بازیگر نقش بلک ویدو برای مسائل مالی از مارول شکایت می‌کند!

اسکارلت جوهانسون راضی نیست

اسکارلت جوهانسون (Scarlet Johansson)، بازیگر نقش بلک ویدو

اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson)، بازیگر نقش بلک ویدو اخیرا اظهار کرده که به دلیل پخش فیلم Black Widow از شبکه استریم دیزنی پلاس، قصد شکایت از مارول برای کنار گذاشتن قواعد مربوط به قراردادش را دارد!

هنگامی که قرار بود تا در سال ۲۰۲۰ فیلم اختصاصی شخصیت بلک ویدو با همان نام Black Widow استارت فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را بزند، ویروس کرونا مانع این حرکت شد تا سینماها به مدت بیش از یک سال تعطیل شوند. این اقدام عملا با تاخیر فیلم‌های بسیاری از جمله سریع و خشن 9 همراه شد و از طرفی برای کمپانی مارول، سالی خالی از برنامه را کنار گذاشت تا طرفداران دنیای سینمایی آن مدت‌ها شاهد حضور ابرقهرمانان مورد علاقه خود نباشند. این در حالی است که با یک تغییر کلی در برنامه پخش فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، در واقع این سریال‌ها بودند که جای آثار سینمایی که قرار بود روی پرده سینما اکران شوند را گرفتند تا WandaVision به عنوان اولین مجموعه کوتاه دیزنی پلاس پخش شود.

به هر حال شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که یک سریال، بتواند به اندازه یک فیلم سینمایی و چه بسا بیشتر موفق شود و WandaVision این کار را به نحو احسن، با اتفافاتی که مستقیما روی دنیای سینمایی مارول تاثیر دارند انجام داد. همچنین به دنبال این سریال نوبت به The Falcon And The Winter Soldier رسید که بُعد دیگری از جهان سینمایی مارول را بررسی کرده و به روایت میراث کاپیتان آمریکا و سپر معروفی که به سم ویلسون (Sam Wilson) واگذار شده بود می‌پرداخت. با این وجود شاید مهم‌ترین و در عین حال بهترین سریالی که تا به حال از شبکه دیزنی پلاس پخش شده باشد را باید Loki بدانیم که اتفاقات آن به کلی یک معرفی‌نامه از وقایع فاز چهارم را در اختیار بینندگان قرار می‌داد.

حال فکرش را بکنید که در میان معرفی سازمانی بسیار قدرتمند به نام TVA (که از سنگ‌های ابدیت برای نگه داشتن کاغذ استفاده می‌کنند) و تهدیدی بزرگ‌تر از ابرشرور فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، به یکباره فیلم Black Widow پخش می‌شود. شکی وجود ندارد که شکل‌گیری مولتی ورس و ممکن شدن هرچیزی مانند اضافه شدن دیگر شخصیت‌های اسپایدرمن به دنیای سینمایی مارول یا حتی دیدن شخصیت‌هایی از جهان موازی، می‌تواند خیلی بیشتر از مبارزات اکشن بلک ویدو نظر کاربران را جلب کند؛ و این یعنی فیلم اختصاصی بلک ویدو در زمانی که باید و شاید پخش نشد.

همچنین به دنبال این اکران پر تاخیر، دیدیم که به جز سینماها، فیلم Black Widow در شبکه استریم دیزنی پلاس نیز پخش شد که تا حدودی اوضاع را برای سود مالی آن نامساعد می‌کند؛ موردی که عملا باعث شده تا اسکارلت جوهانسون به شدت با آن مخالف بوده و حال از وضعیت ایجاد شده شکایت کند!

وقتی بازیگر نقش بلک ویدو سود فیلمش را دست کم می‌گیرد!

اسکارلت جوهانسون در اقدامی که بر علیه این حرکت دیزنی انجام داده، در واقع به سراغ دادگاه شهر لوس آنجلس رفته تا در آنجا یک شکایت تمام عیار را بر ضد دیزنی و مارول تنظیم کند. دلیل شکایت نیز دقیقا بدین شرح است که درصدی خاص از حقوق او وابسته به میزان فروش فیلم در سینماها بوده و حال با پخش شدن آن از شبکه استریم دیزنی پلاس، دیگر سودی که مد نظر بود به دست این بازیگر نمی‌رسد. لازم به ذکر است که کاربران برای مشاهده فیلم Black Widow از شبکه استریم دیزنی پلاس، مجبور بودند تا ابتدا ۳۰ دلار را برای عضویت Premium پرداخت کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برخی از فیلم‌هایی که اکران سینمایی و استریم مشترک دارند را از خانه مشاهده کنند.

به هر حال این اقدام مارول کاملا به سود بینندگان و همچنین افرادی بوده که از کشورهای دیگر، قصد دیدن جدیدترین فیلم MCU را آن هم از خانه داشته‌اند. اما نکته قابل توجه درباره این حرکت آنجاست که اگر بینندگان تا این حد سود کنند، بازیگر نقش بلک ویدو از سوی دیگر به شدت ضرر می‌کند! چراکه از سود حاصل شده از طرف شبکه استریم دیزنی پلاس، عملا هیچ چیز به دست اسکارلت نمی‌رسد و از همین جهت او کاملا ناراحت شده است. حال که ماجرا را متوجه شده‌اید، حتما این سوال در ذهن شما ایجاد شده که پس چرا جوهانسون و تیمش هم‌اکنون و بعد از اکران فیلم تصمیم به انجام این شکایت گرفته‌اند؟ به هر حال حدودا چند ماه پیش از اینکه فیلم Black Widow از شبکه دیزنی پلاس و در سینما پخش شود، دیزنی چندین بار اعلام کرده بود که قرار است این اثر سینمایی اکرانی دوگانه به صورت حضوری و اینترنتی را داشته باشد. جواب این سوال قاعدتا می‌تواند این مورد باشد که اسکارلت جوهانسون خود نیز توقع نداشت که فیلم جدیدش تا این حد موفق ظاهر شود!

فیلم اختصاصی شخصیت بلک ویدو در واقع در هفته اول فروش خود مبلغی حدود ۲۱۸ میلیون دلار را به ثبت رساند که طبق اعلام دیزنی، ۶۰ میلیون دلار آن از طریق سبکه استریم Disney+ بوده است. این در حالی خواهد بود که برای جوهانسون، هیچ سودی از ۶۰ میلیون اضافه شده منظور نخواهد شد.

اما نظر شما درباره این اتفاق جدید در دنیای سینمای غرب چیست؟ آیا جوهانسون حق دارد تا پس از سکوتی چند ماهه و تنها بعد از فهیمدن میزان فروش فیلم خود، درباره سود آن اظهار نظر کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا