مرد مورچه‌ای تنها انتقامجویی است که می‌تواند ابرشرور جدید انتقام جویان را شکست بدهد

ادعایی که مارول هشت سال پیش آن را اثبات کرد!

مرد مورچه‌ای تنها انتقامجویی است که می‌تواند ابرشرور جدید انتقام جویان را شکست بدهد پارسا خلیلی ۲۱ ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ سینما

دنیای سینمایی مارول هشت سال پیش ثابت کرد که مرد مورچه‌ای تنها انتقامجویی است که می‌تواند ابرشرور جدید انتقام جویان را علیرغم قدرت غیرقابل تصورش شکست بدهد.

سال گذشته استودیو مارول با رونمایی از فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars در همایش کمیک کان سن دیگو، رسما کانگ فاتح را به‌عنوان تانوس حماسه مولتی‌ورس معرفی کرد. پس از رونمایی مارول، کانگ ابتدا حضوری افتخاری در فصل اول سریال لوکی داشت و سپس نقشی پررنگ اما ناامیدکننده در فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania ایفا کرد. درحالیکه کانگ فاتح تهدیدی خطرناک به‌شمار می‌رود اما این واقعیت که تمامی قدرت‌هایش مبتنی بر تکنولوژی و فناوری هستند، تنها یک انتقامجو باقی می‌ماند که می‌تواند به راحتی او را به چالش بکشد.

یکی از لحظات ناامیدکننده اما جالب Ant-Man and the Wasp: Quantumania زمانی بود که کانگ توسط گروهی از مورچه‌های غول‌پیکر شکست خورد. مسلما شکست خوردن از چندین مورچه خیلی عجیب، غیرقابل پیش‌بینی و ناامیدکننده بود ولی این اتفاق باعث شد تا کانگ متوجه شود همیشه نمی‌تواند به فناوری خود اعتماد کند. اگر به یاد داشته باشید وقتی او در سکانس پایانی فیلم با اسکات روبرو شد، هیچ سلاح یا فناوری پیشرفته‌ای نداشت و تنها گزینه‌اش که برایش باقی مانده بود، مبارزه تن به تن بود. این یعنی بزرگترین نقطه ضعف ابرشرور جدید انتقام جویان، تکنولوژی است و اگر کسی بتواند اسباب بازی‌هایش را ازش بگیرد، او از ابرشرور بزرگ حماسه مولتی‌ورس به انسانی عادی تبدیل تبدیل می‌شود.

حالا شاید بپرسید این موضوع چه ربطی به مرد مورچه‌ای دارد؟ هشت سال پیش وقتی اعضای انتقام جویان پیرو قرارداد سوکوویا علیه یکدیگر قرار گرفته بودند، مرد مورچه‌ای به راحتی توانست وارد زره مرد آهنی شود و سلاح‌هایش را به‌طور موقت از کار بیندازد. پیش از آن نیز وقتی مرد مورچه‌ای در فیلم انفرادی خود به یکی از پایگاه‌های انتقام جویان نفوذ کرده و با فالکون مواجه شده بود، توانست با استفاده از توانایی کوچک شدنش جت پک فالکون را از درون نابود کند. به‌همین جهت مرد مورچه‌ای می‌تواند کلید شکست کانگ در فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars باشد. در واقع از آنجایی که توانایی‌های اصلی کانگ از لباس و تجهیزات فوق‌پیشرفته‌اش سرچشمه می‌گیرد، غیرفعال کردن آن مانند مرد آهنی و فالکون می‌تواند به اسکات در نبرد آینده انتقام جویان برتری بدهد.

علی‌رغم این موضوع، غیرفعال کردن تجهیزات کانگ مشکلات و چالش‌هایی نیز به‌همراه دارد. به عنوان مثال، کانگ بسیار خطرناکتر از فالکون و مرد آهنی است. از طرفی دیگر، ممکن است اولین رویارویی او با اسکات باعث شده باشد تا اقداماتی به‌جهت جلوگیری از تحقق هرگونه سناریویی در نظر گرفته باشد. از همه مهمتر، فناوری کانگ فاتح به قرن سی و یکم تعلق دارد و بسیار فراتر از آن چیزی است که تاکنون در دنیای سینمایی مارول دیده شده است. بدین ترتیب احتمال نابود کردن تجیهزات کانگ تاحدودی پایین است. در کل با توجه به مولتی‌ورسی بودن داستان دو فیلم بعدی انتقام جویان، امکان رخ دادن هر اتفاق یا سناریویی وجود دارد.

فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars به‌ترتیب در تاریخ‌های ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) و ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) در سینماها اکران خواهند شد.

4.1 23 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا