#مهسا_امینی

دنباله‌ی سکوت بره‌ها در قالب یک سریال تولید می‌شود

داستان شش ماه پس از پایان‌بندی فیلم جریان دارد

دنباله‌ی سکوت بره‌ها

شبکه‌ی CBS قصد دارد دنباله‌ی سکوت بره‌ها را در قالب یک سریال تولید کند. حضور دکتر هانیبال لکتر هنوز قطعی نشده است.

جاناتان دمی (Jonathan Demme) در سال ۱۹۹۲ میلادی رمان پرفروش سکوت بره‌ها نوشته‌ی توماس هریس (Thomas Harris) را به فیلم سینمایی تبدیل و روانه‌ی سینماها کرد. یازدهمین فیلم دمی در مقام کارگردان با بودجه‌ی ۱۲ میلیون دلاری ساخته شده بود و توانست در کنار دریافت تحسین مخاطبان و منتقدان، به فروش بالای ۲۷۲ میلیون دلاری دست یابد. همین باعث شد تا فیلمسازان دیگری به سراغ ژانر دلهره‌آور رفته و شانس خود را در آن امتحان کنند. نتیجه، ساخت فیلم‌های مختلفی از جمله Single White Female و Kiss the Girls بود.

هیچ کدام از آن فیلم‌ها نتوانستند موفقیت‌های The Silence of the Lambs را تکرار کنند. یونیورسال پیکچرز در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۷ سه فیلم Red Dragon ،Hannibal و Hannibal Rising را تولید کرد که مورد اول یک دنباله و دو مورد آخر هم پیش در‌آمدی بر اتفاقات فیلم اصلی بودند. اگرچه آن‌ها نتوانستند به موفقیتی هم‌سطح با The Silence of the Lambs دست یابند اما تهیه‌کنندگان در یک مورد به یقین رسیدند: اینکه علاقه‌مندان به فیلم و سریال همچنان برای تماشای آثار ناب دلهره‌آور تشنه هستند.

طبق گزارشی که چندی پیش وب سایت TV Guide منتشر کرد، شبکه‌ی CBS می‌خواهد دنباله‌ی سکوت بره‌ها را در قالب یک سریال تحت عنوان Clarice تولید کند. ربکا بریدز (Rebecca Breeds) بازیگر و مدل استرالیایی نقش کلاریس استرلینگ را جلوی دوربین ایفا خواهد کرد. او از سال ۲۰۰۰ میلادی رسما وارد حوزه‌ی بازیگری شد اما در سینما آثار چندان مهمی ندارد. وضعیتش در تلویزیون بهتر بوده و تاکنون در سریال‌های شناخته شده‌ای از جمله The Originals و Pretty Little Liars حضور داشته است.

سریال Clarice شش ماه پس از اتفاقات The Silence of the Lambs جریان داشته و روی شغل کلاریس استرلینگ به عنوان یک مامور اداره‌ی تحقیقات فدرال در واشنگتن تمرکز می‌کند. او بار دیگر قرار است به تحقیق درباره‌ی پرونده‌ها‌ی مرتبط با قتل‌های سریالی و آزار و اذیت‌های جنسی بپردازد. در همین حین، سریال سعی می‌کند قصه‌های ناگفته از زندگی شخصیت اصلی را برای مخاطبانش روایت کند. تا به این لحظه، بازگشت دکتر هانیبال لکتر به عنوان شخصیت منفی قطعی نشده است. در ضمن، ربکا بریدز تنها بازیگر تایید شده نیست و نام‌های دیگری از جمله کل پن (Kal Penn)، مایکل کادلیتز (Michael Cudlitz) و دوین ای. تایلر (Devyn A. Tyler) هم در لیست بازیگران دیده می‌شود.

تقریبا همزمان با TV Guide، وب سایت Entertainment Weekly گزارشی منتشر کرده که به ساخت نسخه‌ی بازسازی سریال The Equalizer از سوی شبکه‌ی CBS اشاره دارد. علاقه‌مندان به سینما احتمالا این فرنچایز را با فیلم‌های ساخته شده با نقش‌آفرینی دنزل واشنگتن (Denzel Washington) می‌شناسند اما اولین محصول مرتبط با این فرنچایز یک سریال تلویزیونی بوده است. نقش اصلی نسخه‌ی بازسازی را کوئین لطیفه ( Queen Latifah) بازیگر و خواننده‌ی آمریکایی ایفا می‌کند. از دیگر افراد حاضر می‌توان به لورین توسان (Lorraine Toussaint)، کریس ناث (Chris Noth) و لایزا لاپیرا (Liza Lapira) اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا