عرضه می‌شدند. با این حال، این رویکرد در طول چند سال اخیر تا حدودی دستخوش تغییراتی شده و تعداد زیادی از بازی‌های سونی برای رایانه شخصی نیز منتشر شدند.

ناتی داگ، یکی از استودیوهای زیرمجموعه سونی، در تحقق این سیاست تلاش زیادی کرده و اگر خاطرتان باشد، اواخر سال گذشته میلادی بود که ریمستر بازی آنچارتد تحت عنوان Uncharted Legacy of Thieves Collection برای پی سی عرضه شد. از طرفی، دیروز نیز نسخه ریمیک اثر پرطرفدار The Last of Us Part 1 به دست پی‌سی بازها رسید.

در همین راستا، گویا هواداران ناتی داگ نباید به انتشار دو اثر مزبور برای پی سی اکتفا کنند! بر اساس پست جدیدی که به مناسبت عرضه ریمیک لست آو آس برای رایانه شخصی در وب‌سایت رسمی ناتی داگ منتشر شده، به نظر می‌رسد که این استودیو زیر نظر سونی قصد دارد تا در آینده همچنان به توسعه بازی‌ها برای هر دو پلتفرم پلی استیشن و کامپیوتر ادامه دهد.

استودیوی ناتی داگ در این زمینه توضیح می‌دهد:

بازیکنان پلی‌ استیشن و پی سی مطمئن باشند که ما مشتاقانه منتظر ارائه محتواهای بیشتر هستیم. البته برای ما فرقی نمی‌کند که شما بین کنترلر دوال سنس و موس و کیبورد، کدام را ترجیح می‌دهید. توسعه بازی برای هر دو پلتفرم به ما این توانایی را فراهم می‌‎کند تا تجربه‌های آموخته شده از هر دو را در طراحی و ساختار بازی‌های بعدی خود استفاده کنیم. به اشتراک‌گذاری داستان‌ها و تجربه‌های ما روی پلی استیشن 5 و رایانه شخصی دقیقا همان چیزی است که ناتی داگ همواره از آن استقبال می‌کند و کماکان به حمایت از این رویکرد می‌پردازد.

البته، ناتی داگ جزئیات بیشتری در خصوص محتوای جدید برای دو پلتفرم پلی استیشن و کامپیوتر ارائه نکرده است. با این حال، به نظر می‌رسد که ساخته‌های بعدی آن‌ها احتمالا برای پی سی نیز منتشر خواهد شد. در این بین، گروهی از هواداران معتقد هستند که اشاره ناتی داگ به حمایت از این رویکرد می‌تواند به معنی عرضه بازی The Last of Us Part 2 برای کامپیوتر در آینده نه چندان دور باشد.

به علاوه، همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، ناتی داگ در حال حاضر روی توسعه بازی آنلاین و چندنفره لست آو آس فعالیت می‌کند. شواهد امر گویای این موضوع است که بازی از المان‌های سرویس محور بهره می‌برد و احتمالا به طور رایگان روانه بازار خواهد شد. بهتر است بدانید که هرمن هالست، رئیس استودیوهای جهانی پلی استیشن، پیش‌تر گفته بود که آثار سرویس محور آینده‌ سونی همزمان با پلی استیشن، برای کامپیوتر نیز منتشر می‌شود. بنابراین، می‌توان ادعا کرد که بازی چندنفره The Last of Us به دست کاربران پی سی نیز خواهد رسید!

لازم به ذکر است که ریمیک لست آو آس روز گذشته برای پی سی عرضه شد. این عنوان توانست لقب چهارمین عرضه بزرگ بازی‌های فرست پارتی سونی در فروشگاه استیم را به خود اختصاص دهد. از طرفی، بازی به رکورد ۳۶ هزار بازیکن همزمان در استیم دست یافت که موفقیت قابل توجهی به شمار می‌رود.

با این وجود، یک سری مشکلات فنی و ایرادهای عملکردی باعث شده بازی امتیاز “اغلب منفی» را از سوی کاربران دریافت کند. هرچند ناتی داگ نسبت به این باگ‌ها اطلاع دارد و در پیامی اعلام کرده که به‌زودی با عرضه به‌روزرسانی‌های متعدد، شماری از مشکلات را برطرف می‌کند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با حمایت استودیو ناتی داگ از توسعه بازی های پلی استیشن برای کامپیوتر چیست؟ به نظر شما، آیا سونی باید به سیاست انحصارگرایی خود خاتمه دهد؟ شما چه انتظارهایی از بازی بعدی ناتی داگ دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا