تماشا کنید: فصل انتشار Oddworld: Soulstorm مشخص شد

این بازی در انحصار فروشگاه اپیک قرار دارد

استودیوی آدورلد اینهبیتنتز با نمایش تریلری حدودا یک دقیقه‌ای در جریان رویداد Epic Games Store Spring Showcase، فصل انتشار Oddworld: Soulstorm را اعلام کرد.

آدورلد اینهبیتنتز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی ویدیو گیم در مارس سال ۲۰۱۶ میلادی، از ساخت نسخه‌ی جدید فرنچایز آدورلد تحت عنوان Oddworld: Soulstorm خبر داد. این بازی قرار بود در سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شود اما روند توسعه مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت. در نتیجه، تیم تولید مجبور شد عرضه را تا ۲۰۱۹ عقب بیاندازد؛ اتفاقی که دو بار دیگر تکرار شد تا انتشار Soulstorm نهایتا به تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی موکول شود.

آدورلد اینهبیتنتز در جریان رویداد Epic Games Store Spring Showcase تریلری یک دقیقه‌ای را به نمایش گذاشت و به واسطه‌ی آن، فصل انتشار Oddworld: Soulstorm را اعلام کرد. بر این اساس، بازی مزبور در تاریخ نامشخصی از بهار سال جاری میلادی (۱۱ اسفند اسفند سال ۱۳۹۹ الی ۱۰ خرداد سال ۱۴۰۰) برای پلتفرم‌های هدف منتشر می‌شود. در ضمن، ویدیویی که در جریان رویداد اختصاصی اپیک گیمز پخش شد، به صورت کامل از گیم‌پلی تهیه شده بود و مکانیک‌های مختلف را به تصویر می‌کشید؛ برای مثال، در بخشی از تریلر شاهد جمع‌آوری آیتم‌های مختلف از گوشه و کنار محیط هستیم.

راوی تریلر Oddworld: Soulstorm در بخش‌های پایانی به نکته‌ی مهمی اشاره می‌کند. اگرچه Soulstorm یک بازی پلتفرمر است اما محیط‌ها به گونه طراحی شده‌اند که کاربر می‌تواند در نقطه‌های مختلف پنهان شده و از دید دشمنان دور بماند. جدا از بحث سلیقه، استفاده از المان‌های مخفی‌کاری یا درگیری مستقیم با نیروهای دشمن بر سرنوشت افرادی که زندانی هستند تاثیر گذاشته و یک تصمیم اشتباه می‌تواند مرگ تعدادی از آن‌ها را به همراه داشته باشد.

Oddworld: Soulstorm، یک بازی پلتفرمر است که دنباله‌ای برای Oddworld: New ‘N’ Tasty بوده و محیط‌هایش به صورت ۲.۵ بُعدی طراحی شده‌اند. داستان مانند نسخه‌های پیشین روی ایب تمرکز دارد که می‌خواهد همنوعانش را از بردگی نجات دهد. از تغییرات قابل‌توجه گیم‌پلی می‌توان به اضافه شدن یک سیستم ساخت و ساز جدید اشاره کرد که به کاربر اجازه می‌دهد سلاح‌های متنوع را ساخته و آن‌ها را شخصی‌سازی کند. همچنین مراحل داستانی به صورت خطی طراحی شده‌اند اما کاربر به واسطه‌ی یک قطار می‌تواند به مناطق و مراحل جدید دسترسی داشته باشد.

لورن لنینگ (Lorne Lanning) کارگردان Oddworld: Soulstorm بوده و خالق فرنچایز آدورلد محسوب می‌شود. او در جریان گمیزکام ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Soulstorm در انحصار فروشگاه اپیک گیمز قرار خواهد داشت. لنینگ در توضیح چنین تصمیمی گفت استودیوهای مستقل برای ساخت و عرضه‌ی بازی تراز اول (AAA) و رساندن کیفیت محصول به سطح مورد نظر به پشتیبانی مالی نیاز دارند. در ضمن، در جریان یکی از رویداد اختصاصی سونی در تابستان سال گذشته‌ی میلادی اعلام شد این بازی در انحصار پلی‌استیشن بوده و برای دیگر کنسول‌ها عرضه نمی‌شود.

در خبری مرتبط، تمامی نسخه‌های Kingdom Hearts به واسطه‌ی فروشگاه اپیک گیمز در دسترس دارندگان رایانه‌های شخصی قرار خواهند گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا