برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

همه گوشی‌های آیفون ۱۴ قاچاق هستند

همتا: هیچ آیفون جدیدی به شکل رسمی وارد بازار کشور نشده است

همه گوشی‌های آیفون ۱۴ قاچاق هستند ۰ ۰۷ آبان ۱۴۰۱ اخبار فناوری کپی لینک
گوشی آیفون ۱۴

سامانه همتا اعلام کرده که همه گوشی های آیفون ۱۴ موجود در بازار قاچاق هستند چرا که این مدل گوشی‌ها هنوز به شکل رسمی وارد بازار کشور نشده‌اند.

بر اساس گزارش سامانه همتا، از آنجا که گوشی‌های آیفون جدید هنوز به شکل قانونی وارد کشور نشده‌اند، کلیه مدل‌های امسال که در بازار موجودند، قاچاق هستند.

سامانه همتا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تاکنون هیچ گوشی آیفون مربوط به سال ۲۰۲۲ در هیچ رویه‌ای رجیستر نشده است و گوشی‌های موجود در بازار قاچاق محسوب می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است:

پیرو اخبار ضدونقیض در رسانه‌ها و سوالات مکرر مخاطبان در مورد وضعیت آیفون ۱۴، به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم واردات قانونی این مدل از گوشی‌ها، کلیه گوشی‌های آیفون ۱۴ بازار قاچاق هستند. لذا به کلیه واحدهای صنفی اکیداً توصیه می‌شود تا زمان تعیین تکلیف وضعیت واردات قانونی آیفون ۱۴ از خریدوفروش آن خودداری نمایند. متأسفانه واحدهای صنفی متخلف با وعده و وعید، این گوشی‌ها را به مردم می‌فروشند که ضروری است اتحادیه‌های مربوطه و نهادهای نظارتی با آن‌ها برخورد کنند. لازم به ذکر است در استعلام اصالت سامانه همتا، قاچاق بودن این گوشی‌ها اعلام می‌شود. استعلام اصالت از طریق ارسال شناسه ۱۵ رقمی IMEI به سامانه همتا از درگاه‌های کد دستوری #۷۷۷۷*، سایت hamta.ntsw.ir و اپلیکیشن همتا امکان‌پذیر است. شناسه IMEI با شماره‌گیری کد دستوری #۰۶#* روی دستگاه یا از روی جعبه قابل ملاحظه است. همچنین، قاچاق بودن این گوشی‌ها به محض قرار دادن سیم‌کارت در قالب پیامک از طرف سامانه همتا اعلام می‌شود.

پیشتر نیز خبرهایی مبنی بر عدم آنتن‌دهی گوشی‌های آیفون جدید منتشر شد که باعث نگرانی بسیاری از کاربران شده بود.

با این حال بسیاری از کاربران با اینکه احتمال قطع شدن و عدم اتصال به شبکه‌ی موبایل کشور وجود دارد اقدام به خرید این گوشی‌های گران‌قیمت می‌کنند.

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که سامانه همتا برای رجیستری گوشی‌های آیفون ۱۴ چه تصمیمی اتخاذ می‌کند، چراکه در صورت رجیستر نشدن این گوشی‌ها مشکلات بسیاری به‌وجود خواهد آمد. 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments