افزایش قیمت برخی از بازی‌های سونی در استیم

در شماری از کشورها

افزایش قیمت برخی از بازی‌های سونی در استیم حمید توحیدلو ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های سونی در استیم

گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت سونی قیمت برخی از بازی های خود در فروشگاه استیم را افزایش داده است.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی تا چند سال قبل رویکرد کاملا انحصارگرایی داشت؛ به طوری که تمام بازی‌‎های فرست پارتی این کمپانی فقط برای پلتفرم پلی استیشن عرضه می‌شدند. با این حال، این رویه در طول چند سال اخیر دستخوش تغییراتی شده و در حال حاضر تعداد زیاد و قابل توجهی از بازی‌های سونی برای رایانه شخصی در شبکه استیم و اپیک گیمز نیز منتشر شده‌اند.

در این میان، سیاست قیمت‌گذاری بازی‌ها بر اساس ریجن همواره یکی از بحث‌برانگیزترین موضوع‌ها در میان کاربران استیم بوده است؛ به طوری که قیمت برخی از عناوین در یک سری کشورها همچون ترکیه یا آرژانتین به نسبت ارزان‌تر از سایر کشورها از جمله آمریکا و انگلستان است.

علت این اختلاف قیمت‌ها که گاها قابل توجه نیز هستند، ناشی از توان خرید مصرف‌کننده و وضعیت اقتصادی کشورها است. با این حال، چند وقتی است که شماری از شرکت‌های ناشر قیمت محصول‌های خود را در برخی کشورها با قیمت دلاری همسان‌سازی کرده و در نتیجه، تا حدودی این اختلاف قیمت‌ها از بین رفته‌اند.

در همین راستا، شواهد امر گویای این موضوع است که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در سکوت خبری قیمت بسیاری از بازی‌های خود در فروشگاه استیم را افزایش داده است. بازی‌هایی همچون Returnal و God of War و Horizon Zero Dawn و ریمستر Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Days Gone و Sackboy: A Big Adventure از جمله آثاری هستند که قیمت آن‌ها در کشورهایی از جمله ژاپن، آرژانتین، کلمبیا، کانادا، چین، کره جنوبی و شیلی افزایش پیدا کرده است.

با توجه به ارزش ارز هر کشور و برابری آن با دلار، این افزایش قیمت‌ها نیز بسته به کشور و بازی متفاوت هستند. برای مثال، قیمت بازی‌ها در ریجن آرژانتین از محدوده ۴۱۹۹ تا ۵۹۹۹ پزو به ۸۴۹۹ تا ۹۹۹۹ پزو افزایش یافته‌ که نشان از افزایش دو برابری قیمت دارد. از طرفی، قیمت بازی‌ها در ریجن کانادا نیز از محدوده ۵۹.۹۹ تا ۶۹.۹۹ دلار به ۶۴.۹۹ تا ۷۹.۹۹ دلار افزایش پیدا کرده است.

لازم به ذکر است که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز در بیانیه رسمی به افزایش قیمت بازی‌های خود در استیم اشاره نکرده است. از این رو، مشخص نیست که این افزایش قیمت به کشورهای مزبور محدود شده یا در آینده نه چندان دور شاهد موج گرانی بازی‌های پلی استیشن در دیگر ریجن‌ها همچون ترکیه باشیم.

دقت داشته باشید که سونی اولین شرکت ناشری نیست که قیمت بازی‌های خود در ریجن‌های مختلف استیم را تغییر داده است. برای مثال، شرکت کپکام نیز پیش از عرضه نسخه ریمیک Resident Evil 4، قیمت برخی از محصولات خود در شماری از کشورها از جمله ترکیه افزایش داد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با افزایش قیمت برخی از بازی های شرکت سونی در فروشگاه استیم چیست؟ به نظر شما، آیا روند همسان‌سازی قیمت بازی‌ها با دلار ادامه خواهد داشت؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا