با گران ترین بازی استیم آشنا شوید

خود سازنده نیز راضی به خرید نیست

گران ترین بازی استیم

اثر مستقل The Hidden and Unknown که ۲۰۰۰ دلار قیمت دارد، به گران ترین بازی استیم تبدیل شده است.

استیم یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که شماری از بازی‌سازان بزرگ و کوچک در اقصی نقاط جهان نسخه رایانه شخصی آثار خود را از طریق این پلتفرم به دست علاقه‌مندان می‌رسانند. این شبکه نظارتی روی قیمت گذاری بازی‌ها ندارد و قیمت عناوین به طور مستقیم از سوی شرکت ناشر یا سازنده تعیین می‌شود.

با آغاز نسل نهم صنعت بازی‌ها، شرکت سونی به عنوان اولین کمپانی ناشر قیمت بازی‌های AAA را به ۷۰ دلار افزایش داد. در پی آن تعدادی از شرکت‌های ناشر مطرح از جمله اکتیویژن بلیزارد، یوبیسافت، اسکوئر انیکس، توکی گیمز و الکترونیک آرتز نیز از این قاعده پیروی کرده و نسخه استاندارد عناوین خود را ده دلار گران‌تر کردند.

این در حالی است که بسیاری از بازی‌سازان مستقل آثار جدید و ناشناخته خود را با قیمت‌های مناسب‌تری عرضه می‌کنند؛ چرا که در این صورت شانس خرید و محبوبیت بازی بیشتر خواهد بود. با این وجود، یکی از توسعه‌دهندگان مستقل به نام ProX Team صرف نظر از این رویکرد، بازی جدید خود را با قیمت کذایی و حتی گران‌تر از بازی‌های AAA به فروش گذاشته است!

این بازی، The Hidden and Unknown نام دارد که در حال حاضر با قیمت ۲ هزار دلار در فروشگاه استیم فروخته می‌شود. این اثر ماجراجویی با المان‌های علمی تخیلی توسط فردی با نام مستعار ThePro ساخته شده که کلیات آن در جهت افزایش درک مخاطبان در خصوص روانشناسی و فلسفه است.

بدون شک برچسب قیمتی بازی توجه شماری از بازیکنان استیم را به خود جلب کرده است؛ چرا که ساختار بازی به هیچ عنوان ارزش دو هزار دلاری ندارد. با این حال، سازنده معتقد است که این قیمت به خاطر ارزشی است که برای زندگی خود قائل شده است. نکته جالب اینجا است که او به بازیکنان خرید بازی خود را توصیه نمی‌کند و حتی انتظار فروش چندان زیادی هم ندارد.

او بر این باور است که حتی اگر دو نفر هم بازی او را خریداری کنند، برایش ارزشمند خواهد بود. به علاوه، او خطاب به بازیکنان گفته که تنها افرادی بازی را خریداری کنند که از نظر مالی مشکلی ندارند. جالب است بدانید که مدت زمان گیم‌پلی بازی چیزی در حدود دو ساعت است. بر این اساس، اگر فردی بتواند بازی را ظرف دو ساعت به پایان برساند، می‌تواند درخواست استرداد کند که در این صورت مبلغ ۲ هزار دلار به حساب او بازمی‌گردد. هرچند، اگر مدت زمان تجربه بازی از دو ساعت بیشتر شود، دیگر باید قید دو هزار دلار را زد.

در خلال این گفته‌ها، بد نیست اشاره کنم که مدتی قبل لیست محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ در استیم منتشر شده که عناوین الدن رینگ، کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲، پابجی، مانستر هانتر ورلد، لاست آرک، ایپکس لجندز، Dying Light 2 و Destiny 2 در این لیست به چشم می‌خورند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با گران ترین بازی استیم چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان می‌تواند فروشی در شبکه استیم داشته باشد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

2.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا