تریلر هنگام عرضه Oddworld: Soulstorm منتشر شد

این بازی هم اکنون در دسترس است

تریلر هنگام عرضه Oddworld: Soulstorm منتشر شد سورنا رضایی ۰ ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ تریلر بازی

همزمان با انتشار بازی برای پلتفرم‌های مختلف، استودیوی آدورلد اینهبیتنتز تریلر هنگام عرضه Oddworld: Soulstorm را در فضای مجازی قرار داده است.

در سال ۲۰۱۰ میلادی و زمانی که هنوز ساخت نسخه ریمستر یا ریمیک بازی‌های قدیمی به یک ترند پرطرفدار میان استودیوها تبدیل نشده بود، آدورلد اینهبیتنتز (Oddworld Inhabitants) تصمیم گرفت ریمیک Oddworld: Abe’s Oddysee محصول سال ۱۹۹۷ را توسعه دهد. این بازی در زمان انتشار به خاطر گیم‌پلی نوآورانه، کارگردانی هنری کم‌نقص و استفاده از کات‌سین برای روایت داستان مورد تحسین قرار گرفت. نسخه ریمیک سرانجام در سال ۲۰۱۴ و تحت عنوان Oddworld: New ‘n’ Tasty در بازارهای جهانی منتشر شد؛ محصولی که بازخوردهای مثبتی را از سوی کارشناسان دریافت کرد.

در پی موفقیت‌های تجاری Oddworld: New ‘n’ Tasty، آدورلد اینهبیتنتز تصمیم گرفت ریمیک نسخه دوم، یعنی Oddworld: Abe’s Exoddus را در دستور کار خود قرار دهد. این بازی نخستین بار در سال ۱۹۹۸ وارد بازار شده بود. نسخه ریمیک با نام Oddworld: Soulstorm شناخته شده و محصول همکاری آدورلد اینهبیتنتز با استودیوی کانادایی فریما (Frima Studio) و استودیوی انگلیسی فت کراکن (Fat Kraken Studios) است. در ضمن، اپیک گیمز بخشی از سرمایه مورد نیاز برای توسعه را فراهم کرد. در نتیجه، نسخه رایانه‌های شخصی در انحصار فروشگاه دیجیتالی آن قرار دارد.

همزمان با انتشار در بازارهای جهانی، تریلر هنگام عرضه Oddworld: Soulstorm در وب سایت یوتیوب قرار گرفته است. Soulstorm، یک بازی پلتفرمر بوده و از محیطی ۲.۵ بُعدی بهره می‌برد. در نتیجه، شخصیت اصلی می‌تواند در نقاط مختلف نقشه پنهان شده و از دید دشمنان دور بماند. از دیگر ویژگی‌های شاخص می‌توان به وجود یک سیستم ساخت و ساز اشاره کرد که به پروتاگونیست اجازه می‌دهد سلاح‌های متفاوتی را ساخته و آن‌ها را بر اساس نیاز خود شخصی‌سازی کند. عبور از موانع، مخفی‌کاری و کشتن دشمنان تنها اساس‌های گیم‌پلی بازی نیستند. کاربر همچنین باید معماهای مختلف را حل کند.

داستان Oddworld: Soulstorm حول محور ایب تمرکز می‌چرخد که در قسمت اول از بردگی آزاد شده بود و حالا قصد دارد به همنوعانش کمک کند. این موجودات تحت عنوان موداکن شناخته شده و طی اتفاقاتی به اسارت گلاکن‌ها درآمده‌اند. تریلر هنگام عرضه روی همین موضوع تمرکز دارد. در بخش ابتدایی یک گلاکن را مشاهده می‌کنیم که مشغول استراحت بوده تا اینکه تلفن زنگ می‌خورد. فرد پشت تلفن از شایعه‌هایی می‌گوید که طی چند وقت اخیر پخش شده و درباره یک موداکن به نام ایب هستند. گلاکن شایعه‌ها را رد کرده و می‌گوید چنین چیزی امکان‌پذیر نیست؛ زیرا گلاکن‌ها هیچ وقت در طول تاریخ از موداکن‌ها شکست نخورده‌اند.

در همین حین که دیالوگ‌ها بین گلاکن و فرد پشت تلفن در و دل می‌شود، صحنه‌های مختلفی از گیم‌پلی Oddworld: Soulstorm به نمایش در می‌آیند. در ضمن، مراحل به صورت خطی طراحی شده‌اند. با این حال، تصمیماتی که کاربر حین پشت سر گذاشتن مراحل اتخاذ می‌کند روی پایان‌بندی تاثیر می‌گذارند. طبق اطلاعات رسمی، تعداد پایان‌بندی‌ها به رقم چهار می‌رسد. در انتها، لازم به ذکر است Soulstorm برای کنسول‌های پلی‌استیشن و همچنین رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا