آیا Oddworld: Soulstorm از انحصار پلی‌استیشن خارج می‌شود؟

شایعه‌ای که آرام آرام بوی واقعیت به خود می‌گیرد

نسخه ایکس‌باکس Oddworld: Soulstorm

با توجه به شواهدی که طی هفته‌‎های گذشته به فضای مجازی راه یافته‌اند، ظاهرا فاصله چندانی با انتشار نسخه ایکس‌باکس Oddworld: Soulstorm نداشته باشیم.

آدورلد اینهبیتنتز (Oddworld Inhabitants) سال‌ها قبل ریمیک Oddworld: Abe’s Oddysee را توسعه داد و با نام Oddworld: New ‘n’ Tasty برای مخاطبان جدید در دسترس قرار داد. از آن‌جایی که بازی مزبور توانست انتظارات را برآورده کرده و پا را فراتر از آن‌ها بگذارد، استودیو سازنده تصمیم گرفت به سراغ دنباله Oddworld: Abe’s Oddysee رفته و ریمیکش را بسازد. آدورلد قصد داشت جدیدترین محصول خود را در سال ۲۰۱۷ عرضه کند اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و انتشار را تا ۲۰۱۹ عقب انداخت. این رویه چند بار بعد تکرار شد تا Oddworld: Soulstorm نهایتا در آوریل سال جاری برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5 و رایانه‌های شخصی به بازار آمد.

Oddworld: Soulstorm در ژانر پلتفرمر ساخته شده و درباره ایب است. او در قسمت اول موفق شد خودش را از اسارت گلاکن‌ها آزاد کرده و حالا می‌خواهد همنوعانش را از سرنوشت شومی که مقابلشان قرار دارد نجات دهد. گیم‌پلی بازی تنها شامل چند حرکت ساده برای عبور از موانع نمی‌شود. محیط‌ها به صورت ۲.۵ بُعدی طراحی شده و کاراکتر اصلی می‌تواند در پس زمینه پنهان شود. همچنین قابلیت ساخت سلاح‌های مختلف و شخصی‌سازی آن‌ها بر اساس نیازها وجود دارد. به این مورد باید Double Jump را هم افزود که ایب را قادر ساخته فواصل بیشتری را بپرد. در ضمن، Soulstorm بازخوردهای ضد و نقیضی را از سوی منتقدان دریافت کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، نسخه ایکس‌باکس Oddworld: Soulstorm در دست ساخت بوده و در آینده وارد بازارهای جهانی خواهد شد. دلیل این ادعا را باید در شواهدی جستجو کرد که طی هفته‌های گذشته به فضای مجازی راه یافته‌اند. اوایل ماه جاری میلادی وب سایت Xbox Era متوجه شد نسخه ایکس‌باکس Soulstorm در کشور برزیل رده‌بندی سنی شده است. با گذشت مدت کوتاهی، Entertainment Software Rating Board آن را رده‌بندی سنی کرد؛ سازمانی که به ایالات متحده آمریکا تعلق دارد. حالا هم وب سایت Pure Xbox متوجه شده Soulstorm در فروشگاه یونانی The Console Club برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس لیست شده است. در ضمن، The Console Club ادعا دارد نسخه‌های ایکس‌باکس در تاریخ ۱۵ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۶ جولای) قابل‌خریداری خواهند بود.

لیست شدن یک محصول در فروشگاه می‌تواند نتیجه یک اشتباه باشد اما رده‌بندی سنی Oddworld: Soulstorm برای کنسول‌های ایکس‌باکس را نمی‌توان نادیده گرفت. استودیوها معمولا قبل از عرضه، محصول جدیدشان را برای سازمان‌های مختلف می‌فرستند تا مورد بررسی قرار گرفته و رده‌بندی سنی مناسب را دریافت کند. نکته جالب اینجا است که نسخه‌های مختلف یک بازی به صورت جداگانه بررسی می‌شوند. همین مسئله باعث شده سازمان‌هایی مانند ESRB بارها باعث لو رفتن غافل‌گیری‌ها شده باشند.

برای مطالعه نقد Oddworld: Soulstorm می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا