حتی مارول هم منبع قدرت اسکارلت ویچ را فراموش کرده است!

خدایان یا ژنتیک؟

حتی مارول هم منبع قدرت اسکارلت ویچ را فراموش کرده است! آیدا امشاسفند ۲ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ مارول
منبع قدرت اسکارلت ویچ

تعداد کمی از شخصیت‌های مارول، تاریخچه پیچیده‌ای از قدرت‌های بازنویسی شده‌ایی مانند واندا ماکسیموف دارند، و به نظر می‌رسد که حتی مارول واقعاً نمی‌داند که منبع قدرت اسکارلت ویچ از کجا ریشه گرفته است. واندا اول به صورت یک جهش یافته در نظر گرفته می‌شد و بعد از مدتی داستان او تغییر کرد تا قدرت‌هایی با منشا جادویی داشته باشد. اما این مسئله هم جدیدا با انتشار کمیک جدیدی از X-Men به چالش کشیده شده است. در شماره ۲۱ این کمیک، تیم برتری که توسط Krakoa ساخته شده، باید با Brood مقابله کند. 

نژاد انگلی فضایی، که خود توسط یک شیطان به نام Nightmare دستکاری شده‌اند تا بتوانند قدرت یک سلاح بیولوژیک را از Broo که متحد X-Men است، بگیرند. در این شماره، Krakoa مجمعی برای چگونگی شکست Brood تشکیل می‌دهد که شامل Bishop، Cyclops، Magic و Psylocke است. Bishop پیشنهادی افراطی را در مجمع مطرح کرد، و در این طرح Krakoa پروتکل رستاخیزی را اجرا می‌کند و کلونی شبیه سازی شده از واندا را زنده کرده، سپس با استفاده از تله‌پاتی وارد ذهن خالی او شده و آرزوی «مرگ Brood» را در مغزش حک می‌کنند. با این کار اثری شبیه M-Day را پیاده کرده که در آن روز واندا تقریبا تمام جهش یافته‌های جهان را نابود کرد.

نقشه‌های تاریک X-Men برای اسکارلت ویچ

پیشنهاد Bishop (در حالی که از پشتیبانی Cyclops برخوردار است) از نظر اخلاقی کمی مشکوک به نظر می‌رسد. ولی چیزی که در کنار اینکه نظر بی‌رحمانه این دو جهش‌یافته جلب توجه می‌کند این است که بدن واندا حتی بدون ذهن او هم قدرتمند و جادویی است. در داستان‌های فعلی مارول، واندا ماکسیموف و برادرش پیترو ماکسیموف انسان‌هایی بودند که در ابتدای تولد توسط High Evolutionary و برای آزمایشات او تغییر ژنتیکی داده شده‌اند. 

البته این دو بعد از گذشت این قضایا خود را به صورت جهش‌یافته‌هایی عادی می‌دانند. واندا قدرت ارتباط با جادوی هرج و مرج (chaos magic) را با خود داشت و با خدا هرج و مرج هم با نام Chthon مرتبط بود که در کوه Wundagore Mountain (کوهی که آزمایشگاه High Evolutionary را در خود داشت) زندانی بود. سپس واندا این توانایی‌ها را پرورش داد و با استادان جادوی قدرتمندی مانند مارگالی سزاردوس (Margali Szardos) و آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) به مطالعه جادو پرداخت.

در حالی که داستان اسکارلت ویچ به دلیل دستکاری‌های زیاد مارول کمی پیچیده و خدشه‌دار شده، اما می‌توانیم بفهمیم که منبع قدرت اسکارلت ویچ به دلیل High Evolutionary بوده و بعد از آن ربط مستقیمی با خدای هرج و مرج یعنی Chthon دارد. بدن کلون شده‌ایی که توسط Krakoa ساخته شود، احتمالا می‌تواند تغییرات ژنتیکی High Evolutionary را به طرز خوبی بازسازی کند اما این مغز اسکارلت است که او را به قدرت بی‌نهایت Chthon مرتبط می‌کند و اورا قادر می‌سازد که به یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های MCU تبدیل شود. 

با این حال اگر اسکارلت ویچ به طور کامل یک جهش یافته بدون قدرت خدایان بود، این اتفاق نمی‌افتاد و بدن او هم همان قدرت را داشت. هنوز سردرگمی های زیادی در مورد منبع قدرت اسکارلت ویچ وجود دارد، اما نسخه فعلی این است که توانایی های جادوگر اسکارلت ماهیت جادویی دارد، به این معنی که کلون واندا نباید آنها را داشته باشد. مشخص نیست که آیا طرح Bishop ارائه شده در مردان ایکس شماره ۲۱ یک خطاست یا اینکه در آینده نشان داده می‌شود که اسکارلت در واقع یک جهش یافته است و او را به یک سلاح کشتار جمعی دیگر در دستان Krakoa تبدیل می کند.

3.8 8 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا