تعداد کاربران همزمان شبکه استیم بار دیگر رکورد زد

بیش از ۳۳ میلیون نفر

کاربران همزمان شبکه استیم

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از استیم دیتابیس، تعداد کاربران همزمان شبکه استیم به لطف برگزاری جشنواره فروش ویژه زمستانه به بیش از ۳۳ میلیون نفر رسیده است.

استیم یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی برشمرده می‌شود که علی‌رغم وجود رقبای سرسختی نظیر اپیک گیمز، همچنان در بازی‌های کامپیوتر پیشتاز است. این شبکه با چیزی در حدود دو دهه فعالیت، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که به همین خاطر، هر از چند گاهی رکوردهای جدیدی در این فروشگاه شکسته می‌شود.

در همین راستا، وب‌سایت استیم دیتابیس که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرد که تعداد کاربران همزمان این پلتفرم از مرز ۳۳ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۰۱ نفر عبور کرده است. اگر خاطرتان باشد، ماه اکتبر سال گذشته میلادی بود که  تعداد کاربران همزمان به بیش از ۳۱ میلیون نفر رسیده بود که اکنون با گذشت کمتر از  دو ماه، این رکورد بار دیگر جابه‌جا شد.

منظور از تعداد کاربران همزمان شبکه استیم، تعداد افرادی است که صرفا وارد حساب کاربری خود شده‌اند و چه در بازی‌ها و چه در داخل فروشگاه آنلاین بودند. با این وجود، این پلتفرم در زمینه بازیکنان همزمان نیز رکورد جدیدی به ثبت رسانده است؛ به طوری که تعداد گیمرهای همزمان نیز به بیش از ۱۰ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۶۸ نفر رسیده است. بهتر است بدانید این اولین باری است که تعداد بازیکنان همزمان استیم از مرز ده میلیون نفر عبور می‌کند.

مهم‌ترین دلیل شکسته شدن دوباره این رکوردها، برگزاری جشنواره فروش زمستانه است که در جریان این رویداد، تخفیف‌های بی‌نظیری برای تعداد زیادی از بازی‌های قدیمی و جدید در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، نمی‌توان تاثیر عرضه‌ رایگان بازی کال آو دیوتی وارزون ۲ و همچنین Call of Duty Modern Warfare 2 در افزایش چشمگیر تعداد کاربران همزمان استیم را انکار کرد. طبق معمول، بازی‌های لاست آرک، کانتر استریک گلوبال آفنسیو، کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲، پابجی و دوتا ۲ به عنوان محبوب‌ترین آثار استیم در این روزها هستند.

در همین حین، بازی Red Dead Redemption 2 در زمینه تعداد بازیکنان همزمان رکورد زد. در حالی که هم اکنون چیزی بیش از سه سال از انتشار این عنوان تحسین‌شده می‌گذرد، اما به لطف تخفیف وسوسه‌انگیز استیم به مناسبت سال نو میلادی، میزان فروش بازی با رشد زیادی روبه‌رو شد؛ به طوری که بازی در میان پرفروش‌ترین آثار استیم به چشم می‌خورد. به همین ترتیب، طبق گزارش‌ها، بالغ بر ۶۶ هزار و ۵۳۹ نفر طی روزهای گذشته مشغول تجربه بازی بودند که رکورد جدیدی برای این عنوان به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که تعداد کاربران استیم در طول سال‌های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در بهمن ماه سال گذشته، تعداد کاربران همزمان این پلتفرم برابر با ۲۹ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۱۷۴ نفر بوده است. بر این اساس، همان‌طور که انتظار می‌رود، تعداد افراد آنلاین در استیم دائما در حال افزایش بوده و به طور تقریی می‌توان گفت که طی یک سال اخیر بیش از چهار میلیون کاربر جدید به جامعه بزرگ استیم اضافه شده‌اند.

بهتر است بدانید که در طول چند سال گذشته، شماری از ناشران بزرگ از جمله مایکروسافت، اکتیویژن، یوبیسافت و الکترونیک آرتز عناوین خود را به طور انحصاری روی لانچرهای اختصاصی خود عرضه می‌کردند و خبری از انتشار بازی‌ها در استیم نبود. این در حالی است که به لطف افزایش قابل توجه تعداد کاربران استیم، این کمپانی‌ها بار دیگر همکاری خود با شبکه مزبور را از سرگرفته‌اند.

در خلال این گفته‌ها، بد نیست اشاره کنم که مدتی قبل فهرست محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ میلادی در استیم منتشر شد که آثار الدن رینگ، کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲، پابجی، مانستر هانتر ورلد، لاست آرک، ایپکس لجندز، Dying Light 2 و Destiny 2 در این لیست دیده می‌شوند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رکورد جدید پلتفرم بزرگ استیم در خصوص تعداد کاربران همزمان چیست؟ به نظر شما، آیا در ماه‌های آینده شاهد رکوردشکنی دوباره این شبکه خواهیم بود و روند رو به رشد استیم کماکان ادامه خواهد داشت؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا