1%
  • 0/10

در نسخه بتا 5.50 پیام رسان سیگنال انتقال چت به دستگاه‌های دیگر فراهم شد

بررسی قابلیت جدید برنامه Signal

در نسخه بتا 5.50 پیام رسان سیگنال انتقال چت به دستگاه‌های دیگر فراهم شد ۰ ۰۳ فروردین ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
پیام رسان Signal

در جدیدترین آپدیت پیام رسان سیگنال (Signal) یعنی نسخه بتا 5.50 این قابلیت ایجاد شده تا افراد چت‌ها را از یک دستگاه به گوشی دیگری منتقل کنند.

به روزرسانی جدید رقیب واتساپ

مدتی از اعلام رسمی مدیران واتساپ برای تغییر سیاست‌ها و عملکرد این برنامه می‌گذرد. آن‌ها اعلام کرده بودند که در صورت نپذیرفتن قوانین جدید توسط کاربران، حساب این افراد حذف خواهد شد. این درحالی است که اگر افراد قوانین مشخص شده را قبول کنند، اطلاعات بسیاری از آن‌ها با فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود.

با این کار، قاعدتا مسئله امنیت محیط کاربری برنامه آسیب دیده و باعث می‌شود تا دیگر افراد نتوانند به این پیامرسان اعتماد کنند. در همین زمان، بسیاری از برنامه‌های دیگر مانند پیام رسان سیگنال Signal در حال رشد هستند و قرار است که جای واتساپ را پر کنند.

به روزرسانی‌های کارآمد پیامرسان سیگنال برخلاف رقیب سبز

با این وجود در ابتدا ممکن است فکر کنید که سیگنال قصد دارد تا جای واتساپ را در دورانی بگیرد که کاربران در حال گریز از قوانین ضد امنیتی آن است؛ اما اشتباه نکنید، چراکه پیام رسان سیگنال (Signal) اخیرا با به روزرسانی‌های جدید سعی داشته تا بهترین تجربه چت آنلاین را برای کاربران ارائه کند.

برای مثال یکی از این به روزرسانی‌ها که به تازگی منتشر شده، در نسخه بتا 5.50 این برنامه است که به کاربران این دسترسی را می‌دهد تا چت‌های خود را از یک دستگاه به دستگاهی دیگر منتقل کنند.

درواقع انجام این کار بدون داشتن نسخه آخر این پیامرسان عمل بسیار سختی است؛ چراکه حتی در صورتی که چت‌ها بارگذاری شوند، داده‌های آن نیاز به دانلود مجدد خواهند داشت. با این وجود در آپدیت جدید نسخه 5.50 توسط ارتباط وای فای افراد می‌توانند به صورت کامل چت‌ها را به گوشی دیگری انتقال دهند. به هر حال این روش هم‌اکنون در مقایسه با آنچه که رقیبان پیامرسان سیگنال (Signal) یعنی تلگرام و واتساپ ارائه می‌دهند بسیار کارآمدتر است؛ به نحوی که با حفظ امنیت بیشتر، افرادی که نگران دیده شدن چت‌های شخصی توسط دیگران هستند دیگر چنین مشکلی را نخواهند داشت.

روش کار با این قابلیت نیز بسیار ساده است؛ تنها کافیست تا در هر دو گوشی یا دستگاه پیام رسان سیگنال (Signal) را نصب کنید و سپس آن‌ها را در فاصله نزدیک قرار دهید؛ سپس وارد منو Transfer Account or Restore Account در هر دو دستگاه شوید تا طی مدتی نسبتا کوتاه داده‌ها انتقال داده شوند. در نظر داشته باشید که هر دو گوشی باید جدیدترین نسخه بتا پیامرسان سیگنال را داشته باشند و همچنین حافظه کافی روی دستگاه مقصد برای انتقال داده‌ها وجود داشته باشد.

همچنین لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر تنها برای کاربران iOS در دسترس قرار داشته و هنوز مشخص نیست که آیا قابلیت انتقال چت از بین دو سیستم عامل اندروید و iOS امکان‌پذیر خواهد بود یا خیر. به علاوه، نکته قابل توجه اینجاست که تاریخ اضافه شدن این به روزرسانی و ویژگی جدید به نسخه اصلی هنوز اعلام نشده، اما هم‌اکنون می‌توانید همین کار را در نسخه اصلی نیز انجام دهید که نیاز به انتقال دستی فایل‌های مربوط به چت‌ها و پیام رسان سیگنال (Signal) دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments