1%
  • 0/10

افزایش دو برابری هزینه رجیستری برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار

گوشی گران می‌شود

افزایش دو برابری هزینه رجیستری برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار ۰ ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
هزینه رجیستری

لیست قیمتی از هزینه رجیستری گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار منتشر شده که حکایت از افزایش دو برابری بهای ثبت دستگاه‌های تلفن همراه در شبکه موبایل کشور دارد.

ایران یکی از پرتلاطم‌ترین بازارهای موبایل دنیا را دارد و از سال‌های ۸۵-۸۶ با ورود کالای قاچاق به بازار کشور، این نابسامانی هر روز بیشتر شده تا جایی که طی سال‌های اخیر مدام شاهد افزایش نجومی قیمت‌ها هستیم.

طی یکی دو روز گذشته لیست قیمتی از رجیستری گوشی منتشر شده که ارقام درج شده در آن برای گوشی‌های بالا رده شوکه کننده است.

بر اساس لیست منتشر شده، برای گوشی‌هایی که قیمتی کمتر از ۶۰۰ دلار دارند، هزینه رجیستری تغییر چندانی ندارد، اما گوشی‌هایی که بیشتر از این رقم قیمت دارند، بهای ثبت گوشی در شبکه تلفن همراه کشور تقریبا دو برابر شده است.

بر این اساس هزینه رجیستری گوشی‌های آیفون ۱۳ پرومکس تا پیش از این حدود ۱۰ میلیون تومان بود، از دیروز این قیمت تقریبا دو برابر شده و به بیش از ۱۹ میلیون تومان افزایش یافته است.

آیفون ۱۲ پرو مکس که تا هفته پیش حدود ۷ میلیون تومان بود حالا قیمتی بیش از ۱۳ میلیون تومان دارد.

آیفون 13 با قیمت جهانی ۶۵۰ دلار هم‌اکنون با قیمت بالای ۱۱ میلیون تومان رجیستر می‌شود و هزینه ثبت گوشی آیفون ۱۳ پرو در سامانه همتا حدود ۱۴.۵ میلیون تومان است.

گوشی‌های سامسونگ نیز مشمول چنین افزایش قیمتی شده‌اند که می‌توان به گلکسی S23 اولترا اشاره کرد؛ هزینه رجیستری این گوشی هم‌اکنون ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شود و گلکسی S22 اولترا با قیمت بیش از ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رجیستر می‌شود.

ثبت گلکسی S22 در شبکه تلفن همراه کشور حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد و گوشی‌های Z flip 4 و Z fold 4 هم به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۳۰۰ و ۱۹ میلیون تومان رجیستر می‌شوند.

باید به این نکته اشاره کنیم که علاوه بر ارقام درج شده در این خبر، هر کدام از گوشی‌ها برای ثبت در سامانه همتا مشمول عوارض و هزینه گمرکی نیز می‌شود.

بر اساس این گزارش، ظاهرا این هزینه‌ها تا لحظه انتشار خبر اعمال نشده، اما انتظار می‌رود تا یکی دو روز آینده قیمت گوشی به‌خصوص موبایل‌های بالارده با افزایش زیادی همراه شود. بر این اساس توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید گوشی دارید، زودتر اقدام کنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments