آیا تاریخ معرفی PS5 [دوباره] لو رفته است؟

باز هم شایعات بیشتر

آیا تاریخ معرفی PS5 [دوباره] لو رفته است؟ عرفان خورسند ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار (گیم)
تاریخ معرفی PS5

یک اینسایدر به تازگی خبر داده که سونی قصد دارد کنسول جدید خود را در اوایل ماه ژوئن رونمایی کند. بدین ترتیب شاهد یک شایعه‌ی جدید در رابطه با تاریخ معرفی PS5 هستیم.

سونی رویه‌‌ای بسیار آرام برای معرفی کنسول نسل بعد خود در پیش گرفته و در فواصل طولانی بخشی از جزئیات مربوط به آن را روشن می‌کند. حدودا سه ماه پیش این غول ژاپنی تنها از لوگوی پلی‌استیشن 5 پرده برداشت. سپس بیش از یک ماه پیش در رویدادی تخصصی با حضور مارک سرنی از بسیاری از جزئیات سخت‌افزاری کنسول رونمایی کرد و اندکی پیش نیز شاهد معرفی کنترلر این کنسول با نام DualSense بودیم. چیزی که هنوز از آن خبر نداریم، تاریخ رونمایی از خود کنسول و قیمت احتمالی آن است. شایعات متعددی در این باره به میان آمده‌اند و جدیدترین آنها، نیمه‌ی ماه خرداد را تاریخ معرفی PS5 می‌داند.

این شایعه اولین بار توسط اینسایدر معروف رویدادهای نینتندو، جفری گراب مطرح شده که سابقه‌ی درخشانی در لو دادن تاریخ پخش استریم‌های نینتندو دایرکت دارد. این خبرنگار وب‌سایت Game Beat، به شکلی ناگهانی در یکی از تاپیک‌های انجمن ResetEra که به معماری پلی‌استیشن 5 می‌پرداخت، در پیامی کوتاه روز ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) را تاریخ رونمایی از این کنسول معرفی کرد. گراب از دادن جزئیات بیشتر خودداری کرده و صرفا به بیان اینکه رویداد رونمایی برای این تاریخ «فعلا برنامه‌ریزی شده» بسنده کرد.

نوع بیان آقای گراب به نظر نشان‌دهنده‌ی قطعی نبودن این تاریخ است. مسئله‌ای که به نظر منطقی هم می‌آید چرا که با وضعیت فعلی جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا، هیچ شرکتی نمی‌تواند از برنامه‌های خود ۱۰۰٪ مطمئن باشد. سونی مدتی پیش مجبور شد عرضه‌ی The Last of Us Part II را تا مدتی نامعلوم عقب بیاندازد و سپس ۳۰ خرداد سال جاری را برای عرضه‌ی این بازی در نظر گرفت. مسئله‌ی بعدی، شایعات نسبتا معتبر دیگری است که تاریخ خودشان را برای رویداد معرفی PS5 می‌گویند.

برای مثال وب‌سایت VGC که آن هم در افشای جزئیات محرمانه سابقه‌ی خوبی دارد، حدودا ۱۰ روز پیش خبر داد که سونی پلی‌استیشن 5 را در ماه مه معرفی خواهد کرد که در صورت صحت، یعنی ماه آینده میلادی شاهد آن خواهیم بود. دیگر خبر قابل‌توجه در این باره، محتوای شماره‌ی بعدی Official PlayStation Magazine است که دوم ژوئن (۱۳ خرداد) به‌صورت دیجیتالی منتشر می‌شود و قرار است از بازی‌های PS5 پرده‌برداری کند. با وجود آن که دست‌اندرکاران این مجله اذعان داشته‌اند که مطالب شماره‌ی بعدی لزوما نشانه‌ی برگزاری یک رویداد معرفی به فاصله کوتاهی پس از آن نیستند، اما عده‌ی زیادی گمان می‌کنند که سونی معرفی بازی‌های کنسول جدیدش را به این مجله سپرده و خودش به فاصله چند روز از خود کنسول رونمایی خواهد کرد. شایعه‌ای که می‌تواند با خبر آقای گراب همخوانی داشته باشد.

جدیدترین بازی‌های پلی‌استیشن 5
نیم‌نگاه مجله‌ی OPM به شماره بعدی

با توجه به سخنان فیل اسپنسر که خبر از برگزاری رویدادی بزرگ برای معرفی بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس در آینده‌ی بسیار نزدیک داده بود، مایکروسافت هم به احتمال زیاد طی یک ماه آینده جزئیات کامل کنسول جدید خود و بازی‌هایش را مشخص خواهد کرد و بعید است که سونی از قافله عقب بماند. هر دو شرکت با اصرار زیادی تاکید کرده‌اند که هرج و مرج ناشی از پاندمی کروناویروس مانع عرضه‌ی کنسول‌هایشان در تعطیلات ۲۰۲۰ نخواهد شد و این یعنی تنها ۶ ماه تا از راه رسیدن نسل نهم کنسول‌های بازی فاصله داریم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا