با ۲ میلیون تومان چه گوشی‌هایی می‌توان در بازار ایران خرید؟

چند پیشنهاد ارزان قیمت

با ۲ میلیون تومان چه گوشی‌هایی می‌توان در بازار ایران خرید؟ تیم سرگرمی ۰ ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ مقالات فناوری
گوشی زیر دو میلیون قیمت گوشی

قیمت گوشی به شدت بالا رفته و کمتر گوشی می‌توان پیدا کرد که بهایی زیر دو میلیون تومان داشته باشد. با این حال در این مقاله قصد داریم گوشی‌های که در این رنج قیمتی‌ هستند را معرفی کنیم.

قیمت گوشی‌های بالارده هم‌اکنون بیش از ۲۰-۳۰ میلیون تومان است و بهای گوشی‌های میان‌رده هم حالا به بیش از ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

در این میان بیشتر کاربران فقط امکان خرید گوشی‌های زیر ۵ میلیون تومان را دارند که این ارقام برای بسیاری نیز زیاد است.

پیشتر گوشی‌های رنج ۳ میلیونی را معرفی کردیم، سپس به گوشی‌هایی پرداختیم که زیر ۵ میلیون تومان قیمت داشتند و بعدها گوشی‌های ۷ تا ۱۰ میلیونی را معرفی کردیم.

اما حالا به گوشی‌ هایی می‌پردازیم که زیر دو میلیون تومان قیمت دارند و تعدادشان هم خیلی زیاد نیست.

سامسونگ

A01 core

از برند سامسونگ فقط یک مدل گوشی وجود دارد که بهایی حدود دو میلیون تومان دارد. این گوشی مدل A01 core است.

قیمت گوشی سامسونگ A01

صفحه نمایش A01 core حدود ۵.۳ اینچی است، یک گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد.

این گوشی به دوربین اصلی ۸ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی مجهز شده است.

هواوی

آنر 7s

گوشی بعدی از سری گوشی های زیر دو میلیون تومان از برند آنر هواوی است.

آنر 7s قیمت گوشی

این گوشی هم صفحه نمایش ۶.۰۹ اینچی دارد، سه گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی دارد و به دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی مجهز شده است.

قیمت این گوشی در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

نوکیا

C10

اما نوکیا بیشترین تعداد گوشی های زیر دو میلیون تومان را دارد. که C10 یکی از آنهاست؛ این گوشی به صفحه نمایش ۶.۵۲ اینچی مجهز شده، یک گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد، از دوربین اصلی ۵ مگاپیکسلی و دوربین ۵ مگاپیکسلی سلفی بهره می‌برد و با قیمت یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان در بازار موجود است.

نوکیا C10  قیمت گوشی

C1

گوشی C1 نیز در رده گوشی های زیر دو میلیون تومان بازار قرار دارد. این گوشی هم از برند نوکیا است و به صفحه نمایش ۵.۴۵ اینچی، یک گیگابایت حافظه رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی مجهز شده و از دوربین اصلی ۵ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

این گوشی یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان قیمت دارد.

گوشی زیر دو میلیون قیمت گوشی

C2

C2 نیز یکی دیگر از گوشی‌ های نوکیاست که به صفحه نمایش ۵.۷ اینچی، یک گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی مجهز شده و از دوربین سلفی و اصلی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

قیمت این گوشی در حال حاضر یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان در بازار موجود است.

C3

C3 آخرین گوشی با این رنج قیمتی است که از صفحه نمایش ۵.۹۹ اینچی، دو گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی در بازار موجود است.

گوشی زیر دو میلیون قیمت گوشی

این گوشی دوربین ۸ مگاپیکسلی اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی دارد و با قیمت یک میلیون ۷۸۰ هزار تومان هم اکنون در بازار معامله می‌شود.

همانطور که در بالا هم گفته شده، تعداد گوشی هایی که کمتر از ۲ میلیون تومان قیمت دارند در بازار زیاد نیست، این در حالی است که تا چند سال پیش با دو میلیون تومان می‌شد یک گوشی پرچمدار تهیه کرد.

اما بالا رفتن قیمت گوشی از یک طرف و کم شدن ارزش پول ریال از سوی دیگر باعث شد تا قیمت گوشی نجومی شود.

قیمت‌هایی که در این گزارش ارایه شده، مربوط به نیمه‌ی اول شهریور ماه ۱۴۰۰ است و پیش‌بینی دقیقی برای بالا یا پایین رفتن قیمت گوشی وجود ندارد و حتی با تصویب قوانین جدید برای رجیستری گوشی‌ها هنوز مشخص نیست که این طرح جدید چه تاثیری بر بازار موبایل کشورمان خواهد داشت؛ بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده چه اتفاقی در بازار خواهد افتاد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا