#مهسا_امینی

نویسنده‌ی فیلم Mortal Kombat به تمجید از جلوه‌های بصری این اثر پرداخت

خود را برای اثری خونین آماده کنید

نویسنده‌ی فیلم Mortal Kombat به تمجید از جلوه‌های بصری این اثر پرداخت سورنا رضایی ۰ ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
نویسنده‌ی فیلم Mortal Kombat

گرگ روسو نویسنده‌ی فیلم Mortal Kombat با انتشار یک توییت به مبارزات خونین و جذابیت‌های بصری جدیدترین اقتباس سینمایی مورتال کامبت اشاره کرد.

کوین تانچارن (Kevin Tancharoen) در سال ۲۰۱۰ میلادی ایده‌ای را به شرکت برادران وارنر ارائه کرد تا بتواند نسخه‌ی بازسازی فیلم‌های مورتال کامبت را بسازد. ایده‌ی او مورد قبول قرار گرفت و رسما به عنوان کارگردان انتخاب شد. وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه هم بر دوش اورن اوزیل (Oren Uziel) قرار گرفت. شرایط مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت؛ در حالی که دست‌اندرکاران خود را برای فیلمبرداری آماده می‌کردند، استودیو با مشکلاتی در زمینه‌ی مالی روبرو شد و نتوانست بودجه‌ی مورد نیاز را تامین کند. توقف در روند ساخت باعث شد تانچارن و اوزیل از تیم تولید جدا شوند.

دو سال خبر امیدوارکننده‌ای از نسخه‌ی بازسازی Mortal Kombat منتشر نشد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ میلادی جیمز وان (James Wan) به عنوان تهیه‌کننده به پروژه پیوست. سیمون مک‌کوئید (Simon McQuoid) و گرگ روسو (Greg Russo) هم بعدها قرارداد همکاری امضا کردند تا به ترتیب وظیفه‌ی کارگردانی و نویسندگی را بر عهده بگیرند. در چنین شرایطی، یک سوال بسیار مهم به‌وجود می‌آید: آیا فیلم Mortal Kombat با وجود این فراز و نشیب‌ها همان اثری است که طرفداران می‌خواهند؟ به نظر می‌رسد پاسخ این سوال «بله» باشد.

یکی از کاربران توییتر با نام Phantom Killaway توییتی را منتشر کرد و گفت آن‌ها به‌طور مداوم می‌گویند در حال ساخت قسمت جدید مجموعه فیلم‌های مورتال کامبت هستند اما فعلا که خبری نشده است. این کاربر در بخش دوم متن خود ابراز امیدواری کرد این اثر شامل مبارزات خونینی شده و همچنین به جذابی کات‌سین‌های نسخه‌های جدید فرنچایز مورتال کامبت باشد. گرگ روسو نویسنده‌ی فیلم Mortal Kombat در پاسخ به آن متن نوشت:

این فیلم ساخته شده و بسیار هم خونین است. دوست من، کات‌سین‌های بازی‌های امروزی را فراموش کن. مورتال کامبت از لحاظ بصری هیچ وقت به این خوبی نبوده است.

گفته‌های گرگ روسو به دو دلیل چندان غافل‌گیرکننده نبوده است: دلیل اول اینکه سازندگان نسخه‌ی بازسازی، درجه‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) را انتخاب کرده‌اند تا محدودیتی در طراحی مبارزه‌های خونین و خشن نداشته باشند. فیلم‌های Mortal Kombat و Mortal Kombat: Annihilation که به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۷ ساخته شده بودند، به دلیل درجه‌بندی سنی PG-13 (نامناسب برای افراد زیر ۱۳ سال) خشونت چندانی نداشتند. این موضوع بازخوردهای منفی‌ای را از سوی عده‌ای از طرفداران به همراه داشت.

دلیل دوم و پایانی، پیشرفت جلوه‌های ویژه طی دو دهه‌ی اخیر بوده است که به سازندگان فیلم‌ها اجازه می‌دهد مانور زیادی در این زمینه بدهند. دهه‌ی ۹۰ میلادی جلوه‌های ویژه به اندازه‌ی کافی پیشرفت نکرده بود. در نتیجه، سازندگان فیلم‌های مورتال کامبت نمی‌توانستند از پتانسیل‌های بصری این فرنچایز به خوبی بهره ببرند. در این میان، نباید از نقش جیمز وان غافل شد. حضور او در تیم تولید، دلگرمی برای طرفداران است تا همه چیز آنطور که باید انجام بگیرد.

فیلم Mortal Kombat برای اکران از تاریخ ۲۶ دی (مصادف با ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱) برنامه‌ریزی شده است اما احتمال به تعویق افتادن آن وجود دارد. همان‌طور که می‌دانید، بحران جهانی کرونا تاثیر قابل‌توجهی روی سرعت پیشرفت پروژه‌های در حال ساخت گذاشته است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا