برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
ابر شرور فیلم نگهبانان کهکشان 3
1%
  • 0/10

نقش ابر شرور فیلم نگهبانان کهکشان 3 در اتفاقات فاز چهارم دنیای سینمایی مارول چیست؟

و او جهان را روی یک دست نگه می‌دارد!

نقش ابر شرور فیلم نگهبانان کهکشان 3 در اتفاقات فاز چهارم دنیای سینمایی مارول چیست؟ ۰ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ مارول کپی لینک

به نظر می‌رسد که ابر شرور فیلم نگهبانان کهکشان 3 در نهایت تمام اتفاقات فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را به یکدیگر مرتبط خواهد کرد.

بدون شک ماننند دیگر آثار دنیای سینمایی مارول در طول فاز 5 شروری معرفی می‌شود که می‌تواند زمینه را برای داستان‌های بعدی پس از حماسه اخیر مارول، Multiverse فراهم کند و باعث پیوند بهتر پروژه‌های فاز چهارم مارول شود. فاز چهارم استودیو مارول بسیار توسط منتقدین و طرفداران مورد بررسی قرار گرفته و آنگونه که باید تاثیر مثبتی را اعمال نکرده است. زیرا به نظر نمی‌رسید که پروژه‌های این فاز توسط یک داستان منسجم به یکدیگر مرتبط شوند. در عوض، آن‌ها سعی کردند بر بسیاری از جنبه های جدید MCU تمرکز کنند. علی‌رغم اینکه کوین فایگی (Kevin Feige) از طرفداران خواسته تا همچنان وقایع فاز چهارم را دنبال کنند به آن‌ها اطمینان داده است که در آینده تمام این رخداد ها به یکدیگر مرتبط شده و نظم سابق به آثار مارول باز خواهد گشت.

اولین تریلر رسمی فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 که بخشی مهم از فاز پنجم MCU به حساب می‌آید، Chukwudi Iwuji را به عنوان شخصیت قدرتمند High Evolutionary، یکی از موردانتظارترین شخصیت‌های کمیک‌های مارول در این جهان سینمایی معرفی کرد. The High Evolutionary تاریخچه ای غنی در مارول کامیکس دارد و در سال ۱۹۶۶ در عنوان The Mighty Thor شماره ۱۳۴ اولین بار معرفی شد، اما شاید یکی از به یاد ماندنی ترین داستان‌های این شخصیت، جنگ تکاملی او باشد. با توجه به اینکه اکنون آثار استودیوی مارول عمیقاً در حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) قرار دارند و فاز پنجم هم نزدیک است که با اکران فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania در فوریه ۲۰۲۳ آغاز می‌شود، بدون شک زمینه حضور این شخصیت جذاب به خوبی فراهم شده است. اما شاید این شخصیت بیش تر از آنچه که تصور می‌شود در دیگر وقایع دنیا مارول در سینما تاثیرگذار باشد و باشد شود تا تمام اتفاقات فاز چهارم که به نظر ارتباط چندانی با یکدیگر نداشتند را بهم وصل کرده و باعث خلق نتیجه‌ای جالب شود. 

The Evolutionary War یکی از حماسی‌ترین جنگ‌های مارول به حساب می‌آید

خط داستانی جنگ تکاملی کمیک‌های مارول طی بیش از یازده دوره سالانه در طول سال ۱۹۸۸اتفاق افتاد که اولین سری این کمیک در نوع خود به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای جهان مارول به حساب می‌آمد. در این داستان طرفداران شاهد بازگشت شخصیت High Evolutionary به زندگی پس از اقدام به خودکشی بودند و برنامه عجیب او برای افزایش تکامل بشریت که به حداکثر رسیده بود. او می خواست که روزی بشریت بر همه افراد دیگر، از جمله Beyonders شرور برتر باشد. این نژاد مرموز و با ابعاد بالاتر، سیاره‌ای پر از آزمایشات قبلی شخصیت High Evolutionary را دزدیده بود تا در موزه نگهداری شود، و آن‌ها را چیزی جز کنجکاوی‌های بی‌اهمیت نمی‌دانست.

در طول جنگ تکاملی، شخصیت High Evolutionary نیروهای خود را به زمین می‌فرستد تا تکامل انسان را تسریع بخشد و توجه همه ابرقهرمانان مارول را به خود جلب کند تا در نهایت منجر به نبردهای حماسی در سراسر جهان شود. این رویداد به نقشه‌ High Evolutionary برای ایجاد یک بمب ژنتیکی ختم شد که از نظر ژنتیکی تمام حیات روی زمین را در یک ضربه تغییر می‌دهد، و تنها با تکامل بیش از حد گروه انتقام‌جویان با حضور خدای قدرت، هرکول (Hercules) متوقف شد. جالب است که این شخصیت به تازگی شاهد اولین حضور خود در دنیای سینمایی مارول بوده است و در صحنه پس از تیتراژ فیلم در ثور: عشق و تندر او را دیدیم. جنگ تکاملی می‌تواند خط داستانی کامل و پرمخاطره‌ای برای استودیو مارول باشد تا پس از پایان حماسه مولتی‌ورس به بررسی آن بپردازد. با توجه به شناختی که از برنامه های استودیو مارول داریم به نظر نمی‌رسد که بدون برنامه و دلیل خاص این دو شخصیت یعنی هرکول و High Evolutionary را معرفی کرده باشد.

پس از پایان مولتی ورس ساگا مارول، به یک نبرد بزرگ مانند صحنه مبارزه با تانوس نیاز دارد

حماسه بی‌نهایت بر اساس جنگ بی نهایت ساخته شده است، صحنه‌ای که شامل حضور انتقام جویان در یک نبرد بزرگ می‌شود که همه گرد‌هم می‌آیند تا با تایتان دیوانه تانوس (Thanos) مبارزه کنند، حرکتی که اکنون با حضور کنگ فاتح و جنگ چندجانبه در حماسه مولتی‌ورس دنبال می‌شود. شاید گام بعدی مارول کشف چیزی در راستای حماسه تکامل (Evolution Saga) باشد و کلید این حماسه پر رمز و راز پس از اولین حضور شخصیت High Evolutionary در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 زده شود. جنگ تکاملی کمیک‌های مارول اکثر قهرمانان مارول را در یک داستان نشان می‌دهد، داستانی که اجازه می‌دهد تا پروژه‌های انفرادی جداگانه قبل از گرد هم آوردن آن‌ها در نبردی علیه High Evolutionary دیگر آنگونه که تصور می‌شود بی‌ربط نبوده و به این شکل یک انسجام عالی به اتمام وقاع سیر داستانی دنیای سینمایی مارول داده شود.

اگرچه خط داستانی جنگ تکاملی از کمیک‌ها ممکن است در رادار بسیاری از اتفاقات دنیای سینمایی نباشد، استودیو مارول قبلاً دانه های اقتباس لایو اکشن نهایی این رویداد را با دقت کاشته است. به ثمر رساندن این خط داستانی حماسی در فازهای پس از حماسه مولتی‌ورس، راهی عالی برای اتصال تمام پروژه‌های فاز چهارم است که به نظر نمی‌رسد تنها به یک طرح خاص منجر شوند. کاوش در جنگ تکاملی همچنین امکان نبردهای سینمایی باورنکردنی را فراهم می‌کند و می‌تواند بهترین راه برای استودیو مارول باشد تا در پی تانوس و کانگ فاتح، از شروران قوی‌تری نیز برخوردار شود.

در نهایت نقش بزرگ ابر شرور فیلم نگهبانان کهکشان 3 در فاز چهارم چیست؟

برای چنین شخصیت شرور قدرتمند و تاثیرگذاری، تعجب آور است که High Evolutionary قبلاً در MCU معرفی نشده است. با این حال، این فقط هیجان طرفداران را برای عنوان Guardians of the Galaxy Vol بیشتر خواهد کرد و شاید اکنون بهترن زمان برای معرفی این شخصیت باشد. این پروژه اولین حضور High Evolutionary خواهد بود و طرفداران انتظارات زیادی از استودیو مارول در به تصویر کشیدن این ابر شرور بزرگ دارند، مردی که Rocket را خلق کرد کسی که یکی از اعضای اصلی Guardians of the Galaxy بود. تریلر فیلم نگهبانان کهکشان ۳ نشان داد که نگهبانان خود را در Counter-Earth پیدا خواهند کرد، سیاره ای مشابه با زمین که برای نگهداری از آزمایشات High Evolutionary، ساخته شده است. در کمیک‌ها، Beyonders این زمین را برای نمایش در موزه خود تصرف کرده است، بنابراین GOTG Vol. 3 می تواند به طور فعال این داستان حماسی را بازآفرینی کند.

با عنوان مواردی چون شخصیتی به نام New Men در Guardians of the Galaxy Vol. 3 و پیشینه شخصیت Rocket و ارتباط او با High Evolutionary موارد مهمی باید بررسی شوند و به نظر می‌رسد که بیشتر از انگیزه‌های شرور جدید MCU فاش شود. به ویژه، این به تمایل او برای تغییر کد ژنتیکی تمام بشریت مربوط می شود، که مطمئنا نقش بزرگی در آینده MCU ایفا خواهد کرد. بنابراین، در حالی که سومین بازی نگهبانان کهکشان آخرین حضور آن‌ها در این جهان سینمایی خواهد بود، پروژه نهایی جیمز گان (James Gunn) با استودیو مارول به طور بالقوه زمینه را برای یکی از برجسته ترین داستان‌های مارول فراهم می‌کند.

علیرغم اینکه اغلب پروژه‌های فاز چهارم کاملاً نامرتبط به نظر می‌رسند، فاز چهار MCU چندین بذر را برای پتانسیل جنگ تکاملی که در آینده MCU زخ خواهد داد کاشته است. در یک نقطه، High Evolutionary به دنبال گروه Eternals قدرتمند مارول می‌گردد تا در راه خود از آن‌ها کمک بخواهد، گروهی که در فیلم Eternals معرفی شدند. علاوه بر آن‌ها، تاثیرات آزمایشات و طرح‌های High Evolutionary به طور چشمگیری در شهر نیویورک احساس می شود، جایی که High Evolutionary قصد دارد ابتدا به آنجا حمله کند و حمله به نیویورک بدون شک توجه مرد عنکبوتی و دردویل را به خود جلب خواهد کرد، دو شخصیت که نقش‌های زیادی در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول داشتند.

بخش بزرگی از خط داستانی جنگ تکاملی در سرزمین‌های وحشی و بکر ماورل اتفاق می‌افتد، جایی که High Evolutionary یکی از پایگاه‌های عملیات خود را برپا می‌کند. در حالی که این سرزمین ماقبل تاریخ هنوز به طور رسمی در MCU معرفی نشده است، نمایی اجمالی از این سرزمین وحشی در طول صحنه‌های پرش از واقعیت در فیلم Multiverse of Madness دیده شده است. Man-Thing نیز در قسمت ویژه Werewolf by Night نیز لحظاتی به نمایش گذاشته شد که شامل Nexus of All Realities Everglades می‌شد، زیرا نیروهای High Evolutionary سعی می‌کنند نکسوس را مهر و موم کرده تا از آلوده شدن کد ژنتیکی بشریت توسط نیروهای فوق بشری بعدی جلوگیری کنند.

یکی از جدیدترین موارد اضافه شده در MCU که خط داستانی جنگ تکاملی را تنظیم می‌کند، نبرد بر سر ویبرانیوم در واکاندا است، که یکی از نکات کلیدی داستان فیلم Black Panther: Wakanda Forever بود. ویبرانیوم کلید طرح High Evolutionary برای ایجاد یک بمب ژنتیکی است، بنابراین این ایده مطمئناً در آینده MCU اهمیت بیشتری خواهد یافت. همچنین شاید یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها اولین حضور هرکول در فیلم Thor: Love & Thunder باشد، زیرا او موجودی است که در نهایت High Evolutionary را از بین می‌برد و به انتقام جویان اجازه می‌دهد تا بمب ژنتیکی را نابود کنند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments