تئوری سریال Moon Knight در رابطه با منبع قدرت اسکارلت ویچ

آیا منبع قدرت اسکارلت ویچ به خدایان سریال Moon Knight مرتبط است؟

ارتباط شوالیه ماه و اسکارلت ویچ چیست؟

آیا منبع قدرت اسکارلت ویچ به خدایان سریال Moon Knight مرتبط است؟ نرگس کریمی پور ۱ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ مارول

به نظر می‌رسد که داستان سریال Moon Knight ارتباط جالبی با فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness داشته و به منبع قدرت اسکارلت ویچ اشاره می‌کند.

این امکان وجود دارد که خدایان انیاد (Ennead) در سریال Moon Knight با موجودات کیهانی به نام the Elder Gods در ارتباط باشند و اگر چنین باشد، این ارتباط می‌تواند از منبع قدرت اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) به مخاطبان بگوید و داستان او را به کل تغییر دهد. Moon Knight با تمام سریال‌های تلویزیونی که تا کنون در رابطه با دنیای سینمایی مارول ساخته و منتشر شده است فرق دارد، زیرا این اثر داستان مستقل خود را تعریف کرده، ارتباطی با دیگر داستان‌های MCU ندارد و رویکرد روایی بسیار متفاوتی را در پیش گرفته است.

می‌توان اینگونه گفت که سریال Moon Knight هنوز در مسیر داستانی دنیای سینمایی مارول قرار ندارد و ممکن است در آینده به این خط داستانی متصل شود. در حال حاضر این اثر می‌تواند حتی برای کسانی که آثار پیشین استودیو مارول را تماشا نکرده‌اند هم جذاب و قابل درک باشد.

با این حال همانطور که پیشتر اشاره شد، این احتمال وجود دارد که در آینده سریال در حال پخش مارول به MCU مرتبط شود. آخرین قسمت سریال Moon Knight در تاریخ ۴ می، درست چند روز قبل از اکران سینمایی فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness منتشر خواهد شد. پیش از استریم سریال Moon Knight استودیو مارول سریال Hawkeye را از دیزنی پلاس منتشر کرد که در آن شاهد بازگشت شخصیت کینگ‌پین (Kingpin) از سری سریال‌های مارول در شبکه نتفلیکس بودیم. پس از پایان استریم این سریال، فیلم محبوب و جنجالی Spider-Man: No Way Home اکران شد که در این اثر نیز شاهد حضور شخصیت دردویل (Daredevil) بودیم.

Hawkeye تنها چند روز قبل از اینکه بینندگان شاهد بازگشت چارلی کاکس (Charlie Cox) در فیلم Spider-Man: No Way Home بر روی پرده بزرگ باشند، وینسنت دونوفریو (Vincent D’Onofrio) را به دنیای سینمایی مارول آورد. در نتیجه به نظر می‌رسد که اکنون بین سریال Moon Knight و فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness نیز ارتباط خاصی وجود دارد و به زودی مشخص خواهد شد.

خدایان انیاد چه کسانی هستند؟

سبک روایی داستان Moon Knight بسیار متفاوت و خاص بوده و به آرامی پیش می‌رود. در حالی که سریال Hawkeye اینگونه نبود، در همان ابتدا ما با شخصیت کینگ‌پین آشنا شدیم و مشخص بود که او نقش بسیار مهمی در این اثر دارد. اما ممکن است که اوضاع در مورد سریال جدید مارول اینگونه نباشد، بدون شک تبلیغات گسترده استودیو مارول برای فیلم Multiverse of Madness این اجازه را نمی‌دهد که تا پیش از اکران کوچکترین چیزی از داستان فیلم یا جزییات آن به بیرون درز کند.

اما با این حال می‌توان با تکیه بر داستان‌های کمیک، ارتباط داستان سریال Moon Knight و قدرت اسکارلت ویچ را حدس زد. نظریه‌ای در رابطه با اسکارلت ویچ وجود دارد که اگر حقیقت داشته باشد، داستان او در دنیای سینمایی مارول به کل تغییر خواهد کرد و طرفداران متوجه حقیقت جدیدی در رابطه با جادوگر جذاب مارول خواهند شد.

شوالیه ماه در همان قسمت‌های ابتدایی خود، از خدایان مصر باستان به طرفداران گفت. در قسمت ابتدایی سریال شخصیتی به نام استیون گرانت (Steven Grant) معرفی می‌شود که به مطالعه در رابطه با خدایان انیاد (خدایان بزرگ و اصلی مصر باستان) علاقه داشته و در موزه‌ای باستانی مشغول به کار است که پر است از وسایل باستانی مصری. او جهت مقابله با مشکل خواب خود، کتابی را مطالعه می‌کند که در آن اعضای انیاد معرفی شده‌اند. این گروه عمدتا از ۹ خدای قدرتمند تشکیل شده به نام‌های ازیریس (Osiris)، حوروس (Horus)، تفنوت (Tefnut)، شو (Shu)، آتوم (Atum)، حاثور (Hathor)، ایزیس (Isis)، کانشو (Khonshu) و آمیت (Ammit) که در جهانی خارج از بعد زمان و مکان معمول زندگی می‌کنند.

با توجه به این امر که آن‌ها در بعد دیگری زندگی می‌کنند و به جهان انسان‌ها دسترسی ندارند، از افرادی که توانایی انجام این کار را دارند به عنوان آواتار خود استفاده می‌کنند. آواتارها یه عنوان چشم و گوش و زبان این خدایان عمل کرده و مسئول به ثمر رساندن رسالت آن‌ها روی زمین هستند. در سریال Moon Knight، آرتور هارو (Arthur Harrow) به عنوان آواتار آمیت عمل می‌کند و مارک اسپکتر (Marc Spector) به عنوان آواتار کانشو، خدای ماه.

منبع قدرت اسکارلت ویچ 

با باز شدن پای Elder Gods به دنیای سینمایی مارول نظریه‌های زیادی مطرح می‌شوند. به عنوان مثال کتان نیز موجودی کیهانی است که در بعدی دیگر وجود دارد و تنها از طریق آواتار خود می‌تواند روی زمین عمل کند. در سریال WandaVision شاهد آن بودیم که واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) به اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) تبدیل شد، موجودی که قادر به دستکاری واقعیت بوده و از جادوی هرج و مرج استفاده می‌کند. دقیقا مانند آنچه که در همین سریال شاهد آن بودیم. اتفاقات سریال WandaVision و گروگان گرفتن مردم وست ویو و دستکاری روند زندگی آن‌ها نمونه بارز این امر بود.

آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) که خود از جادوگران بعد تاریکی است، نام اسکارلت ویچ را در کتاب ممنوعه جادوی تاریک، معروف به Darkhold دیده و داستان او را خوانده بود. او به واندا هشدار داد که اسکارلت ویچ به دنیا نمی‌آید و از پیش تعیین شده که او باید چه کسی باشد، او جادوگری است که نیازی به اجرا کردن طلسم خاصی ندارد و هر آن که اراده کند جادوی او اعمال خواهد شد. جنس و قدرت جادوی او با جادوگر اعظم برابری می‌کند و این سرنوشت واندا است که دنیای را نابود کند.

حین خلق خدایان انیاد در دنیای سینمای مارول، مستقیماً از کمیک‌ها الهام گرفته شده است، اما شاید تمام آنچه که لازم است در ارتباط با‌ آن‌ها بدانید در این سریال مطرح نشده است. وجود این خدایان به نژادی معروف به خدایان بزرگ (Elder Gods) گره خورده است که در دوران ماقبل تاریخ بر زمین حکومت می‌کردند اما به ابعاد دیگری مانند هلیوپولیس (Heliopolis) تبعید شدند. برخی طرفداران معتقدند که در فیلم دکتر استرنج ۲ شاهد حضور این خدایان خواهیم بود.

در سریال WandaVision واندا به اسکارلت ویچ که در کمیک‌ها به عنوان یک ابرشرور شناخته می‌شود، تبدیل شده و به کتاب دارک هولد (Darkhold) دست یافت. همچنین جالب است بدانید که در کتاب‌های کمیک‌، قدرت و ماهیت هر دو از یک الدرگاد به نام به نام کتان (Chthon) سرچشمه می‌گیرند. همچنین برخی طرفداران باور دارند آن موجود ترسناک و بزرگی که در تریلرهای فیلم دکتر استرنج ۲ در کنار اسکارلت ویچ مبارزه می‌کند در حقیقت همان کتان است. اگر الدرگاد‌ها در فیلم حاضر شوند بدون شک می‌توان کتان را نیز در بین آن‌ها مشاهده کرد.

ممکن است این هشدار شوم از طریق اعمال خود واندا برآورده نشود، بلکه از طریق کتان که منبع قدرت اسکارلت ویچ است. تفاوت اصلی بین اسکارلت ویچ و دیگر آواتارها این است که کتان بدون آنکه با خود واندا مستقیما ارتباط برقرار کند تنها از او به عنوان مجرای قدرت خود بهره می‌برد و پیش‌بینی کرده که روزی واندا با استفاده از جادوی تاریکی که از وجود او نشات می‌گیرد دنیا را نابود خواهد کرد.

این ممکن است به خوبی نماهای عجیب و غریب تریلرهای Doctor Strange 2 را توضیح دهد. در این تریلرها می‌بینیم که دو نسخه از واندا ماکسیموف در کنار یکدیگر ایستاده و حتی در حال تعامل با یکدیگر قرار دارند. به نظر می‌رسد که این تعامل شبیه به ارتباط بین استیون گرانت و شوالیه ماه است. هرچند که البته ماهیت این دو مورد یکسان نیست. مون نایت با اختلال تجزیه هویت زندگی می‌کند، که لایه دیگری از پیچیدگی را به ماجرای فراطبیعی که او تجربه می‌کند اضافه کرده است. نکته جالبی که در این بین وجود دارد این است که ممکن است واندا خود از هویت واقعی اسکارلت ویچ باخبر نبوده و هنگامی که متوجه آن می‌شود، در راستای مبارزه با آن بر آمده و با او به مبارزه و مقابله بپردازد.

شاید این تنها نقطه اشتراک شوالیه ماه و اسکارلت ویچ نباشد. همانطور که پیش‌تر دیده‌اید مارک نیز مانند واندا قادر است تا لباس خود را احضار کند، که در رابطه با واندا شاید این موضوع به توانایی او در دستکاری واقعیت مربوط باشد. علاوه بر این، هنگامی که آرتور هارو او را لمس کرد تا مورد قضاوت آمیت قرار دهد، عنوان کرد که در وجود مارک آشوب وجود دارد. این ممکن است نشان دهد که نوعی رابطه خاص بین کانشو و کتان وجود دارد، و شوالیه ماه شکل ضعیف‌تری از Chaos Magic را استفاده می‌کند. اینگونه شاید در آینده شاهد ارتباط بین شوالیه ماه، دکتر استرنج و اسکارلت ویچ باشیم.

نظر شما در رابطه با سریال Moon Knight چیست؟ به نظر شما منبع قدرت اسکارلت ویچ در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness در حقیقت کتان بوده و ما این موجود ترسناک را در فیلم خواهیم دید؟ می‌توانید ویدیو بررسی این تئوری را در یوتیوب سرگرمی تماشا کنید!

5 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا