اطلاعات جدیدی از فیلمنامه اولیه مرد مورچه‌ای منتشر شد

ادگار رایت چشم انداز متفاوتی داشت

فیلمنامه اولیه مرد مورچه‌ای

کولبی پارکر جونیور (Colby Parker Jr) در مصاحبه اخیر خود با وب سایت The Direct اطلاعات جدیدی را از فیلمنامه اولیه مرد مورچه‌ای (Ant-Man) منتشر کرده است.

مرد مورچه‌ای یکی از مهمترین شخصیت‌های Marvel Cinematic Universe به شمار می‌رود؛ شخصیتی که اگر نبود، اتفاقات فیلم Avengers: Endgame بدون شک طور دیگری رقم می‌خورد. در ضمن، نسخه لایو اکشن اسکات لنگ با فیلم Ant-Man به کارگردانی پیتون رید (Peyton Reed) معرفی شد و در ادامه دو اقتباس سینمایی دیگر با نام‌های Ant-Man and the Wasp و Ant-Man and the Wasp: Quantumania دریافت کرد.

سال‌ها پیش از اینکه پایتون رید وظیفه کارگردانی Ant-Man را بر عهده بگیرد، ادگار رایت (Edgar Wright) قرار بود این فیلم را جلوی دوربین ببرد. او در سال ۲۰۰۶ میلادی رسماً وظیفه کارگردانی و نویسندگی را بر عهده گرفت. رایت در ادامه نه تنها فیلمنامه را تکمیل، بلکه بخشی از فیلم مورد نظر را بصورت آزمایشی فیلمبرداری کرد و در رویداد کامیک کان ۲۰۱۲ برای گروهی از حاضران به نمایش گذاشت؛ ویدیویی که حال و هوای فیلم Hot Fuzz را داشت و کاملاً متفاوت از دیگر آثار MCU بود.

کولبی پارکر جونیور یک تدوینگر بوده و روی آثار متعددی مانند Ant-Man کار کرد. او اخیراً مصاحبه‌ای را با وب سایت The Direct انجام داده و در بخشی از آن، اطلاعات تازه‌ای را از فیلمنامه اولیه مرد مورچه‌ای و دلیل جدایی ادگار رایت به اشتراک گذاشته است. طبق گفته پارکر، رایت می‌خواست فیلم را با سبک مخصوص خودش بسازد:

فیلم ادگار رایت مانند فیلمی که منتشر شد، در زیرژانر سرقت قرار می‌گرفت. اعضای تیم سرقت در فیلم اکران شده ۳ نفر هستند اما فکر می‌کنم [در نسخه اصلی] حدوداً ۱۵ نفر بودند.

تدوینگر آمریکایی در ادامه گفت:

فکر نمی‌کنم دیگر شخصیت‌های مارول در این فیلم حضور پیدا می‌کردند. فکر می‌کنم قرار بود یک اثر کاملاً مستقل [از MCU] باشد.

اگرچه ادگار رایت از کارگردانی Ant-Man کنار رفت و جای خود را به پیتون رید داد، بعنوان یکی از فیلمنامه نویسان در ساخت قسمت اول مشارکت داشت. در ضمن، در گذشته فاش شده بود که فیلمنامه او در ابتدا در دهه ۶۰ میلادی روایت می‌شد و هنک پایم را بعنوان مرد مورچه‌ای نشان می‌داد. در ادامه، به زمان حال می‌آمد و تمرکز خود را روی اسکات لنگ و چگونگی دستیابی‌اش به لباس قرار می‌داد.

با توجه به اتفاقاتی که در انتهای Ant-Man and the Wasp: Quantumania رخ داد، مرد مورچه‌ای بدون شک در آثار جدید مارول بازمی‌گردد.

4 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا