نویسنده‌ی King Arthur: Legend of the Sword روی سریال Obi-Wan Kenobi کار می‌کند

جایگزین حسین امینی مشخص شد

نویسنده‌ی Legend of the Sword

جوبی هارولد نویسنده‌ی King Arthur: Legend of the Sword قرار است فیلمنامه‌ی سریال Obi-Wan Kenobi را بازنویسی کند.

دیزنی قصد داشت پس از خرید لوکاس‌فیلم و به‌دست آوردن حق امتیاز جنگ ستارگان، یک فیلم سینمایی با محوریت اوبی-وان کنوبی بسازد اما بازخوردهای طرفداران به این ایده چندان مثبت نبود. بنابراین مدیران این شرکت ترجیح دادند روی یک سریال برای پخش از سرویس دیزنی پلاس کار کنند. سریال Obi-Wan Kenobi نهایتا در جریان رویداد D23 تایید شد اما از آن زمان تاکنون فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است.

اوایل سال جاری میلادی گزارشی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه حسین امینی (Hossein Amini) پروژه‌ی Obi-Wan Kenobi را ترک کرده است. ظاهرا فیلمنامه‌ای که او آماده کرده بود، شباهت‌های غیرقابل‌انکاری به The Mandalorian داشت. به همین دلیل، مدیران دیزنی و لوکاس‌فیلم تصمیم گرفتند به همکاری خود با او پایان داده و فرد جدیدی را برای بازنویسی استخدام کنند. از آن زمان تاکنون این سوال ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده بود که چه کسی به عنوان نویسنده‌ی جایگزین انتخاب می‌شود؛ سوالی که حالا پاسخش را می‌دانیم.

با توجه به گزارش جدید وب سایت Variety، جوبی هارولد (Joby Harold) قرار است وظیفه‌ی بازنویسی فیلمنامه‌ی Obi-Wan Kenobi را بر عهده داشته باشد. او به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده‌ی اجرایی در صنعت سینما فعالیت می‌کند. هارولد در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت دو فیلم سینمایی Edge of Tomorrow و My Blind Brother حضور یافت. سپس به تیم نویسندگی King Arthur: Legend of the Sword پیوست و روی فیلمنامه‌ی آن کار کرد. نام او در میان دست‌اندرکاران فیلم موفق John Wick: Chapter 3 – Parabellum هم دیده می‌شود.

جوبی هارولد در سال ۲۰۰۷ میلادی اولین فیلم سینمایی خود را تحت عنوان Awake کارگردانی کرد. این اثر درباره‌ی یک میلیاردر است که به عمل پیوند قلب نیاز دارد. شرایط مهیا شده و عمل جراحی آغاز می‌شود اما داروی بیهوشی درست عمل نکرده و تنها باعث فلجی بیمار می‌شود. در نتیجه، این فرد میلیاردر می‌تواند تمامی حرف‌های دکتر و دستیارانش را بشنود اما قادر به نشان دادن واکنش نیست. افراد حاضر در اتاق عمل که از این قضیه خبر ندارند، درباره‌ی نقشه‌ی قتل صحبت می‌کنند. همین موضوع هم باقی اتفاقات داستان را زمینه‌چینی می‌کند. اگرچه نام‌های مشهوری مانند هیدن کریستنسن (Hayden Christensen) و جسیکا آلبا (Jessica Alba) در این فیلم مهیج حضور داشتند اما Awake از نظر بازخورد و میزان فروش با شکست مواجه شد.

با توجه به صحبت‌هایی که ایوان مگ‌گروگر (Ewan McGregor) اواسط اسفند سال گذشته انجام داد، پروژه‌ی Obi-Wan Kenobi از ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۲ دی الی ۱۲ بهمن) وارد فاز فیلمبرداری خواهد شد. این بازیگر اسکاتلندی که به عنوان اوبی-وان کنوبی جلوی دوربین می‌رود، در همان مصاحبه کاهش تعداد قسمت‌های سریال از شش به چهار را رد کرد و گفت چنین چیزی را تا به حال نشنیده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا