تیزر فاز پنجم دنیای سینمایی مارول با حضور میس منتس منتشر شد!

کتاب MCU ورق خورد

استودیو مارول (Marvel Studios) اخیرا تیزر فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را در حالی منتشر کرده که در آن، صدای میس مینتس (Miss Minutes) شنیده می‌شود.

پس از گذشت حدود سه سال، بالاخره فیلم Black Panther: Wakanda Forever به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول پایان داد. به گفته بسیاری از طرفداران، فاز چهارم شروع بسیار خوبی را با سریال‌های هیجان‌انگیز WandaVision و Loki داشت، اما رفته رفته این نظم و انسجام بین آثار دنیای سینمایی مارول، با فیلمی مانند Eternals بهم خورد و سپس شاهد آثار نسبتا ضعیف‌تری مانند Thor: Love And Thunder و همچنین Doctor Strange 2 بودیم.

ما در مطالب دیگر در رسانه سرگرمی به برای شما توضیح دادیم که چطور و چرا فاز چهارم MCU یک نقطه ضعف برای آن محسوب می‌شود. با این وجود، به تازگی تیزر تازه‌ای توسط استودیو مارول منتشر شده که با نزدیک‌تر شدن به تاریخ اکران فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania با فاز چهارم وداع کرده و خبر از شروع فاز پنجم را می‌دهد.

شروع فاز پنجم دنیای سینمایی مارول با گزارش میس مینتس!

یکی از شخصیت‌های فوق‌العاده عجیبی که در دنیای سینمایی مارول تا به حال دیده‌ایم، یک هولوگرام به نام میس مینتس است؛ کسی که در سریال Loki هم دیده شده بود و ظاهرا دست راست He Who Remains در سازمان TVA بوده است. او در کل سریال، هنگامی که تمامی اعضای TVA از ورینت بودن خود خبر نداشتند، تمام ماجرا را می‌دانست و حتی در پایان کار، به لوکی و سیلوی (Sylvie) پیشنهاد کرد تا در جهانی متفاوت و در خط زمانی مختص به خود، به خوبی و خوشی زندگی تازه‌ای را شروع کنند و سراغ He Who Remains نروند.

با این وجود حال می‌دانیم که He Who Remains کشته شده و رنسلیر (Renslayer) که قاضی TVA بود نیز متواری شده است؛ پس تکلیف میس منتس چه می‌شود؟ در واقع او توانایی فوق‌العاده عجیبی در جا به جا شدن در مکان‌ها و زمان‌های متفاوتی را داشت که عملا شاید هیچکس به جز خود He Who Remains قادر به انجام آن‌ها نبود. با این حال، او چطور این کار را انجام می‌داد و حال مشغول به چه چیزی است؟ ظاهرا پاسخ این سوال با تیزر فاز پنجم دنیای سینمایی مارول داده می‌شود؛ جایی میس مینتس شروع دوره‌ای تازه را اعلام می‌کند.

فاز پنجم دنیای سینمایی مارول درباره چه موضوعاتی خواهد بود؟

در واقع می‌دانیم که فاز پنجم دنیای سینمایی مارول درست مثر فاز چهارم، دارای هیچ فیلمی با قالب Avengers نیست؛ به همین دلیل نیز داستان شخصیت‌های مختلف کمی متفاوت و به نحوی شاید بی‌ربط روایت می‌شود. برای مثال، ما هنوز نمی‌دانیم که جایگاه مون نایت (Moon Knight) در دنیای سینمایی مارول کجاست و اینکه اترنالز (Eternals) چه نقشی را در وقایع گذشته و آینده MCU گذاشته و خواهند گذاشت. این در حالی است که انتظار می‌رود فاز پنجم این مسائل را به خوبی حل کند و به سوال‌های متعدد طرفداران پاسخ بدهد.

در واقع فاز چهارم زمینه یک جهان متفاوت با موضوع و محوریت مولتی ورس را چیده است، اما این وظیفه فاز پنجم دنیای سینمایی مارول خواهد بود تا آن را منسجم کند و در نهایت در فاز ششم، آن را به یک نتیجه‌گیری کلی برساند. حال چنان که در برنامه فیلم‌ها و سریال‌های فاز پنجم دیده شده، به نظر می‌رسد که این دوره کمی بهتر به موضوعاتی مرتبط می‌پردازد و نمونه آن را می‌توان با فیلم Ant-Man 3 مشاهده کرد؛ جایی که ابرشرور بزرگ مارول، کانگ فاتح (Kang The Conqueror) ظاهر می‌شود و بالاخره می‌بینیم که ابرقهرمانان داستان ما، باید با چه تهدیدی مواجه شوند.

تیزر فاز پنجم دنیای سینمایی مارول عملا اعلام می‌کند که اکنون وارد این دوره تازه شده‌ایم و باید منتظر اتفاقات فوق‌العاده هیجان‌انگیزی در آن باشیم. همچنین انتشار این اعلامیه با قالب TVA و با گزارش میس مینتس، به نحوی خبر از این موضوع می‌دهد که قرار است تا به زودی شاهد بازگشت این سازمان در فصل دوم سریال Loki باشیم و حتی ببینیم که TVA جدید تاثیرات گسترده‌تری را روی آینده MCU می‌گذارد.

4.6 9 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا