آیا نسخه جدید بازی Parasite Eve در دست ساخت قرار دارد؟

بازگشت یک مجموعه ترسناک محبوب دیگر

آیا نسخه جدید بازی Parasite Eve در دست ساخت قرار دارد؟ عرفان بدری ۰ ۰۴ آبان ۱۴۰۱ اخبار بازی
نسخه جدید بازی Parasite Eve

اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) هم قصد احیای یکی از مجموعه بازی‌های ترسناک خود را دارد و در حال ساخت نسخه جدید بازی Parasite Eve است.

یکی از مجموعه بازی‌های ترسناک قدیمی شرکت اسکوئر انیکس برای بیش از یک دهه است که در سکوت بوده و در این مدت هیچ نسخه جدیدی از آن منتشر نشده است، اما ثبت یک نام تجاری جدید باعث شده تا بسیاری از بازیکنان به توسعه نسخه جدیدی از این مجموعه محبوب امیدوار شوند.

این طور که به نظر می‌رسد، نسل نهم کنسول‌ها را باید نسل احیای ژانر ترسناک نامید، چون که بعد از سال‌ها دوباره توجه به این ژانر زیاد شده و بسیاری از شرکت‌ها در حال احیای مجموعه‌های بازی ترسناک قدیمی خود هستند. مجموعه بازی‌های Resident Evil مدتیست که دوباره با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد و موفقیت نسخه‌های اخیر آن باعث شده تا توسعه‌دهندگان مختلف به فکر ساخت نسخه‌های جدیدی از سری بازی‌های قدیمی و باسابقه خود بیفتند. بعد از سال‌ها انتظار قرار است شاهد بازگشت مجموعه‌های محبوبی از جمله Silent Hill ،Dead Space و Alone in the Dark باشیم، اما به نظر می‌رسد که این پایان کار نیست و شرکت اسکوئر انیکس هم قصد ساخت نسخه جدید بازی Parasite Eve را دارد.

این طور که رسانه Gematsu گزارش داده است، شرکت اسکوئر انیکس به تازگی یک علامت تجاری جدید را با نام Symbiogenesis به ثبت رسانده است. اما این نام تجاری چرا این قدر مهم است و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و اصلا چه ربطی به نسخه جدید بازی Parasite Eve دارد؟ با کمی تحقیق درباره معنی این نام که در فارسی درون‌همزیستی ترجمه شده، می‌فهمیم که سیمبیوژنز یعنی ادغام دو ارگانیسم مجزا برای تشکیل یک ارگانیسم جدید و این موضوع اصلی مجموعه Parasite Eve است.

اولین نسخه از مجموعه بازی‌های Parasite Eve که با الهام از رمانی ژاپنی با همین نام ساخته شده است، ابتدا در سال ۱۹۹۸ عرضه شد. بعد از آن هم دنباله‌ای در سال ۲۰۰۰ (در ژاپن در سال ۱۹۹۹) برای این عنوان منتشر شد. در ادامه برای مدت قابل توجهی این سری به سکوت رفت تا این که نهایتا در سال ۲۰۱۱ (در ژاپن سال ۲۰۱۰) سومین نسخه اصلی از این مجموعه با نام The 3rd Birthday برای کنسول دستی پی‌اس‌پی (PSP) در دسترس قرار گرفت.

در مورد دلیل این که چرا جدیدترین بازی از مجموعه Parasite Eve ممکن است Symbiogenesis نام بگیرد، یکی از منابع خبری آگاه و معتبر با نام کاربری Dusk Golem در توییتر گفته است که شرکت اسکوئر انیکس دیگر حقوق مربوط به ساخت بازی از رمان Parasite Eve را نام ندارد، با اینحال این شرکت حق استفاده از برداشت خود و محتوای بازی‌ها را از جمله شخصیت اصلی آن یعنی آیا بریا (Aya Brea) را دارد.

هنوز مشخص نیست که چقدر طول می‌کشد تا شاهد معرفی رسمی این بازی باشیم. ممکن است حتی تازه مراحل اولیه ساخت این اثر شروع شده باشد، حتی امکان این که اصلا نسخه جدید بازی Parasite Eve در حال ساخت نباشد و علامت تجاری Symbiogenesis به آن ربطی نداشته باشد هم وجود دارد. بنابراین در این مقطع زمانی برای گرفتن جواب سوالتمان تنها باید منتظر بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا