#مهسا_امینی

دومین تریلر Spider-Man: No Way Home: معرفی ۵ ابرشرور قدیمی مردعنکبوتی

بالاخره به صورت رسمی از مولتی‌ورس رونمایی شد

سونی پیکچرز به وعده خود عمل کرده و در جریان یک رویداد ویژه دومین تریلر Spider-Man: No Way Home را برای حاضران پخش کرده است.

جدیدترین نسخه لایو اکشن پیتر پارکر با نقش‌آفرینی تام هالند (Tom Holland) نخستین بار در Captain America: Civil War معرفی شد و پس از آن نه تنها در فیلم‌های مختلفی حضور یافت، بلکه دو فیلم اختصاصی به نام‌های Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: Far From Home دریافت کرد. حالا هم نوبت به سومین اثر اختصاصی رسیده که تحت عنوان Spider-Man: No Way Home شناخته شده و مانند سه اقتباس پیشین توسط جان واتس (Jon Watts) کارگردانی شده است؛ فیلمسازی که قبل از پیوستن به Marvel Cinematic Universe دو فیلم سینمایی Clown و Cop Car را در پرونده هنری خود داشت.

Spider-Man: No Way Home را می‌توان یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های چند سال اخیر سینما توصیف کرد. داستان مدت کوتاهی پس از Spider-Man: Far From Home جریان داشته و در جریان آن شاهد بهم ریختن نظم جهان‌های موازی هستیم. مدت‌ها قبل شایعه شده بود آنتاگونیست‌های فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی در پی اتفاقاتی از جهان خودشان به جهان اصلی انتقال داده شده و برای نسخه تام هالند مرد عنکبوتی دردسر می‌آفرینند؛ شایعه‌ای که به لطف اولین تریلر رسما تایید شد. اگرچه بازگشت آنتاگونیست‌های مزبور هیجان‌انگیز است، هایپ پیرامون فیلم به شایعه دیگری مربوط می‌شود. در صورتی که حق با افشاگران باشند، نسخه‌های توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) هم بازمی‌گردند.

سونی پیکچرز به وعده خود عمل کرد و در جریان یک رویداد ویژه دومین تریلر Spider-Man: No Way Home را به نمایش گذاشت. این ویدیو بیش از ۳ دقیقه زمان داشته و در ابتدا جملات پیتر پارکر به معشوقه‌اش ام جی را می‌شنویم. پروتاگونیست در این بخش تاکید دارد از زمانی که توسط عنکبوت نیش زده شد، تنها یک هفته زندگی عادی داشته است؛ همان برهه زمانی‌ای که ام جی به رازش پی برد. در ادامه پیتر را می‌بینیم که به سراغ دکتر استرنج رفته و شرایط (لو رفتن هویت واقعی مرد عنکبوتی و فشاری که رویش وجود دارد) را شرح می‌دهد. جادوگر هم در پاسخ می‌گوید در صورتی که طلسم را اجرا کند تا مردم اتفاقات چند وقت اخیر را فراموش کنند، مهمانانی (اشاره به آنتاگونیست‌ها) به جهانشان می‌آیند.

پس از اینکه جملات دکتر استرنج پیرامون طلسم و عواقب اجرایش تمام می‌شود، دومین تریلر Spider-Man: No Way Home به سراغ آنتاگونیست‌های حاضر در فیلم رفته و تعدادی از آن‌ها را به تصویر می‌کشد: گرین گابلین، الکترو و دکتر اختاپوس. با توجه به آنچه در ادامه نمایش داده می‌شود، دکتر اختاپوس پس از پی بردن به ماجرا و اینکه به جهان متفاوتی انتقال داده شده، با پیتر و دوستانش تعامل برقرار می‌کند. در حال حاضر نمی‌توان حدس زد تعاملشان تا چه حد بوده و آیا شاهد همکاری میانشان خواهیم بود یا خیر. با رسیدن به نیمه ویدیو، دکتر استرنج یک نکته بسیار مهم را فاش می‌کند: سرنوشت تمامی آنتاگونیست‌ها این است که حین مبارزه با مرد عنکبوتی کشته شوند!

ظاهرا مرگ آنتاگونیست‌ها که برای پیتر پارکر قابل‌پذیرش نیست، باعث می‌شود اختلاف میان او و دکتر استرنج را شاهد باشیم. جادوگر اهمیتی به شخصیت‌های منفی نداده و تنها می‌خواهد اشتباهش را جبران کند. به هر حال، او کسی است که طلسم را اجرا کرد. در نقطه مقابل، پیتر قرار می‌گیرد که به دنبال راه دیگری برای بازگرداندن شرایط به حالت قبل است. در ضمن، نکات قابل‌توجه تریلر به همین موارد خلاصه نشده و دو ابرشرور لیزارد و مرد شنی هم سرانجام نشان داده می‌شوند.

تماشای دومین تریلر Spider-Man: No Way Home قطعا برای طرفداران قدیمی می‌تواند هیجان‌انگیز و در عین حال ناامیدکننده باشد. از یک سو، آنتاگونیست‌های قدیمی را شامل شده و از یک سو، خبری از نسخه‌های توبی مگوایر و اندرو گارفیلد مرد عنکبوتی نیست. البته همچنان امید به ملاقات دوباره‌شان وجود دارد. طبق آنچه در ثانیه‌های پایانی تریلر می‌بینیم، پورتال دوباره باز شده و تعدادی دیگر از شخصیت‌های متعلق به دیگر جهان‌ها قرار است به جهان اصلی بیایند. ممکن است نسخه‌های قدیمی پیتر پارکر در همین بخش به داستان اضافه شوند.

در پایان، لازم به ذکر است جدیدترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی برای اکران از تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است.


guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا