برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

در تیزر فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings اژدهای آتشین را ببینید!

ارتباط اژدها با شنگ چی چیست؟

در تیزر فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings اژدهای آتشین را ببینید! ۰ ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک

جدیدترین تیزر فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings می‌توانید شاهد دو اژدهای آتشین باشید که از بالا کوه‌ها عبور می‌کنند، اما آیا می‌دانید که رابطه این موجودات باستانی و تخیلی با شنگ چی در چیست؟

فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings اولین اثر سینمایی مارول خواهد بود که پس از گذشت حدود دو سال، به صورت تمام و کمال در سالن‌های سینما اکران می‌شود. این حرکت درست پس از اکران نصف و نیمه فیلم Black Widow انجام خواهد شد که به صورت همزمان در سینما و همچنین شبکه استریم دیزنی پلاس پخش شد تا بعدها به دلیل مسائل مربوط به سود مالی، اعتراض اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johanson) بازیگر نقش بلک ویدو را به دنبال داشته باشد. با این وجود در حالی که داستان Black Widow در گذشته و مربوط به پیش از Avengers: Infinity War بود، شنگ چی روایت کاملا متفاوتی را بیان خواهد کرد که جزئیات مربوط به آن هنوز هم لو نرفته و همچنان زیر کاغذ باقی مانده است.

درباره امنیت سیستم کاری استودیو مارول که واقعا شکی در کار نیست، اما حداقل درباره داستان فیلم‌ها و سریال‌های جدید، می‌توانیم به تماشای تریلرها و تیزرهایی بسنده کنیم که شاید بخش‌هایی از محتوای با ارزش MCU را نشان دهند. برای مثال، در تریلرهای قبلی قدرت حلقه‌ها را مشاهده کرده و همچنین دیدیم که وانگ (Wong)، دستیار داکتر استرنج نیز در این اثر سینمایی در مقابل ابانیمیشن (Abonimation) که اولین بار در فیلم The Incredible Hulk حضور پیدا کرده بود، قرار دارد. با این حال، شاید یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ایستراگ‌های مربوط به تریلرهای مختلف این فیلم، مربوط به آن بخشی باشد که دیدیم شنگ چی زیر آب (یا شاید هم فضایی معلق) با اژدهایی بزرگ ملاقات می‌کند. اما دلیل این اشارات به اژدها و نژاد آن‌ها چیست و چه ارتباطی را با شنگ چی دارند؟

تیزر جدید فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings و قدرتی که شنگ چی از اژدها می‌گیرد!

در تیزر تازه منتشر شده از این فیلم، می‌توانیم شاهد دو اژدهای آتشین و طلایی رنگ باشیم که از بالای کوه‌ها عبور می‌کنند. این در حالی است که نشان دادن هر سکانس در تریلرها، قاعدتا معنا و مفهومی خاصی دارد، به همین دلیل نیز چندین و چند بار نشان دادن اژدها باعث می‌شود تا متوجه شویم که این موجودات، قطعا نقش مهمی را در داستان این فیلم خواهند داشت. به هر حال گفته می‌شود که اگر در داستانی صحبت از یک تفنگ روی دیوار شود، قاعدتا از آن سلاح در ادامه استفاده یا حداقل اشاره خاصی درباره آن خواهد شد که به موضوعی مرتبط است؛ به همین ترتیب نیز اژدها در تیزر فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings نشان داده می‌شود.

با این حال ما هرگز مبارزه‌ای بین شنگ چی و اژدهای حاضر در تریلرها و تیزرها را ندیده‌ایم، از طرفی نیز در داستان‌های کمیک اژدها به عنوان یک کمک برای این شخصیت شناخته می‌شود که در دره ژدهای خفته یا همان The Valley of The Sleeping Dragon حضور دارند. با این حساب، می‌توان برداشت کرد که شنگ چی قاعدتا در مقابل قدرت‌هایی که پدرش از حلقه‌ها به دست آورده شانسی را برای مقاومت ندارد. در نتیجه تصمیم می‌گیرد تا به توصیه فردی دانا که شاید همان وانگ باشد، به سراغ اژدهایی معروف به The Great Protector برود و در آنجا قدرت‌هایی را از آن‌ها دریافت کند که در کنار کونگ فو، توان مقابله با حلقه‌های پدرش را دارد! این موضوع همچنین از هاله قدرت شخصیت شنگ چی نیز پیداست؛ آنجا که در یکی از تریلرها سعی می‌کند تا حلقه‌ها را از پدر خود بگیرد و سپس می‌بینیم که نیرو ماندارین آبی یخی و شنگ چی به رنگ طلایی اژدها است.

به هر حال اینکه آیا این نظریه درباره شنگ چی و ارتباط او با اژدها درست درخواهد آمد یا که نه هنوز نمی‌توان مطمئن بود، اما حداقل با توجه به آنچه که در تیزر فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings معلوم است، می‌توان گفت که نیرو اژدهای افسانه‌ای به کمک این شخصیت آمده و باعث می‌شود تا او ماندارین را شکست دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments