#مهسا_امینی

تاریخ انتشار Nier Reincarnation مشخص شد

فروش خوب Nier: Automata همچنان ادامه دارد

تاریخ انتشار Nier Reincarnation

شرکت اسکوئر انیکس روز گذشته لایو استریم پنج ساعته‌ای با محوریت مجموعه‌ی NieR برگزار و در جریان آن، تاریخ انتشار Nier Reincarnation را اعلام کرد.

Nier: Automata، یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و به واسطه‌ی داستان، مفاهیمی که در جریان بازی مورد کندوکاو قرار می‌گیرد و موسیقی متن خود، تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخت. فروش بالای این بازی در سراسر جهان نه تنها باعث شکل‌گیری فرنچایز نیئا شد، بلکه پلاتینیوم‌گیمز را نجات داد؛ زیرا این استودیوی ژاپنی به دلیل شکست محصولات قدیمی‌اش در جلب نظر مخاطبان از شرایط مساعدی برخوردار نبود.

در پی موفقیت‌های تجاری Nier: Automata، اسکوئر انیکس تصمیم گرفت نسخه‌ی اول نیئا را ریمستر کرده و تحت عنوان NieR Replicant به بازار بفرستد؛ این محصول همچنان مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد تا برای انتشار در تاریخ نامشخصی از ۲۰۲۱ میلادی آماده شود. ناشر ژاپنی همچنین با همکاری اپلی‌بات (Applibot) روی یک بازی موبایل با محوریت دنیای نیئا کار می‌کند. این محصول Nier Reincarnation نام داشته و برای دارندگان تلفن‌های همراه مجهز به سیستم عامل‌های اندروید و iOS عرضه خواهد شد.

اسکوئر انیکس به مناسب فرا رسیدن تعطیلات سال نوی میلادی، یک لایو استریم پنج ساعته با محوریت مجموعه‌ی NieR برگزار و در جریان آن، تاریخ انتشار Nier Reincarnation را اعلام کرد. بر این اساس، تازه‌ترین محصول استودیوی اپلی‌بات در تاریخ ۳۰ بهمن (مصادف با ۱۸ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی) به بازار می‌آید. طبق اعلام سازندگان، این تاریخ برای کاربران ژاپنی بوده و مشخص نیست نسخه‌ی غربی بازی چه زمانی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در ضمن، همزمان با عرضه‌ی Reincarnation برای کاربران ژاپنی یک رویداد در بازی برگزار خواهد شد که اجازه می‌دهد گیمران کنترل پروتاگونیست‌های Nier: Automata را بر عهده بگیرند.

تمام لایو استریم اخیر اسکوئر انیکس درباره‌ی Nier Reincarnation نبود و بخشی از آن به Nier: Automata اختصاص داشت. طبق اعلام ناشر ژاپنی، میزان فروش این بازی از مرز ۵ میلیون نسخه عبور کرده است. آخرین باری که گزارشی رسمی از عملکرد تجاری Automata منتشر شده بود به مارس سال جاری میلادی مربوط می‌شود. اسکوئر انیکس در آن زمان مجموع فروش را چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه اعلام کرده بود. به بیان دیگر، این بازی طی یک بازه‌ی هشت ماهه ۵۰۰ هزار نسخه فروخته که آمار بسیار خوبی برای یک محصول نسبتا قدیمی به شمار می‌رود.

داستان Nier Reincarnation در دنیایی مشابه با Nier و Nier: Automata جریان داشته و درباره‌ی دختری سفید پوش است. او باید به کمک موجودی شبح مانند به نام ماما از رازهای مربوط به گذشته‌ی دنیای خود پرده بردارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا