تئوری جدید مارول: مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3

پایان داستان راکون

تئوری جدید مارول: مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 آیدا امشاسفند ۴ ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ مارول
مرگ راکت

دلایل زیادی برای مرگ راکت در فیلم Guardians of the Galaxy 3 وجود دارد. راکت به عنوان یکی از اعضای اصلی گروه Guardians of the Galaxy به همراه پیتر کوییل (Peter Quill) یا Star-Lord، گامورا (Gamora)، درکس (Drax)، و گروت (Groot) حضور داشت.

این کاراکتر با صدای بردلی کوپر (Bradley Cooper)، یک راکون تغییر یافته ژنتیکی است که ایمپلنت‌های سایبرنتیک در بدن خود دارد. قبل از اینکه به پیتر و بقیه اعضای گروه Guardians of the Galaxy بپیوندد یک مزدور بود و بعد از گذشت مدتی، به خلبان و کارشناس فنی Guardians of the Galaxy تبدیل شد. راکت علاوه بر حضور در سه گانه Guardians of the Galaxy، در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame هم ایفای نقش کرده است.

قبل از انتشار قسمت دوم Guardians of the Galaxy، استودیو مارول اعلام کرد که برنامه‌های بیشتری هم برای این گروه دارد و قسمت سومی هم در کار خواهد بود. یک سال بعد، دیزنی در توییتی پرسروصدا اعلام کرد که ارتباطات خود را با جیمز گان (James Gunn) قطع کرده ولی بعد از بررسی‌های بیشتر، گان دوباره به سمت خود بازگشت و فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 قرار است در ۵ می ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲) به عنوان بخشی از فاز 5 MCU منتشر شود. در تریلرهای چهارمین پروژه مشترک جیمز گان و مارول مانند The Guardians of the Galaxy Holiday Special، نکته‌هایی وجود دارد که این شخصیت جالب در قسمت بعدی قربانی خواهد شد.

فیلم Guardians of the Galaxy 3 مرگ یک شخصیت را در خود دارد

تاریخ اکران Guardians of the Galaxy 3 خیلی نزدیک است، همچنین گان و مارول هم مداوم نکاتی را که طرفداران می‌توانند در این فیلم انتظار داشته باشند را منتشر می‌کنند. گان حتی در اینستاگرام، از طریق سوال یکی از طرفداران تایید کرد که یک شخصیت در فیلم Guardians of the Galaxy 3 کشته خواهد شد. البته در تایید گان مشخص نشد که این شخصیت اصلی بود یا فرعی و بعضی از طرفداران این نظر را دارند که حقه تبلیغاتی بوده و ممکن است هر شخصیتی در فیلم مد نظر گان بوده است. با این حال بعضی دیگر اطمینان دارند که یکی از شخصیت‌های اصلی کشته خواهد شد.

این اولین بار نیست که گان به مرگ یک شخصیت اشاره می‌کند، و به دلیل اینکه او برای چندمین بار مسئله را پیش کشیده، امکان این وجود دارد که یکی از شخصیت‌های اصلی داستان درخطر باشند. گروت در قسمت اول کشته شد و بازهم به زندگی بازگردانده شد، همچنین یوندو اوندوتا (Yondu Udonta) هم خود را برای پیتر قربانی کرد. احتمالا در Guardians of the Galaxy 3 هم چنین اتفاقی خواهد افتاد، ولی با مرگی که تاثیر مهیب‌تری را بر جای بگذارد. هضم مرگ راکت بسیار سخت خواهد بود در کنار این مسئله که به عنوان یکی از خدمه سفینه، به کارهای زیادی می‌پرداخت.

در Guardians of the Galaxy 3 داستان راکت به اتمام می‌رسد

راکت برای اولین بار در فیلم Guardians of the Galaxy ساخت سال ۲۰۱۴ حضور یافت و بلافاصله به یکی از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران تبدیل شد. در اوایل کار، راکت یک جنایتکار حرفه‌ای گستاخ و با نگاهی بسیار بدبینانه به زندگی بود و بجز گروت با شخص دیگری همکاری نمی‌کرد و علاقه‌ایی هم به این کار نداشت. اما بعد از اینکه به پیتر و گروهش کمک کرد تا از زندان فرار کنند و Ronan the Accuser را شکست دادند، به گروه Guardians of the Galaxy پیوست و بالاخره اشخاصی را پیدا کرد که با آنها راحت بود و شخصیت او در بقیه فیلم‌های Guardians of the Galaxy هم حضور یافت.

با اینکه در قسمت دوم هنوز هم همان خودشیفته همیشگی بود، اما بیشتر احساسات خود را بیان کرد. راکت به‌عنوان موجودی که از نظر ژنتیکی تغییر یافته بود، آسیب‌های زیادی را در گذشته‌اش تجربه کرده بود اما این اتفاقات تاثیر خاصی در روند داستانی فیلم‌ها نداشتند. مشخص شده بود که او نوعی شرمندگی را به خاطر اتفاقات افتاده تحمل می‌کرد و به همین دلیل به بقیه بی‌اعتماد بود. یوندو به سرعت در Guardians of the Galaxy 2 متوجه شد که راکت و او چیزهای زیادی را باهم در اشتراک دارند و هردو نمی‌توانند احساسات خود را درست بیان کنند.


حضور راکت در MCU نشان می‌داد که او به صورت مداوم در حال رشد بوده و حتی در نقاطی توانسته احساسات خود را خیلی خوب بیان کند. او تمام تلاش خود را کرد تا از ثور در فیلم Avengers: Infinity War دلجویی کند و زمانی که Nebula در فیلم Avengers: Endgame ناراحت بود، در کنار او بود. راکت ممکن است در تاکتیک‌های جنگی و تسلیحاتی مهارت بالایی داشته باشد، اما بزرگ‌ترین دلیل حضور او رشد شخصیتی او در فیلم‌ها بود. فیلم Guardians of the Galaxy 3 آخرین قسمت فرانچایز بوده و بر کسی پوشیده نیست که تیم نگهبانان کهکشان بعد از این سه گانه تغییرات بزرگی را متحمل می‌شود. گان خود یکی از طرفداران راکت است و احتمالا این شخصیت به همراه خود گان داستان را ترک خواهد کرد.


چرا مرگ راکت محتمل‌ترین داستان است؟

به دلایل متعددی مرگ راکت احتمال بیشتری تا مرگ بقیه شخصیت‌ها دارد. پیتر کوییل با بازی کریس پرت (Chris Pratt) یکی از بزرگترین ستارگان MCU بوده و مارول جدیدا قهرمانان بزرگی مثل Iron Man با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jrکاپیتان آمریکا با بازی کریس اوانز (Chris Evans) و Black Widow را با بازی اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) از دست داده همچنین کوییل سرگروه Guardians of the Galaxy است و منطقی به نظر نمی‌رسد که مارول مرگ این شخصیت را تایید کند. گروت تا الان یک‌بار مرده پس از مخمصه دور می‌ماند. همچنین گامورا هم با بازی زویی سالندا (Zoe Saldaña) قبلا کشته شد و از طریق یک دنیای موازی به گروه بازگشت.


حتی امکان دارد چند شخصیت به اتمام داستان خود برسند زیرا بازیگر شخصیت درکس، دیو باتیستا (Dave Bautista) اعلام کرده که شاید بعد از قسمت سوم به بازی در این فیلم‌ها ادامه ندهد. جیمز گان به ارتباطش با راکت بیش از هر شخصیت دیگری اشاره کرده است و در تریلرهای فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 تایید شده که گذشته راکت مورد بررسی قرار خواهد گرفت، و منطقی‌تر است که MCU به طور کامل داستان راکت را به پایان برساند.


چگونگی مرگ راکت

تقریبا پیش‌بینی این مسئله غیرممکن است، اما طرفداران با تماشای تریلر ایده‌هایی دارند. راکت به معنی واقعی کلمه پرسر و صداست. در این فیلم نگهبانان کهکشان با Adam Warlock ویل پولتر (Will Poulter) و High Evolutionary رو در رو می‌شود که می‎‌توانند در چشم بهم زدنی نگهبانان کهکشان را شکست دهند. احتمال اینکه راکت خود را برای نجات بقیه گروه قربانی کند خیلی زیاد است.

وقتی راکت وارد داستان شد، یک مزدور خودخواه بود و فقط کمی به گروت اهمیت می‌داد. اگر راکت قرار است خود را برای تیمش قربانی کند، این فیلم اکشنی قهرمانانه خواهد بود و همچنین نشان می‌دهد که شخصیت راکت چقدر رشد کرده است. با این حال، اگر مرگ راکت یکی از اتفاقات باشد یا نه، Guardians of the Galaxy Vol. 3 یک پایان را برای یکی از شخصیت‌ها در خود دارد.

4.6 5 آراء
امتیاز مطلب


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا