1%
  • 0/10

گوشی زیر ۵ میلیون تومان | معرفی گوشی‌های اقتصادی موجود در بازار: به‌روزرسانی

با ۵ میلیون تومان چه گوشی‌هایی می‌توان خرید

گوشی زیر ۵ میلیون تومان | معرفی گوشی‌های اقتصادی موجود در بازار: به‌روزرسانی ۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ مقالات فناوری کپی لینک
گوشی زیر ۵ میلیون

گوشی‌های میان‌رده این روزها به گوشی‌های اطلاق می‌شود که قیمتی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان داشته باشند، به این ترتیب گوشی زیر ۵ میلیون تومان در رده‌های اقتصادی قرار می‌گیرد.

یکی از مشکلاتی که این روزها خانواده‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، خرید گوشی‌ و تبلت اقتصادی است که معمولا تعداد کالاهایی که قیمتی زیر ۵ میلیون تومان داشته باشند یا بسیار کمیابند یا کلا نایاب هستند.

پیشتر گوشی‌هایی که قیمتی کمتر از دو میلیون تومان داشتند را معرفی کردیم و بعد از آن به معرفی گوشی‌هایی با رنج قیمتی حدود ۳ میلیون تومان پرداختیم؛ در این مقاله قصد داریم گوشی‌های زیر ۵ میلیون تومان را معرفی کنیم.

سامسونگ

در میان گوشی‌های سامسونگ فقط چند مدل که رنج قیمتی بین ۳ تا ۵ میلیون تومان دارند، موجود است. این گوشی‌ها شامل سری A و M می‌شود که در زیر به آنها می‌پردازیم.

M11

M11 سامسونگ یک گوشی با نمایشگر بزرگ ۶.۴ اینچی است؛ سه گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی دارد و از دوربین سه‌گانه ۱۳، ۵ و ۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی دارد.

این گوشی قیمتی حدود چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد.

A10 S

گوشی A10 S سامسونگ نیز در رده محصولات اقتصادی قرار می‌گیرد. این گوشی که حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد، از نمایشگر ۶.۲ اینچی، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد و دارای دوربین دوگانه ۱۳ و ۲ مگاپیکسلی است و از دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی برخوردار است.

گلکسی A01

گلکسی A01 با صفحه نمایش ۵.۷ اینچی، دو گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین دوگانه‌ی ۱۳ و دو مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی، حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

گوشی زیر ۵ میلیون

 گلکسی A11

گلکسی A11 گوشی اقتصادی بعدی سامسونگ است که نمایشگر ۶.۴ اینچی، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی و دوربین سه گانه‌ی ۱۳، ۵ و دو مگاپیکسلی دارد و از دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد. این گوشی چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

گلکسی A2 CORE

یکی دیگر از محصولات اقتصادی سامسونگ، گلکسی A2 CORE است. این گوشی که قیمتی حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دارد، از نمایشگر ۵ اینچی، یک گیگابایت رم و ۱۶ یا ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی برخوردار است.

دوربین اصلی این دستگاه ۵ مگاپیکسلی است و از دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

هواوی

در میان محصولات هواوی کمتر گوشی زیر ۵ میلیون تومان می‌توان یافت و بیشتر محصولاتی که در این رنج قیمتی قرار می‌گیرند از برند آنر هستند.

Y6 prime

گوشی Y6 prime که قیمتی برابر ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارد، از صفحه نمایش ۶.۰۹ اینچی، حافظه‌ی داخلی ۳۲ گیگابایتی و دو گیگابایت رم، دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

Y6s

Y6s نیز از نمایشگر ۶.۰۹ اینچی، سه گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره می‌برد و دوربین‌های اصلی و سلفی آن با مدل قبلی تفاوتی ندارد. اما این گوشی با قیمتی حدود چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در دسترس خریداران قرار دارد.

 Y5

Y5 از نمایشگر ۵.۷۱ اینچی برخوردار است. این گوشی دو گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارد و از دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

این دستگاه با قیمت حدود ۴ میلیون تومان در بازار موجود است.

آنر 7s

آنر 7s نمایشگر ۵.۴۵ اینچی دارد، به دو گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز شده و از دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

این دستگاه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

آنر 8A

آنر 8A با نمایشگر ۶.۰۹ اینچی، سه گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی، قیمتی حدود چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان دارد.

گوشی زیر ۵ میلیون

آنر 8S

گوشی آنر 8S نمایشگر ۵.۷۱ اینچی دارد، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و دوربین ۵ مگاپیکسلی سلفی از دیگر ویژگی‌های این دستگاه است. این گوشی با قیمت چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم‌اکنون در فروشگاه‌های هواوی موجود است.

آنر 9A

گوشی آنر 9A آخرین محصول از رده‌ی اقتصادی برند هواوی است. این گوشی که هم‌اکنون قیمتی حدود ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دارد، از صفحه نمایش بزرگ ۶.۳ اینچی، سه گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین سه گانه‌ی ۱۳، ۵ و دو مگاپیکسلی بهره می‌برد و از دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی برخوردار است.

نوکیا

Nokia 3.2

نوکیا ۳.۲ یکی از گوشی‌های پارسال این برند است؛ به نمایشگر ۶.۲۶ اینچی، دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی مجهز شده و از دو گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره می‌برد.

این گوشی با قیمت حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار موجود است.

نوکیا ۲.۲

Nokia 2.2

گوشی نوکیا ۲.۲ با صفحه نمایش ۵.۷۱ اینچی، دارای دو گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی است و از دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی بهره می‌برد. این گوشی سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

Nokia 2.3

نوکیا ۲.۳ دارای نمایشگر ۶.۲ اینچی، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی است و از دوربین دوگانه‌ی ۱۳ و ۲ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

این دستگاه به قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار موجود است.

موتورولا

Moto E6 PLAY

موتو E6 پلی گوشی ۵.۵ اینچی موتورولا است که با وجود دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

G8 power Lite

Moto E6 Plus

موتو E6 پلاس صفحه نمایش بزرگتری از E6 پلی دارد؛ این گوشی نمایشگر ۶.۱ اینچی، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارد و از دوربین دوگانه‌ی ۱۳ و ۲ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد. قیمت این گوشی چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

One Macro

وان ماکرو گوشی ۶.۲ اینچی موتورولا است که چهار گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارد، از دوربین سه‌گانه‌ی ۱۳، ۲ و ۲ مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند و به دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی مجهز شده است. این گوشی نسبت به ویژگی‌هایی که دارد با قیمت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نسبت به سایر گوشی‌هایی که در این رنج قیمت هستند، گزینه‌ی مناسب‌تری به شمار می‌رود.

G8 power Lite

گوشی G8 پاور لایت موتورولا نیز مثل وان ماکرو از نمایشگر بزرگ ۶.۵ اینچی، چهار گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و دوربین سه‌گانه‌ی ۱۶، ۲ و ۲ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی بهره می‌رد. این گوشی ۵ میلیون تومان قیمت دارد.

شیائومی

در میان گوشی‌های شیائومی فقط دو مدل گوشی زیر ۵ میلیون تومان وجود دارد که در رده‌ی اقتصادی قرار می‌گیرند.

ردمی 9A

گوشی ردمی 9A شیائومی دارای نمایشگر ۶.۵۳ اینچی، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی است.

این گوشی با قیمت حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان در بازار موجود است.

ردمی ۹C

ردمی 9C

گوشی ردمی 9C آخرین گوشی اقتصادی زیر ۵ میلیون از برند شیائومی است. این گوشی هم همانند 9A دارای نمایشگر ۶.۵۳ اینچی و دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی است اما دوربین این دستگاه سه گانه ۱۳، ۲ و ۲ مگاپیکسلی است و از دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

قیمت این گوشی هم حدود ۵ میلیون تومان است.

به‌روزرسانی

با توجه به کاهش نرخ ارز در بازار، از یکی دو هفته‌ی پیش قیمت گوشی هم تا حدودی کاهش یافته است؛ بر این اساس قیمت گوشی‌هایی که در این مقاله اواخر مهرماه منتشر شده بود را به‌روزرسانی می‌کنیم و برخی از گوشی ‌هایی که حالا قیمت‌شان به زیر ۵ میلیون تومان رسیده را در ادامه ارایه می‌کنیم.

سامسونگ

M21

گوشی M21 با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی حالا قیمتی حدود ۵ میلیون تومان دارد.

این گوشی صفحه نمایش ۶.۴ اینچی به همراه دوربین سه‌گانه‌ی ۴۸، ۸ و ۵ مگاپیکسلی دارد.

M11

M11 گوشی بعدی سامسونگ است که حالا با قیمت ۴ میلیون و ۷۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. این گوشی سه گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی دارد و از دوربین سه‌گانه با سنسورهای ۱۳، ۵ و ۲ مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند.

A10s

گوشی A10s که اواخر مهرماه با قیمت چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در دسترس بود حالا با تقریبا یک میلیون تومان افت قیمت، با بهای ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

A01 

A01 نیز با افت قیمت ۹۰۰ هزار تومانی حالا با قیمت ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان در بازار موجود است.

A11

A11 نیز با افت قیمت بیش از یک میلیون تومانی همراه شده و هم‌اکنون با بهای ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

A12

A12 با صفحه نمایش ۶.۵ اینچی، ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی از دوربین ۴ گانه‌ با سنسورهای ۴۸، ۵، ۲ و ۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

این گوشی قیمتی حدود ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان دارد.

A21s

A21s نیز جزو گوشی‌هایی است که حالا به رنج قیمت زیر ۵ میلیون تومان رسیده است. این گوشی دارای صفحه نمایش ۶.۵ اینچی و دوربین چهارگانه‌ با سنسور ۴۸، ۸، ۲ و ۲ مگاپیسکلی است.

گوشی A21s با توجه به میزان حافظه‌ی داخلی و رم آن که از دو، سه، چهار و شش گیگابایت رم و ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی با قیمت‌ ۴ میلیون و ۲۸۰ تا ۵ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان در بازار موجود است.

 هواوی

Y7a

گوشی Y7a با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت، قیمتی معادل ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان دارد.

این گوشی نمایشگر 6.67 اینچی دارد و از دوربین چهارگانه با سنسور ۴۸، ۸، ۲ و ۲ پیکسلی برخوردار است.

Y7 P

Y7 P گوشی دیگر هواوی است که حالا قیمتی کمتر از ۵ میلیون تومان در بازار موجود است.

این گوشی صفحه نمایش ۶.۳۹ اینچی دارد و از ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد.

این گوشی همچنین از دوربین سه گانه با سنسور ۴۸، ۸ و ۲ پیکسلی بهره می‌برد.

قیمت Y7 P در بازار این روزها چهار میلیون و ۴۰ هزار تومان است.

Y8 S

Y8 S صفحه نمایش ۶.۵ اینچی به اضافه‌ی ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارد و به دوربین اصلی دوگانه ۴۸ و ۲ مگاپیکسلی مجهز شده است.

این گوشی با قیمت ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان در بازار موجود است.

Y8 P

Y8 P که ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارد از صفحه نمایش ۶.۳ اینچی و دوربین سه گانه ۴۸، ۸ و ۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد. این گوشی هم‌اکنون با قیمت ۴ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان موجود است.

Y6 P

Y6 P گوشی بعدی هواوی در رده‌ی گوشی های زیر ۵ میلیون تومان است. این گوشی که ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارد، از صفحه نمایش ۶.۳ اینچی، دوربین سه گانه‌ی ۱۳، ۵ و دو مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند و هم‌اکنون قیمتی برابر ۴ میلیون تومان دارد.

Y6 S

Y6 S نیز با صفحه نمایش ۶.۰۹ اینچی، ۳ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دارای دوربین ۱۳ مگاپیکسلی است.

قیمت این گوشی هم‌اکنون ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

آنر  8 A

آنر 8A با نمایشگر ۶.۰۹ اینچی، سه گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین ۱۳ مگاپیکسلی اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی قیمتی برابر ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان دارد.

آنر  9 A

گوشی آنر 9 A از صفحه نمایش بزرگ ۶.۳ اینچی، سه گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، دوربین سه گانه‌ی ۱۳، ۵ و دو مگاپیکسلی بهره می‌برد و از دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی برخوردار است. چهار میلیون و حدود ۱۰۰ هزار تومان قیمت این روزهای این گوشی در بازار است.

نوکیا

N 5.3

N 5.3 یکی از بهترین گوشی‌ های نوکیا با قیمت زیر ۵ میلیون تومان است که با ۶ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، نمایشگر ۶.۵۵ اینچی، دوربین چهارگانه‌ی ۱۳، ۵، ۲ و ۲ مگاپیکسلی قیمتی معادل ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارد.

N 3.2

نوکیا N 3.2 که قیمتی معادل ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دارد، دارای سه گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی است و از نمایشگر ۶.۲۶ اینچی و دوربین ۱۳ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

N 2.4

قیمت گوشی N 2.4 نوکیا این روزها ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

موتورولا

موتو E6 PLUS

موتو E6 PLUS که پیشتر در همین مقاله معرفی شده بود و قیمتی معادل ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان داشت حالا با افت قیمتی حدود ۳۵۰ هزار تومان، به بهای ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

ONE MACRO

موتو وان ماکرو نیز با افت قیمتی ۴۰۰ هزار تومانی همراه شده و حالا با قیمت ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار موجود است.

موتو G8 POWER LITE

موتو G8 نیز از چند ماه پیش تا کنون با افت قیمت ۶۰۰ هزار تومانی حالا در رده گوشی های زیر ۵ میلیون تومان قرار گرفته و با بهایی معادل ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

شیائومی

ردمی 9A

در میان گوشی های زیر ۵ میلیون تومان شیائومی ردمی 9A با کاهش قیمت یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومانی روبه‌رو شده و حالا به قیمت ۳۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

ردمی 9C

ردمی 9C نیز با کاهش قیمت حدود یک میلیون تومانی، هم‌اکنون قیمتی معادل ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان دارد.

ردمی 9

ردمی 9 یکی دیگر از گوشی‌ های زیر ۵ میلیون تومان شیائومی است؛ این گوشی با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، قیمتی برابر چهار میلیون تومان دارد که بنابر رنگ و حافظه‌ی داخلی و رم، قیمت آن بین ۳ میلیون و ۶۰۰ تا ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان متغیر است.

نوت 8

نوت 8 شیائومی نیز با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی حالا با رقم ۴ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان معامله می‌شود.

نوت ۹

نوت ۹ هم با ۳ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی قیمتی معادل ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments