مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول

فیلم‌های بزرگی که می‌توانند حضور مجدد مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول را ممکن سازند

تحقق بزرگترین آرزوی طرفداران

فیلم‌های بزرگی که می‌توانند حضور مجدد مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول را ممکن سازند پارسا خلیلی ۱۲ ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ مارول

در مطالب قبلی به‌طور مفصل درباره تبعات حضور مجدد مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول صحبت کردیم، اما اگر واقعا استودیو مارول چنین تصمیمی داشته باشد، تنها سه فیلم سینمایی می‌تواند بزرگترین آرزوی طرفداران را محقق کند.

باورش سخت است که پانزده سال از اولین بازی رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) در نقش مرد آهنی می‌گذرد. تونی استارک داونی چهره‌ای بود که یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین فرانچایزهای تاریخ سینما را راه اندازی کرد، زیرا موفقیت مرد آهنی در گیشه سال ۲۰۰۸ نه‌تنها به تولد دنیای سینمایی مارول منجر شد و تاثیر شگرفی بر صنعت سینما و فیلم‌های کمیک بوکی گذاشت، بلکه کمپانی مارول را از خطر ورشکستگی و از دست دادن حق امتیاز تمامی شخصیت‌هایش نجات داد. اگرچه دوران حضور تونی استارک با اکران شاهکاری به‌نام Avengers: Endgame در سال ۲۰۱۹ به پایان رسیده، اما دنیای سینمایی مارول همچنان بین درصد قابل توجهی از طرفداران و دوست‌داران سینما محبوب است، البته اگر کوین فایگی (Kevin Feige) بتواند با بکارگیری رویکردی جدید، مثل گذشته آثار باکیفیت بسازد و ضعف فاز چهارم و پنجم را جبران کند.

فیلم‌هایی که رویای حضور مجدد مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول را ممکن می‌سازد

۱. Armor Wars

اقتباس لایو اکشن جنگ‌های زرهی یا Armor Wars که برای اولین بار در رویداد مجازی Disney Investors Day 2020 معرفی شد، با بازگرداندن دان چیدل (Don Cheadle) به نقش انتقامجوی آهنی ملقب به وار ماشین، روایت‌گر داستانی جذاب از کمیک‌های مارول است که در آن تکنولوژی فوق‌پیشرفته تونی استارک به دست افراد اشتباهی می‌افتد. این اسپین‌آف مورد انتظار مرد آهنی ابتدا یک سریال شش قسمتی بود اما به‌دنبال عملکرد ضعیف اکثر سریال‌های فاز چهارم و همچنین انتقاد شدید طرفداران، استودیو مارول پروژه انفرادی دان چیدل را از سریالی شش قسمتی به یک فیلم بلند با بودجه بالا تغییر داد تا اینگونه داستان جذاب و مهیج وار ماشین به بهترین شکل ممکن روایت شود.

از آنجایی که داستان فیلم Armor Wars برخلاف سایر آثار فاز پنجم و ششم، روی ایده مولتی‌ورس یا سفر در زمان متمرکز نمی‌شود، احتمالا مرد آهنی می‌تواند درست مثل کمیک‌ها یک هوش مصنوعی فوق‌پیشرفته باشد. در برخی از خطوط داستانی مرد آهنی، تونی استارک با ارتقا و ادغام دو پروژه .J.A.R.V.I.S و .F.R.I.D.A.Y، به یک هوش مصنوعی جدید‌ دست پیدا کرد تا بتواند با آپلود کردن حافظه‌اش به فضای ابری همچنان بعد از مرگ به زندگی ادامه بدهد. درحالیکه این اتفاق هنوز در دنیای لایو اکشن اتفاق نیفتاده، منابع رسمی و غیررسمی متعددی معتقدند که استودیو مارول قبلا به‌صورت غیرمستقیم به این موضوع اشاره کرده است. در اصل این احتمال وجود دارد که هولوگرام تونی در سکانس پایانی فیلم Avengers: Endgame چیزی بیش از یک پیام از پیش ضبط شده باشد.

اندگیم همچنین با نشان دادن اینکه دوستان تونی چقدر به خانواده‌ای که او پشت سر گذاشته بود متعهد هستند، همه چیز را به پایان رساند و باعث شد پپر پاتس و مورگان به شخصیت‌های کلیدی فیلم Armor Wars تبدیل شوند. تصور فیلمی که بتواند اساسا همه شخصیت‌های فرعی فیلم‌های مرد آهنی را شامل شود و مکانیکی که همه آنها را گرد هم آورده را نشان ندهد، کمی دشوار است. شاید تونی هوش مصنوعی جدید خود را برای رودی پنهان کرده باشد. با اینکه تمامی این احتمالات هنوز توسط هیچ منبع خبری تایید نشده، اما بدون شک پیدا شدن یک فایل به‌نام “تونی استنک” توسط رودی می‌تواند یکی از بهترین لحظاتی باشد که طرفداران در سینماها تجربه می‌کنند.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Armor Wars هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و تاریخ اکرانی برایش در نظر گرفته نشده است.

۲. Avengers: The Kang Dynasty

از فصل اول سریال Loki گرفته تا دنباله Doctor Strange 2 و رویداد کراس اوری Spider-Man: No Way Home، حماسه مولتی‌ورس تا اینجای کار شامل واریانت‌های بسیاری از شخصیت‌های نمادین مارول بوده و یکی دیگر از آنها می‌تواند مرد آهنی رابرت داونی جونیور باشد. برخی تئوری و گمانه‌زنی‌ها جاکی از آنند که کانگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) می‌تواند درست مثل کمیک‌ها، گروهی به‌نام Legion of the Unliving را گرد هم بیاورد. برای کسانی که نمی‌دانند، این گروه شامل قهرمانان و ابرشرورهایی است که قبلا به نحوی جان خود را از دست داده‌اند یا به دوره‌های زمانی مختلفی تعلق دارند.

با این حال بعید به نظر می‌رسد که تونی استارک بتواند به داستان Avengers 5 راه پیدا کند، زیرا حضور مجدد او می‌تواند تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده و به شخصیت‌های تازه معرفی شده فرصت درخشیدن ندهد. بهترین کار ممکن این است که تونی در یکی از سکانس‌های پس از تیتراژ فیلم ظاهر شود و نقش پررنگش در اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars را راه اندازی کند.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty در تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) در سنماها اکران خواهد شد.

۳. Avengers: Secret Wars

بدون شک محتمل‌ترین پروژه برای بازگشت مرد آهنی، اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars است که فاز ششم دنیای سینمایی مارول را به پایان می‌رساند. بسیاری انتظار دارند که جنگ‌های مخفی بسیاری از قهرمانان کلاسیک مارول را از دنیای قدیمی فاکس یا سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi) به دنیای سینمایی مارول بازگرداند. اگر استودیو مارول واقعا به‌دنبال ارائه بزرگترین فن سرویس در تاریخ صنعت سینما باشد، حضور داشتن مرد آهنی رابرت داونی جونیور امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Avengers: Secret Wars در تاریخ ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) در سینماها اکران خواهد شد.

3.9 8 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا