باکس آفیس: شانگ چی در آستانه شکستن یک رکورد مهم قرار گرفت

Dune فراتر از انتظارها ظاهر شده است

باکس آفیس: شانگ چی در آستانه شکستن یک رکورد مهم قرار گرفت سورنا رضایی ۰ ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
فروش شانگ چی در سومین هفته اکران

وب سایت Deadline یکی از جدیدترین گزارش‌های اختصاصی خود را به فروش شانگ چی در سومین هفته اکران اختصاص داده است.

باکس آفیس طی هفته‌های گذشته به دلیل سویه دلتا ویروس کرونا شرایط چندان مساعدی نداشت. اگرچه به لطف واکسیناسیون نرخ مرگ و میر بسیار کمتر از گذشته بود، افزایش نرخ ابتلا باعث شده بود مردم نسبت به حضور در اماکن شلوغ مردد شوند. این موضوع در کنار شناخته نبودن شخصیت شانگ چی در میان عموم مخاطبان سینما و عدم استفاده از چهره‌های شاخص هالیوودی برای تیم بازیگری، نگرانی‌هایی را نسبت به عملکرد تجاری Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings به وجود آورده بود. با این حال، محصول جدید مارول موفق شده فروش بسیار خوبی را به ثبت رسانده و امیدها را به استودیوها بازگرداند.

جدا از موارد گفته شده در پاراگراف پیشین، یک دلیل دیگر هم باعث نگرانی پیرامون Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings شده بود. استودیوهای هالیوودی علاقه‌ای به اکران فیلم‌های بزرگ خود در سپتامبر ندارند؛ زیرا فروش داخلی فیلم‌ها در این ماه نسبت ماه‌های دیگر بسیار کمتر است. این اتفاق دلایل زیادی دارد که مهم‌ترین‌هایش احتمالا کاهش درآمد جوانان آمریکایی و آغاز رقابت‌های فوتبال باشد؛ رقابت‌هایی که از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است.

وب سایت Deadline در بخشی از تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود فروش شانگ چی در سومین هفته اکران را مورد کندوکاو قرار داد. طبق آنچه در متن آمده، محصول مارول موفق شد ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروخته و برای سومین بار پیاپی رتبه نخست باکس آفیس داخلی را از آن خود کند. با کسب این رقم، مجموع فروش داخلی به ۱۷۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار رسیده و فیلم مزبور حالا پشت سر Black Widow (فروشی معادل ۱۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار) قرار دارد. از آنجایی که فاصله چندانی بینشان نیست، احتمالا اقتباس سینمایی شانگ چی طی روزهای آتی موفق می‌شود رکورد بلک ویدو را شکسته و به پرفروش‌ترین اثر سینمایی باکس آفیس داخلی در دوران همه‌گیری ویروس کرونا تبدیل شود.

Free Guy، دیگر محصول والت دیزنی است که هم اکنون در سینماهای ایالات متحده آمریکا و کانادا اکران می‌شود. این فیلم ششمین هفته اکران خود را با فروشی معادل ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار پشت سر گذاشت و توانست رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های هفته پیشین را بدست بیاورد. بد نیست بدانید مجموع فروش جدیدترین اثر شاون لوی (Shawn Levy) در باکس آفیس داخلی ۱۰۸ میلیون دلار است. رتبه سوم لیست به Cry Macho رسید که نام کلینت ایستوود (Clint Eastwood) را به عنوان کارگردان یدک می‌کشد. محصول جدید وارنر نقدهای متوسطی را دریافت کرد و در اولین هفته اکران خود فروش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری را به ثبت رساند.

Candyman در رتبه چهارم دیده می‌شود. فروش فیلم پس از افتی ۲۶ درصدی در مقایسه با دو هفته پیش به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسید تا مجموع درآمد داخلی‌اش ۵۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار باشد. اگرچه محصول یونیورسال در ۵۱ کشور دیگر هم اکران می‌شود، عملکردش در باکس آفیس خارجی قابل‌توجه نبوده و تنها ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار کسب کرده است. در انتهای لیست به Malignant می‌رسیم. جدیدترین اثر جیمز وان (James Wan) در دومین هفته اکران خود ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار فروش داشت.

حدودا یک ماه تا اکران Dune در ایالات متحده آمریکا و کانادا فاصله داریم اما هم اکنون در ۲۴ کشور دیگر نمایش داده می‌شود. این فیلم حماسی و علمی-تخیلی در نخستین هفته اکران خارجی خود ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشت و رتبه اول را بدست آورد. برای مقایسه می‌توان گفت فروش تلماسه در هفته نخست اکران بین‌المللی چهار درصد بیشتر از Tenet، سی و سه درصد بیشتر از Black Widow، پنجاه و دو درصد بیشتر از Blade Runner 2049، پنجاه و هشت درصد بیشتر از Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings و هشتاد درصد بیشتر از Godzilla Vs Kong بوده است.

Dune در حالی موفق شده نزدیک به ۴۰ میلیون دلار بفروشد که کارشناسان انتظار داشتند حدودا ۲۰ میلیون دلار فروش داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا