آموزش تغییر ریجن در استیم

آموزش تغییر ریجن در استیم

تنها استفاده از یک وی‌پی‌ان کافی نیست!

بازی کردن در ایران با مشکلات بسیار زیادی همراه شده است. از گرانی محصولات سخت‌افزاری برای کامپیوتر و کنسول‌های بازی گرفته تا مشکلات اینترنتی و محدودیت‌هایی که تحریم‌های خارجی به کاربران ایرانی فضای مجازی تحمیل کرده‌اند.

به طور کلی برای اینکه بتوانید در ایران بدون مشکل خاصی به بازی کردن بپردازید و از محتوای آنلاین و اینترنتی بازی‌ها بهره‌مند شوید، معمولا باید تعدادی از تحریم‌ها را دور زده و از راه‌حل‌های موجود برای هموار کردن مسیر پر پیچ و خم پیش روی خود به عنوان یک کاربر ایرانی فضای مجازی، بهره ببرید. موضوع بحث این مطلب حول محور استیم و محدودیت‌هایی که این سرویس برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است، می‌چرخد. در این مطلب می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه منطقه‌ای که در آن ساکن هستید را به صورت مجازی تغییر دهید و خود را به عنوان یک کاربر از یک کشور خارجی وارد استیم کنید. 

البته این مورد تنها مختص کاربران ایرانی نیست و حتی کاربران خارجی که هیچگونه تحریمی پیش روی خود نمی‌بینند نیز گاهی به دلایل مختلف از این روش استفاده می‌کنند تا منطقه یا ریجن (Region) اکانت خود را تغییر دهند. برای مثال ممکن است وقتی که درحال چرخ زدن در فروشگاه استیم هستید و یک بازی جذاب را برای خرید انتخاب کرده‌اید، متوجه یک پیغام روی قسمت خرید بازی مورد نظر خود شوید که نوشته است «متاسفانه این بازی در منطقه شما ممنوع و غیرقابل دسترس می‌باشد». 

در این موقعیت چنانچه شما می‌خواهید خرید خود را ادامه دهید، باید عملا تحریم استیم بر علیه کشور خود را دور زده و به عنوان یک کاربر از یک کشور دیگر (کشوری که تحریم‌های استیم شامل حال آن نشده باشند) بازی مورد نظر خود را خریداری کنید. یا در یک موقعیت دیگر ممکن است متوجه قیمت بسیار پایین یک بازی در یک کشور خاص با ارز انحصاری آن کشور شوید. در این موقعیت نیز مجددا باید ریجن اکانت خود را تغییر داده و به عنوان یک کاربر از کشوری که بازی مورد نظرتان در آن به طرز چشمگیری شامل تخفیف شده است، بازی خود را با قیمت بسیار پایین‌تر خریداری کنید. در تمامی این موقعیت‌ها، شما باید اصطلاحا ریجن اکانت خود را تغییر دهید.

خوشبختانه این مورد صرفا شامل حال کاربران ایرانی نیست و به طور معمول کاربران زیادی از سرتاسر جهان از این روش استفاده می‌کنند. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه با استفاده از یک وی‌پی‎ان و همچنین اعمال تعدادی تغییر در تنظیمات اکانت خود، ریجن اکانت مورد استفاده‌تان را تغییر دهید تا محدودیت‌های اعمال شده برای کشورتان را دور زده و به عنوان یک کاربر معمولی از خدمات استیم بهره ببرید.

Oops, Sorry! An error was ecountered while processing your request. The item is currently unavailable in your region

اگر شما هم در استیم با این پیغام مواجه شده‌اید، این بدان معناست که محل سکونت شما جزو مناطق مسدود شده‌ی استیم قرار گرفته و در حال حاضر شما قادر به استفاده از خدمات سرویس استیم نخواهید بود. از سویی دیگر مدتی است که استیم از قابلیت قفل منطقه‌ای (region-locking) برای بازی‌های فروشگاه خود استفاده می‌کند. با این حساب، شاید کار شما اندکی پیچیده و سخت‌تر شده باشد، اما همچنان غیرممکن و دور از دسترس نیست.

تنها استفاده از وی‌پی‌ان کافی نیست!

تمام آنچه شما در خارج از نرم‌افزار استیم به آن احتیاج دارید، یک وی‌پی‌ان معتمد و قابل تایید است که لوکیشن واقعی شما را حین استفاده از استیم مخفی کند. استفاده از یک وی‌پی‌ان باعث می‌شود که استیم شما را به عنوان یک کاربر مستقر در کشور تایین شده در وی‌پی‌ان شناسایی کند و از همین رو شما قادر خواهید بود تا بازی‌هایی که در کشور مذکور در دسترس قرار دارند را خریداری و دانلود نمایید. یک وی‌پی‌ان خوب به شما اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز بین لوکیشن‌های مختلف سوییچ کنید تا از تخفیفات اعمال شده روی بازی‌ها در کشورهای مختلف بهره‌مند شوید. 

قیمت بازی‌های استیم تا حد بسیار زیادی به کشوری که در آن قصد خرید بازی را دارید، بستگی دارد. کشورهایی که در استیم به عنوان لوکیشن‌های رسمی شناخته می‌شوند و شامل خدمات سرویس استیم شده‌اند، هر یک با توجه به موقعیت اقتصادی‌شان در سطح جهانی و همچنین نوع ارز آن‌ها در استیم سطح قیمت‌گذاری مختص به خود را دارند. برای مثال عنوانی که در آمریکا به قیمت ۴۰ دلار فروخته می‌شود، ممکن است در آرژانتین طی یک تخفیف بسیار ویژه و همچنین نسبت ارز این کشور در مقایسه با دلار آمریکا، تنها ۱۰ دلار یا کمتر فروخته شود. از همین رو ممکن است بخواهید از وی‌پی‌ان برای خریداری بازی‌ها با قیمت کمتر استفاده کنید. وی‌پی‌ان همچنین از شما در مقابل حملات سایبری حین بازی کردن به صورت آنلاین نیز مراقبت می‌کند و احتمال وقوع هرگونه حمله‌ی اینترنتی و ورود بدافزارها به سیستم شما را به صفر می‌رساند.

استفاده کردن از یک وی‌پی‌ان اما همیشه بی دردسر نیست و استیم قوانین سختگیرانه‌ای را برای استفاده از آن‌ها تعریف کرده است. به طوری که استیم به خود این اجازه را داده است تا وقتی متوجه استفاده کردن یک کاربر از وی‌پی‌ان می‌شود، سریعا آن را بن کند و اجازه‌ی استفاده از سرویس خود را کاربر خاطی ندهد.

اما اگر شما جزو افرادی هستید که حسابی از محدودیت‌های منطقه‌ای اعمال شده بر کشور خود به تنگ آمده‌اید و می‌خواهید تمامی ریسک‌های موجود در این زمینه را به جان بخرید، با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه خطرات موجود حین استفاده از یک وی‌پی‌ان برای ورود به استیم را به حداقل برسانید. در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چگونه تنها با چند کلیک ساده، کشور و منطقه‌ی درحال سکونت خود را در استیم تغییر دهید.

آموزش تغییر ریجن در استیم
استیم به خودی خود تخفیف‌های زیادی دارد. اما با تغییر ریجن می‌توانید از تمامی تخفیف‌های استیم در سرتاسر جهان برخوردار شوید!

۴ مرحله برای تغییر ریجن در استیم

 

اگر می‌خواهید برای خرید یک بازی ریجن خود را تغییر دهید و از یک ریجن دیگر در استیم استفاده کنید، تنها تغییر آدرس IP با استفاده از یک وی‌پی‌ان کافی نیست. استیم لوکیشن شما را از طریق آدرس صورت حساب شما شناسایی می‌کند، نه از طریق آدرس IP. به خاطر همین است که پیش‌تر به این مورد اشاره کردیم که تنها استفاده از یک وی‌پی‌ان کافی نخواهد بود. پس اگر می‌خواهید به عنوان کاربری از یک کشور دیگر از استیم خرید کنید، به یک آدرس صورت حساب از کشور مورد نظر خود نیاز خواهید داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل مورد نیاز جهت تغییر ریجن برای خرید یک بازی به عنوان یک کاربر از ریجن مذکور را مرور کنیم:

۱. به وی‌پی‌ان مورد اطمینان خود متصل شوید و سرور آن را روی کشوری که قصد خرید از استور آن را دارید، تنظیم کنید.

۲. در مرحله‌ی دوم وارد اکانت استیم خود شوید و روی گزینه‌ی Account Details کلیک کنید.

۳. پس از وارد شدن به بخش Account Details مطابق تصویر روی گزینه‌ی Update store country در قسمت راست و پایین صفحه کلیک کنید.

۴. کشور جدید خود را انتخاب کرده و یک آدرس صورت حساب جدید را در این قسمت به اکانت خود اضافه کنید و در آخر روی گزینه‌ی Apply country change کلیک نمایید. آدرس جدیدی که برای صورت حساب خود تعریف کرده‌اید، باید با شیوه‌ی پرداختی که می‌خواهید در اکانت خود استفاده کنید، همخوانی داشته باشد. چنانچه می‌خواهید از کیف پول استیم (Steam Wallet) یا گیفت کارت استفاده کنید، پس آدرس صورت حساب شما می‌تواند هر آدرسی باشد و پرداختن به جزئیات شیوه‌ی پرداخت برای این آدرس صورت حساب، الزامی نیست.

چنانچه تمامی ۴ مرحله‌ی بالا را با موفقیت انجام دادید و به اتمام رساندید، همه چیز به طور کامل مهیاست و می‌توانید به راحتی در کشور جدیدی که در آن مستقر شده‌اید، از استیم خرید کنید!

اگر همچنان برای شما این پرسش باقی مانده است که چرا باید از یک وی‌پی‌ان برای ورود به استیم استفاده کنیم یا علاوه بر آن چرا باید یک آدرس صورت حساب جدید را در راستای تغییر ریجن خود به کار ببریم، در ادامه با ما همراه باشید تا سه دلیل اصلی تغییر ریجن و استفاده از وی‌پی‌ان حین ورود به استیم را مرور کنیم.

۱. حریم خصوصی‌مان حین آنلاین بودن حفظ شود

 

یک وی‌پی‌ان خوب حریم خصوصی شما را حین استفاده از استیم به طور کامل حفظ خواهد کرد. مهم‌ترین رکنی که در مبحث حریم خصوصی حین استفاده از یک سرویس آنلاین مورد توجه قرار می‌گیرد، اطلاعات شخصی کاربر هستند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.

از هکرهای همیشه حاضر گرفته تا شرکت ارائه دهنده‌ی اینترنت و مامورهای دولتی، همیشه احتمال رخنه کردن یک شخص به حریم خصوصی شما وجود دارد تا اطلاعات خصوصی شما از جمله دیتای موتور جستجوگر و دیگر اطلاعات شخصی را به سرقت برده و رصد کند. با پنهان باقی ماندن وضعیت آنلاین شما، هیچکس قادر به سرقت دیتای شخصی شما نیست. اغلب هکرها از اینگونه اطلاعات برای فروش آن‌ها به شرکای شخص ثالث استفاده می‌کنند. خریداران از اینگونه اطلاعات برای به نمایش درآوردن تبلیغات گلچین شده مختص به شما بهره می‌برند. در موقعیت‌های از این قبیل، استیم شما را به خاطر استفاده از وی‌پی‌ان مورد پیگیری قرار نمی‌دهد. زیرا که شما در مقابل قوانین استیم قرار نگرفته‌اید و صرفا درحال محافظت از دیتای شخصی و حفظ حریم خصوصی خود بوده‌اید.

۲. برای دریافت تخفیف‌های بیشتر

 

کشورهای مختلف در استیم، قیمت‌های مختلفی حین به فروش رساندن بازی‌ها دارند. این بدان معناست که شما می‌توانید خارج از استیم از قیمت تعدادی از بازی‌ها در استور یک کشور باخبر شوید و سپس از طریق یک وی‌پی‌ان برای خریداری آن‌ها به عنوان یک کاربر ساکن در همان کشور، اقدام کنید. البته استیم بی‌کار ننشسته و اجازه نمی‌دهد که مثل آب خوردن لوکیشن خود را تغییر دهید و تخفیف‌های مخصوص به یک کشور دیگر را استفاده کنید. از همین رو علاوه بر استفاده از یک وی‌پی‌ان و تنظیم کردن سرور آن روی کشور مورد نظر، باید ۴ مرحله‌ای که در قسمت بالا ذکر شد را نیز طی کنید. با رسیدن به مرحله‌ی چهارم، شما یک آدرس صورت حساب با محوریت کشور مورد نظر را وارد اکانت خود کرده‌اید و به نوعی عملا از نظر استیم ساکن آن کشور شمرده می‌شوید. 

در اینجا تنها کافی است که طبق شیوه‌ی پرداختی که برای صورت حساب خود تعریف کرده‌اید، پرداخت لازم برای خرید خود را انجام دهید. در این قسمت اگر امکان استفاده از یک کارت اعتباری در کشور مورد نظر برای شما وجود ندارد، از گزینه‌ی خرید با استفاده از یک گیفت کارت استیم و هدیه کردن آن به اکانت خودتان استفاده کنید. اگر می‌خواهید از قابلیت کیف پول استیم استفاده کنید، توجه داشته باشید که استیم به شما اجازه می‌دهد تنها از یک نوع ارز در کیف پول خود ذخیره داشته باشید.

همچنین توجه داشته باشید که استفاده کردن از یک وی‌پی‌ان برای خرید بازی‌های تخفیف خورده در یک کشور دیگر، برخلاف قوانین استیم است و استیم برای این عمل، جزای بن شدن را تعیین کرده است. پیشنهاد ما به شما این است که حین انتخاب وی‌پی‌ان خود توجه بسیار بالایی داشته باشید و از استفاده از وی‌پی‌ان‌های رایگان و حتی بعضا ارزان‌قیمت به شدت خودداری نمایید.

۳. برای بازگشایی محدودیت‌های جغرافیایی در محتویات یک بازی

 

تنها راه استفاده از تمامی محتویات گیمینگ موجود در استیم، استفاده از یک وی‌پی‌ان برای تغییر ریجن است. اگر شما پیوسته درحال جابجایی از یک کشور به کشوری دیگر هستید، یا کشور شما تحت تحریم‌های شدید بین‌المللی قرار گرفته و سانسورهای زیادی از سوی استیم بر اکانت کاربری شما اعمال شده، یا صرفا می‌خواهید عناوینی را که تنها در یک ریجن خاص در دسترس قرار گرفته‌اند، تجربه کنید، شما باید از یک وی‌پی‌ان برای تغییر لوکیشن خود بهره ببرید.

گاهی اوقات نیز این محدودیت‌ها از سوی شرکت ارائه دهنده‌ی اینترنت شما اعمال شده‌اند. یا زمانی که از یک WiFi عمومی مثل اینترنت محل تدریس یا محل کار استفاده می‌کنید. در مواقعی از این قبیل، استیم شما را مجبور به استفاده از یک وی‌پی‌ان می‌کند! اما توجه داشته باشید همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، استیم مجازات بن شدن را برای تخلف‌های از این قبیل در نظر گرفته است. از همین رو باید از وی‌پی‌ان هوشمند و پیشرفته‌ای استفاده کنید که در شناسایی شما به عنوان کاربری که درحال استفاده از وی‌پی‌ان است، به استیم رودست بزنید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا