جزئیاتی از داستان احتمالی فیلم انتقام جویان 5 و 6 منتشر شد

قدرتمندترین قهرمانان زمین علیه انجمن کانگ

جزئیاتی از داستان احتمالی فیلم انتقام جویان 5 و 6 منتشر شد پارسا خلیلی ۲۵ ۱۲ مهر ۱۴۰۲ مارول
انتقام جویان 5 و 6

به‌تازگی افشاگری قابل اعتماد که طی چند ماه گذشته با شایعات خود در فضای مجازی خبرساز شده، درباره جزئیات داستان احتمالی فیلم انتقام جویان 5 و 6 صحبت کرده است.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Avengers: Secret Wars که با جان بخشیدن به رویداد کمیکی بزرگ و محبوب جنگ‌های مخفی، فاز ششم دنیای سینمایی مارول و حماسه مولتی‌ورس را به سرانجام می‌رساند، به‌خاطر داستان عظیم و شخصیت‌های بی‌شمارش رسما بزرگترین کراس اور فرانچایز به‌شمار می‌رود. به‌همین منظور استودیو مارول برای وفادار بودن به منبع اصلی و استفاده درست از پتانسیل بالای خط داستانی جنگ‌های مخفی باید گروهی بزرگتر از اندگیم شکل بدهد.

همانطور که از نامش پیداست، Avengers: Secret Wars اقتباسی لایو اکشن از رویداد کمیکی به‌شدت محبوب جنگ‌های مخفی خواهد بود که روایت‌گر داستانی با محوریت فاجعه تلاقی دنیاها (Incursion) است. حالا شاید بپرسید فاجعه تلاقی دنیاها چه ارتباطی با داستان جنگ‌های مخفی دارد؟ قضیه تلاقی دنیاها نتیجه از بین رفتن نظم خط زمانی مقدس در قسمت پایانی سریال لوکی است که نقشی پررنگ در راه اندازی داستان جنگ‌های مخفی دارد.

برای کسانی که نمی‌دانند، مولتی‌ورس یک نظریه کاملا علمی است که طی چند سال اخیر خیلی درباره‌اش تحقیق صورت گرفته است. طبق این نظریه، بی‌نهایت دنیا در موازات با دنیای ما وجود دارند که به‌هیچ وجه روی یکدیگر تاثیر نمی‌گذارند. برای درک بهتر تعریف مولتی‌ورس می‌توان دو خط که در موازای یکدیگر قرار دارند را تصور کرد. آیا این دو خط با یکدیگر برخورد می‌کنند؟ مسلما خیر. خط زمانی مقدس نیز به همین شکل است، در واقع کانگ برای مدتی طولانی تمامی دنیاها و خطوط زمانی مختلف را در موازات یکدیگر نگه داشته بود تا نظم مولتی‌ورس حفظ شود. وقتی کانگ در قسمت پایانی سریال لوکی بدست سیلوی کشته شد، نظم خط زمانی مقدس از بین رفته و درنتیجه‌اش تمامی دنیاها و خطوط زمانی از آن حالت موازی بودن درآمدند. حالا صرف نظر از این موارد، به‌تازگی جزئیات داستان احتمالی انتقام جویان 5 و 6 مثل بمب در فضای مجازی منفجر شده و طرفداران را هیجان‌زده کرده است.

به‌گفته افشاگری قابل اعتماد به‌نام MyTimeToShineHello که قبلا شایعات زیادی مطرح کرده، در فیلم Avengers: The Kang Dynasty، انتقام ‌جویان خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول با شورای کانگ که در سکانس پس از تیتراژ کوانتومانیا دیدیم، مبارزه کرده و از آنها شکست خواهند خورد. سپس در فیلم بعدی یعنی Avengers: Secret Wars سازمان تناقضات زمانی (TVA) نسخه‌ای مولتی‌ورسی از انتقام جویان به رهبری اسپایدرمن توبی مگوایر (Tobey Maguire)، ولورین هیو جکمن (Hugh Jackman) و ددپول رایان رینولدز (Ryan Reynolds) را به مصاف با شورای کانگ و نجات انتقام جویان خط زمانی اصلی خواهند فرستاد.

این سناریو تا حد زیادی با یکی دیگر از شایعات که اخیرا توسط کی سی والش (KC Walsh) مطرح شده، مطابقت دارد. به‌گفته این منبع موثق، در قسمت پایانی سه‌گانه ددپول ماموران سازمان TVA پیرو دستگیری ددپول به‌جرم دستکاری زمان، به دنیاهای نابود شده یا در معرض نابودی سفر می‌کنند تا با شکل دادن گروهی بزرگ متشکل از قدرتمندترین قهرمانان، به جنگ‌های مخفی پایان بدهند و از فروپاشی مولتی‌ورس جلوگیری کنند. ولورین هیو جکمن نیز از خط زمانی منقرض شده فاکس قرن بیستم انتخاب شده که به‌محض منتقل شدن به زندان برای اولین بار با ددپول مواجه می‌شود. در واقع گروه بزرگ متشکل از قدرتمندترین قهرمانان می‌تواند همان نسخه مولتی‌ورسی انتقام جویان باشد که در این جزئیات داستانی آورده شده است.

باید توجه داشته باشید که هیچکدام از این قضایا هنوز به‌صورت رسمی توسط استودیو مارول یا سایر منابع خبری تایید نشده‌اند. به‌همین خاطر طرفداران فعلا نباید انتظارات خود را بالا ببرند.

فیلم‌های به‌شدت مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars با اکران در تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) و ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶)، حماسه مولتی‌ورس را به‌سرانجام رسانده و به احتمال زیاد دنیای سینمایی مارول را ریبوت خواهند کرد.

4.1 24 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا