1%
  • 0/10

قیمت آیفون ۱۳ در بازار ایران

قیمت آیفون ۱۷ مهر ۱۴۰۱

قیمت آیفون ۱۳ در بازار ایران ۵ ۱۷ مهر ۱۴۰۱ اخبار فناوری کپی لینک
قیمت آیفون ۱۳

اپل شهریور ماه آیفون ۱۳ را معرفی کرد، حالا این گوشی به بازار عرضه شده نسخه‌های مختلف آن با قمیت‌های متفاوتی در دسترس است. اما اینکه این گوشی با چه قیمتی در بازار کشورمان موجود است، یکی از بحث‌های روز است. در این مقاله به قیمت آیفون ۱۳ در بازار ایران می‌پردازیم.

پارسال آیفون ۱۲ که تغییرات زیادی نسبت به نسل قبلی داشت، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت تا آنجا که این گوشی به یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های سال تبدیل شد.

آیفون ۱۲ به ترتیب برای نسخه‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت ۷۹۹، ۸۴۹ و ۹۴۹ دلار قیمت‌گذاری شد.

آیفون ۱۲ پرو نیز ۹۹۹، ۱۱۴۹ و ۱۳۴۹ دلار قیمت داشت و در نهایت آیفون ۱۲ پرو مکس با قیمت‌های ۱۰۹۹، ۱۲۴۹ و ۱۴۴۹ عرضه شد.

با توجه به قیمت‌های اعلام شده و با احتساب قیمت دلار در ایران ارزان‌ترین مدل آیفون ۱۲، حدود ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و گران‌ترین آن‌ها حداقل ۴۶ میلیون و  ۴۰۰ هزار تومان البته بدون در نظر گرفته هزینه‌ی رجیستری و مالیات، قیمت گذاری شد.

از آنجا که گوشی‌ها معمولا از کشور امارات به ایران وارد می‌شوند، پیش از عرضه، قیمت این گوشی را با توجه به عرضه‌ی آن در بازار امارات و تبدیل آن به ریال محاسبه کردیم.

اپل قیمت آیفون ۱۳ مینی را ۷۳۰ دلار اعلام کرد که این گوشی در امارات متحده با قیمت ۸۱۷ دلار عرضه شد و با تبدیل بهای آن را به ریال، پیش‌بینی می‌شد که این گوشی با قیمت ۲۷ میلیون تومان در بازار کشورمان عرضه شود.

آیفون ۱۳ نیز ۸۳۰ دلار تخمین زده شده که در بازار امارات متحده قیمتی برابر ۹۲۷ دلار داشت و پیش بینی می‌شد این گوشی در بازار کشورمان با قیمت حدود ۳۱ میلیون تومان به فروش برسد.

قیمت آیفون ۱۳ پرو نیز ۱۰۰۰ دلار اعلام شد که در بازار کشور امارات ۱۱۴۴ دلار به فروش رسید و با تبدیل این نرخ به ریال قیمتی که برای این گوشی در بازار ایران پیش‌بینی می‌شد برابر ۳۸ میلیون تومان بود.

اما آیفون ۱۳ پرو مکس که در سایت رسمی اپل ۱۱۰۰ دلار قیمت گذاری شد، در بازار امارات ۱۲۸۰ دلار به فروش رسید و پیش‌بینی می‌شد با نرخ حدود ۴۲ میلیون تومان به فروش برسد.

قیمت‌ها بر اساس پیش بینی سایت سرگرمی است و همه‌ی نرخ‌ها بر مبنای نسخه‌ی پایه ۱۲۸ گیگابایتی به اضافه هزینه‌ی گمرکی و مالیات در نظر گرفته شده است.

البته برخی از سایت‌های داخلی گوشی آیفون ۱۳ پرومکس را با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان هم پیش‌فروش کردند که نسبت به نسل‌های پیشین قیمت بسیار بالاتری داشت؛ البته قیمت‌های فضایی در کشورمان خیلی هم دور از انتظار نیست و از آنجا که بازار ایران همیشه مستعد نابسامانی است فروش آیفون با قیمت نجومی در این اوضاع نابسامان اقتصادی خیلی عجیب نیست.

سال گذشته بالاترین قیمتی که آیفون ۱۲ به فروش رسید ۶۰ میلیون تومان بود. 

از آنجا که آیفون یکی از گران‌ترین گوشی‌های موجود در بازار است و قیمت آن بر اساس نرخ ارز بالا و پایین می‌شود، هر هفته قیمت آیفون ۱۳ را در بازار ایران به‌روزرسانی می‌کنیم تا کاربران اگر به دنبال خرید این گوشی هستند، از قیمت به‌روز آن باخبر شوند.

مدل قیمت
آیفون 13 (۱۲۸ گیگابایت)۳۹،۲۰۰،۰۰۰ تومان
آیفون 13 (۲۵۶ گیگابایت)۳۸،۶۰۰،۰۰۰ تومان
آیفون 13 (۵۱۲ گیگابایت) (ACTIVE)-
آیفون 13 Pro (۱ ترابایت) -
آیفون 13 Pro (۵۱۲ گیگابایت) ۵۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان
آیفون 13 Pro (۲۵۶ گیگابایت) ۴۹،۰۰۰،۰۰۰ تومان
آیفون 13 پرو (۱۲۸ گیگابایت)۴۵،۷۰۰،۰۰۰ تومان
آیفون 13 پرومکس (۱ ترابایت) ۷۲ تا ۶۹.۵۰۰.۰۰۰ تومان
آیفون 13 پرومکس (۵۱۲ گیگابایت)۶۴.۷۰۰.۰۰۰ تومان
آیفون 13 پرومکس (۲۵۶ گیگابایت) ۵۳،۱۰۰،۰۰۰ تومان
آیفون 13 پرومکس (۱۲۸ گیگابایت) ۴۹،۱۰۰،۰۰۰ تومان
آیفون 13 مینی (۱۲۸ گیگابایت)۳۹.۵۰۰.۰۰۰ تومان
آیفون 13 مینی (۲۵۶ گیگابایت) (ACTIVE)۴۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان
آیفون ۱۳ مینی (۵۱۲ گیگابایت) (Active)۴۲.۵۰۰.۰۰۰ توماننظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments