#مهسا_امینی

فیلمنامه Spider-Man: No Way Home به دو سوال مهم پیرامون فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی پاسخ می‌دهد

برای ساخت NWH از سم ریمی و مارک وب مشاوره گرفته شده!

فیلمنامه Spider-Man: No Way Home به دو سوال مهم پیرامون فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی پاسخ می‌دهد سورنا رضایی ۵ ۰۳ آذر ۱۴۰۰ سینما
فیلمنامه Spider-Man: No Way Home

با توجه به گزارش اختصاصی The Cosmic Circus، فیلمنامه Spider-Man: No Way Home به دو سوال مهم پیرامون فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی پاسخ می‌دهد.

کمتر از دو ماه تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی مانده و طی همین مدت، شاهد اکران یا انتشار فیلم‌های مهمی در آذر ماه خواهیم بود. یکی از آن‌ها جدیدترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی است که تحت عنوان Spider-Man: No Way Home شناخته شده و اتفاقاتش مدت کوتاهی بعد از Spider-Man: Far From Home روایت می‌شود. لو رفتن هویت واقعی مرد عنکبوتی و پاپوشی که میستریو برایش دوخت، پیتپر پارکر را در شرایط پرفشار و استرس‌زایی قرار داده است. او که نمی‌تواند بیشتر از این تحمل کند، به سراغ دکتر استرنج رفته و از او کمک می‌خواهد. جادوگر هم طلسمی را اجرا می‌کند تا مردم جهان هویت واقعی تارزن نیویورکی را فراموش کنند.

در جهان داستانی Marvel Cinematic Universe معمولا اجرای هر طلسمی بهایی داشته و این گزاره برای طلسم فراموشی هم صدق می‌کند. در نتیجه اجرای آنف نظم جهان‌های موازی بهم ریخته و آنتاگونیست‌های فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی به جهان اصلی انتقال یافته و نسخه تام هالند (Tom Holland) مرد عنکبوتی را دچار دردسر می‌کند. تا به این لحظه بازگشت الکترو، مرد شنی، لیزارد، دکتر اختاپوس و گرین گابلین رسما تایید شده اما کاربران فضای مجازی معتقد هستند توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در Spider-Man: No Way Home بار دیگر لباس مرد عنکبوتی را به تن می‌کنند. آن‌ها برای اثبات گمانه‌زنی‌های خود مدارک زیادی دارند که نمی‌توان نایدیده گرفت.

طبق گزارش اخیر وب سایت The Cosmic Circus، فیلمنامه Spider-Man: No Way Home به دو سوال مهم پیرامون فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی پاسخ خواهد داد. الکس پرز (Alex Perez) در ابتدای مطلب خود تاکید دارد دست‌اندرکاران No Way Home برای ساخت این اثر از سم ریمی (Sam Raimi) و مارک وب (Marc Webb) مشاوره گرفته‌اند. در صورتی که نمی‌دانید، ریمی سه‌گانه مرد عنکبوتی (۲۰۰۲ الی ۲۰۰۷) و وب دوگانه مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز (۲۰۱۲ الی ۲۰۱۴) را در پرونده هنری خود دارد. پرز همچنین فاش کرد مشاوره‌هایی که کارگردانان فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی ارائه داده‌اند، به دو موضوع ربط دارد: یک، تاثیری که فعالیت‌های ابرقهرمانانه روی نسخه‌های توبی مگوایر و اندرو گارفیلد مرد عنکبوتی گذاشت؛ دو، مرد شنی و لیزارد چگونه کشته شدند؟

دکتر استرنج در بخشی از دومین تریلر Spider-Man: No Way Home تاکید دارد تمامی ابرشرورهایی که مقابل نسخه تام هالند مرد عنکبوتی قرار می‌گیرند کشته می‌شوند؛ زیرا این اتفاق بخشی از سرنوشت آن‌ها است. از آنجایی که مرد شنی (Spider-Man 3) و لیزارد (The Amazing Spider-Man) از تقابل با مرد عنکبوتی جان سالم به در برده بودند، جمله مزبور بحث‌های زیادی را میان کاربران فضای مجازی به وجود آورد. در حال حاضر نمی‌توان ادعای الکس پرز را تایید کرد؛ زیرا منابع رسمی یا دیگر منابع غیررسمی هنوز واکنشی نشان نداده‌اند. با این حال، مشارکت سم ریمی و مارک وب در ساخت No Way Home دور از ذهن نبوده است. به هر حال، تعدادی از شخصیت‌های فیلم‌هایشان در این اثر حضور دارند.

دنیل ریچمن (Daniel Richtman) یکی از افشاگرهای مشهور صنایع فیلم و سریال است. او اخیرا مدعی شده اسپین‌های آف Spider-Man: No Way Home با محوریت مرد شنی و راینو توسط سونی پیکچرز در دست ساخت بوده و به عنوان بخشی از Sony’s Spider-Man Universe روی پرده نقره‌ای خواهند آمد. در صورتی که اخبار را دنبال نمی‌کنید، باید گفت ارتباط MCU و SSU قطعی شده است.

در پایان، لازم به ذکر است جدیدترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی برای اکران از تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است.


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا